연세 ​한국어 5-1 (Yonsei Hangugeo 5-1) (Yonsei Hangugeo 5-1.) 1 csillagozás

연세 한국어 5-1 (Yonsei Hangugeo 5-1)

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Daniella78>!
연세 한국어 5-1 (Yonsei Hangugeo 5-1)

A 연세 5-1 kötetének – a 4. kötetek átnyálazása után – dörzsölten, mintegy rutinból vágtam neki. És valóban, volt, amiben nem csalódtam, így az 5. kötetben is rengeteg szöveggel találkoztam és kevés hanganyaggal, itt is voltak idegesítő, előre beírt nyelvtani szerkezetekkel megszórt fogalmaznivalók, amikhez ezúttal sem volt sok affinitásom, és hihetetlenül izgalmas kulturális olvasmányok. Pregnáns különbség viszont, hogy egy fejezethez mindössze három lecke kapcsolódik és nem öt, illetve üdvözölendő változtatás volt az is, hogy a nyelvtani pontok nem lógtak a levegőben, hanem egy példaszövegen keresztül lehetett rájönni a jelentésükre (a pontos használatukra azonban ebben a kötetben sem tértek ki a szerzők).
A leckék egy képanyaggal és hozzá tartozó kérdésekkel nyitnak, ezt a párbeszéd követi, melyhez hanganyag is van, sőt még ezen a szinten is van 따라하기, vagyis a párbeszédet mondatról mondatra megismételtetős hangzóanyag. Néhány szövegértési kérdést követően az új szavak bevésése érdekében izgalmas és változatos feladatok következnek, ezt a nyelvtan követi a fenti módszerrel, itt a gyakorlás a két nyelvtani pont alkalmazása egy szövegalkotási feladaton belül. Ezután 과제, ritkán 듣기, vagy 읽기 feladat következik, ezekhez többnyire hiányzott nekem a partner. Két lecke után egy összefoglaló lecke zárja a fejezetet, melyben a szókincset, nyelvtant lehet gyakorolni és plusz feladatokat kapunk 읽기, 듣기 vagy 쓰기 készségterületen. A fejezeteket kulturális érdekesességek és a nyelvtan koreai nyelvű magyarázatai példamondatokkal zárják.
A kulturális szövegek hallatlanul érdekesek voltak, így olvashattam a koreai udvariassági megszólításokról, amik különben sokkal bonyolultabbak, mint hittem, és csak az nyugtatott meg, hogy az internet tanúsága szerint a koreaiaknak is fejtörést okoz egy-egy szituáció. Aztán olvastam a riasztó munkakultúráról és ezzel összefüggésben a Kis seggfejkalauz népszerűségéről, tanulmányozhattam adatlapot, amit a házasságközvetítőnél adnak le a jelentkezők, olvastam a régi idők munkarendjéről és a keszongi kereskedőkről.
Összességében bár a készségeim nem fejlődtek, és ez csak részben volt köszönhető lustaságomnak, a 연세 5-1 kötet izgalmas volt, és ha nem is tanultam belőle merőben új dolgokat, nem vitás, hogy azonnal kezdem a következő kötetet.

Yonsei Hangugeo sorozat · Összehasonlítás

조항록 (Jo Hang-rok) – 김은경 (Kim Eun-gyeong) – 김양정 (Kim Yang-jeong): 문화가 있는 한국어 읽기 (Munhwaga inneun hangugeo ikgi) 5.
Berlitz Korean Phrase Book & CD
Young-A Cho – In-Jung Cho – Douglas Ling: My Korean I-II.
George Trombley – Reed Bullen – Jiyoon Kim – Sunhee Bong – Myunghee Ham: Korean from Zero! 1.
장소원 (Jang Sowon) – 안효경 (Ahn Hyokyeong) – 김수영 (Kim Suyeong) – 채숙희 (Chae Sukhee): YTN 뉴스로 배우는 시사 한국어 (YTN nyuseuro baeuneun sisa hangugeo)
현빈 (Hyeon Bin) – 최재찬 (Choi Jaechan): 핫 토픽 HOT TOPIK 2 쓰기 (HOT TOPIK II sseugi)
조재희 (Cho Jaehee) – 오미남 (Oh Minam): Korean Listening Skills – Practical Tasks for Intermediate Learners
Kim Joo Yeon – Moon Sun Mi – Yoo Jae Seon – Lee Ji Wook – Choi You Ha: TOPIK Essential Grammar 150 Intermediate
Arirang Korean Basics 2.
세종한국어 (Sejong hangugeo) 3.