A ​kabbala és a szex 3 csillagozás

Yehuda Berg: A kabbala és a szex

Ez az érdekfeszítő és gondolatébresztő kötet a legfontosabbal foglalkozik valamennyi emberi kapcsolat közül. A bestsellerszerző és elismert kabbalista, Yehuda Berg időn és szellemi dimenziókon keresztül átívelő utazásra invitál bennünket, ahol a kabbala ősi tanításainak megfelelően felfedezhetjük a nemiség spirituális gyökereit. Megtanulhatjuk, miként emelhetjük az öröm és a megértés új magasságaiba szexuális gyakorlatunkat. A kötet nyílt és őszinte módon foglalkozik a férfiakat és nőket szembe állító mindennapi szexuális kérdésekkel, s eközben olyan hatékony tudást és eszközöket ad a kezünkbe, amelyekkel úgy alakíthatjuk át saját szexuális életünket, ahogy nem is képzelnénk. A nemiség, a szerelem, a halál, az emberi lélek és létezésünk kabbalista titkai most először tárulnak fel a történelemben. A kötetből mindez – sőt, ennél jóval több kiderül.

Alexandra, Pécs, 2009
296 oldal · ISBN: 9789632970349 · Fordította: Getto Katalin

eeszter>!
Yehuda Berg: A kabbala és a szex

Érdemes többször is elolvasni, mert igaz, hogy a fő mondanivalója megmarad az emberben, de a részletekben is jó elmerülni.

zsofi017>!
Yehuda Berg: A kabbala és a szex

Nagyszerű kis könyv volt, alig tudtam letenni. :) Azt hiszem, a legtöbb gondolatát még nem tudnám teljesen elsajátítani, de belelátni és megérteni is jó volt ezt az érdekes szemléletmódot.

eeszter >!

Képzeljük el, hogy PhD-ra készülünk isteni képességből, de apánk, az igazi Isten, minden feladatot elvégez helyettünk, megírja a dolgozatainkat, és nekünk nem kell mást tennünk, mint ünnepi keretek közt átvenni az isteni képességet tanúsító diplomát.
Valóban Istenek lennénk ilyen körülmények között? Valóban elmondhatnánk, hogy olyanok vagyunk, mint a Teremtő?

eeszter >!

Kabbalisztikus szempontból a válás biztonságos eljárásnak tekinthető: a házastársak elválasztása nem okoz spirituális rövidzárlatot. Hiszen sokszor előfordul, hogy két ember azért lép házasságra, hogy az előző életükből származó karmikus tartozásukat leróják; bizonyos leckéket meg kell tanulni, bizonyos helyzeteket át kell élni ahhoz, hogy növekedni és fejlődni tudjunk. Ám ha a tartozást kiegyenlítettük, ha a leckét megtanultuk, a házasságot fel lehet bontani, hogy mindkét partner új kapcsolatokat köthessen.