恋愛遺伝子XX ​(Renai Idenshi XX) 2. (Renai Idenshi XX 2.) 2 csillagozás

影木栄貴: 恋愛遺伝子XX (Renai Idenshi XX) 2.

ウィルスによって男性が死滅した西暦2122年。政府は女性を、社会を守るADAMと家庭を守るEVEとに二分した。政府直属の教育機関・キングダムでナンバー2まで上り詰めた古城アオイは、打倒すべき存在であった政府上層部“エトワール”の一族であり学園ナンバー1の九重サクラと決闘、固い友情を交わす。二人が友情以上の感情を持つのにそう時間はかからなかった…。しかしそこに訪れる危機。二人の関係を暴き、壊そうと企む影。そして再び、二人は剣を握る…。

一迅社 (Ichijinsha), Tokió, 2014
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 4758072892 · ASIN: 9784758072892 · Illusztrálta: 蔵王大志

Katicabogar9>!
影木栄貴: 恋愛遺伝子XX (Renai Idenshi XX) 2.

Hello :)
Nos, kicsit kezdem azt érezni, hogy én semmiképp nem élnék egy ilyen világban, már az első résznél is olyan távolinak tűnt elképzelni és kellemetlennek, ahogy most is. Ettől függetlenül egy aranyos kis yuri történet, szívesen olvastam.
Ez a kötet inkább arról szól, hogyan jön rá Aoi, mit is érez Sakura iránt és ők ketten hogyan küzdenek meg azzal az apropóval, hogy mindketten „Ádámok”.Kicsit olyan, mint egy társadalomkritika és ők képviselnék ebben a homoszexualitást. Tulajdonképpen úgy is kezelik mások a kapcsolatukat, mintha bűn lenne, ezért lehet ráaggatni ezt a jelzőt. Ami kicsit bánt, hogy olyan sürgetőnek éreztem az egész történetet, mintha hiányozna nekem egy bővítettebb változat is, amiben jobban ki van fejtve ennek a világnak az értékrendje, talán a mellékszereplőkről is szerettem volna többet tudni és az érzelmi része is egy picit hirtelen történt.
Ahogy előzőleg már írtam, a grafikája nagyon szép, az olvasása kényelmes, nincs teleszórva szövegbuborékokkal, hogy mindenképp információt akarjon ráderőltetni, csak történnek az események, te meg izgulsz, hogy na vajon mi lesz még itt.
Mindezeket összegezve tetszett és köszönöm, hogy olvashattam :)