Nana ​9. (Nana 9.) 75 csillagozás

Yazawa Ai: Nana 9.

Takumi és Hachi úgy tűnik, összeházasodnak, de persze ez nem megy problémák nélkül. Nobu és O. Nana padlón van, és Takumi bandatársai sem mind örülnek a hírnek. Közben paparazzik vadásznak a tagokra egy szaftos botrányra várva és a két banda között is kiújult a feszültség – vajon Hachi megtalálja a boldogságot, amit mindig keresett?

Eredeti megjelenés éve: 2003

Mangafan, Budapest, 2012
276 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794634 · Fordította: Imai Zsófia · Illusztrálta: Yazawa Ai

Oosaki Nana · Honjou Ren · Komatsu Nana (Hachi) · Terashima Nobu · Ichinose Takumi · Serizawa Reira · Fujieda Naoki

Kitti_Kinczer>!
Yazawa Ai: Nana 9.

„néha aztán úgy érzem, bármit megadnék az igaz szerelemért. De az emberek alapból hazudnak, ezért nehéz eldönteni, mi az igazság. Vagy talán, ha nagyon hiszünk benne, még egy hazug szerelem is lehet igaz…?”

Hát itt senki sem a jó emberbe szerelmes? Komolyan, a manga összes szereplője olyanba szerelmes aki meg másba szerelmes reménytelenül, mindenki gyötrődik, de az senkinek se jut eszébe, hogy össze kéne boronálni az egész bandát leülni és beszélgetni?! Na jó, akkor vége lenne a mangának.
Hachiba nagyobbat csalódtam, mint az előző részben, nem hiszem el, hogy képes hátat fordítani mindennek és mindenkinek.
Nagyon élveztem az extra fejezeteket, végre többet megtudtam Yasuról, meg mondjuk mindenki másról is, de engem Yasu érdekelt leginkább. Félek a folytatástól, mert fogalmam sincs mire számíthatok, de azt hiszem Happy Endre semmiképp…

Leah P>!
Yazawa Ai: Nana 9.

Hachi „boldogsága" miatt sokan szenvednek.
Nana , Nobu, Reira .

Mindig is O. Nana volt a kedvenc. És látni ahogy szenved, fáj olvasni.

Itt sem szűkölködhetünk a szövegben. Szóval aki úgy van vele hogy a képregény olvasás nem olvasás kezébe nyomnám pl ezt a kötetet.

szabina_books>!
Yazawa Ai: Nana 9.

Az a baj , hogy ha egyszer belekezd az ember nem lehet leállni vele.
És ha az előző kötet végén kiakadtam akkor ennek már az eleje az idegrendszeremen táncolt. Jó és rossz értelemben.

O. Nana elhatározta , hogy végig Hachi mellett áll , de a reggel elég sok meglepetéssel szolgál számára amit még se tud annyira higgadtan kezelni , mint szerette volna. Úgy érzi , hogy Hachi elárulta , hazudott neki , hogy kihasználja és ezt valahogy úgy dolgozza fel ,hogy emlékezet kiesései vannak. Összeomlott főleg miután a lány kiköltözik a közös lakásból és csak egy „szerelmes levelet„ hagy.

Hachi pedig mint egy szerető ara magára ölti a szerepet és már egyből házvásárlásba kezd , és ahogy O.Nana megjegyezte „Takumi pincsije lett. Már szinte azt érzem , hogy Hachi szinte igényli ezt az egész érzelmi terrort. ÉS ha idáig nem akasztott ki akkor most megteszi , hogy képes egy pillantás alatt hátat fordítani a Blastnak , Nanának akiknek idáig küzdött a szeretetéért.

Takumi meg már mikor valami változáson menne át erre megint egy ütni való barom lesz.spoiler

Shin és Reira kapcsolata alakulóban van bár kitudja merre visz ez is , hisz Hachi döntése az ő életükre is hatással van.

Kaptunk plusz 50 oldalt ahol meg ismerhetjük a Trapnest alakulását amiben Yasu is szerepet játszik.

Ancsúr>!
Yazawa Ai: Nana 9.

Tyűha! Oda az epres poharaknak! Mi lesz még itt?
Nana meg most tényleg ennyire ráteper, hogy minta feleség legyen? Ez lehet, hogy vicces lesz. :)

Róka>!
Yazawa Ai: Nana 9.

Rájöttem, szeretem Hachit, mert aranyos lány, de már annyira idegesít, hogy ennyire életképtelen, és csak sodródik az árral. Remélem, hogy ez később változni fog.

chibizso>!

Eric Clapton után szabadon:
„What'll you do when you get lonely
And nobody's waiting by your side?
You've been running and hiding much too long.
You know it's just your foolish pride.”

Lilith>!
Yazawa Ai: Nana 9.

Hirtelen minden a feje tetejére állt, Nana teljesen magába zuhant, amit minden egyes kép gyönyörűen visszaadott. Imádtam, miközben megszakadt a szívem.

Hachi élete pedig teljesen megváltozott, és bár utálom Takumit, örök Nobu párti leszek, azért becsülendő, hogy nem hagyta magára a lányt ebben a helyzetben, de ez a mindenféle szerelem nélküli házasság nem igazán tetszik… nem bízom Takumiban, szerintem nagy fájdalmakat fog még okozni a kis naív Hachikonak :(

Naoiki sztorija nagyon tetszett, egyrészt az a fiú egy kész rejtély, remélem fog még nagyobb szerephez jutni, másrészt egy másik oldalról is megismerhettük a múltat, ami a Tokumi-Reira dolgot kicsit megint megbolondította.

Jöhetnének gyakrabban a részek, mert nagyon olvasnám már tovább :)

Pacsirta_Szilvia>!
Yazawa Ai: Nana 9.

Egyre inkább azt veszem észre, hogy Yazawa Ai a rossz szülőket kritizálja a mangáiban. Ebben a kötetben is Takumi részeges apja, vagy Oosaki Nana felelötlen anyja, aki magára hagyta a gyerekét, de még a féltő szülöket is előveszi a Paradiss Kissben.

MewIchigo_Fan_Daniel P>!
Yazawa Ai: Nana 9.

Kicsit lazább volt ez a kötet.
Lényegében javarészt „rocker” Nana önmagával való vívódásáról és (ismételt) csalódásáról szólt. spoiler Kezd kicsit beleőrülni. Kezdi őt felőrölni ez az egész. Nagyon sajnálom szegényt. :(

Dávidmoly>!

„Olyan szomorú lenne, ha eltörne az egyik…”
De jó… szépen törtek el, egymás mellett… így már nem olyan szomorú.

Dávidmoly>!

Tudod, Hachi, úgy éreztem, túl kicsi és gyenge vagyok ahhoz… hogy mindenestül el tudjalak fogadni. De ezerszer inkább átéltem volna a fájdalmat, hogy darabokra törünk… mint a magányt, hogy mindenestül elveszítselek. Nem a te hibád… én voltam túl törékeny.

Dávidmoly>!

Igazából azt akartam… hogy hiányozzak Hachinak, és legyen nagyon magányos nélkülem.

Dávidmoly>!

Bocsáss meg, hogy ennyire önző voltam. Lehet, hogy soha többé nem bocsátasz meg nekem… De én sosem fogom elfelejteni azt a fél évet, amíg együtt laktunk. Ha belegondolok, hogy talán soha többé nem találkozunk, iszonyúan érzem magam… de fogalmam sincs, mit tehetnék. Ezért azt kívánom, hogy a lehető leghamarabb debütáljatok, hogy legalább a tévében mindig lássam, ahogy énekelsz. Bárkibe is legyek szerelmes az életem során… örökké te maradsz az én egyetlen hősöm… Nincs, aki nálad menőbb lenne. Eddig se volt, és ezek után sem lesz soha.

Hacsi levele Nanának

Dávidmoly>!

Mondd, Hachi, ugye bármilyen fájdalmasak is… de sosem hiábavalóak a másik iránti érzéseink? A szerelmes levelet, amit akkor tőled kaptam, máig magamnál hordom.

Dávidmoly>!

Tudod, Hachi… abban az időben folyton a pasikkal szenvedtél… de valahol mélyen talán te is érezted, hogy valami hiányzik… ugyanúgy, mint én… Ha ez igaz, akkor talán mégis meg tudom érteni, mit éreztél… Vajon az az új élet, amit mindenáron meg akartál védeni… most elég neked a boldogsághoz?

Szelén>!

– Nem baj, ha sírsz., Nobu!
– He?
– Sírd ki magad a vállamon!
– M-mi a frászt csinálsz?!
– Most mit szégyellősködsz! Hiszen barátok vagyunk!
– D-de mindenki minket bámul…
– És az kit érdekel! Ne játszd a hőst, ahhoz úgyis töpszli vagy!

Kapcsolódó szócikkek: Oosaki Nana · Terashima Nobu
Dávidmoly>!

Már annyi mindent köszönhetek Nobunak, mégsem tudok csak úgy kibékülni Hachival… az epres poharakat egy időre inkább Renhez viszem.

Kapcsolódó szócikkek: Honjou Ren · Komatsu Nana (Hachi) · Oosaki Nana · Terashima Nobu
Dávidmoly>!

– Sosem hittem volna, hogy neked ennyire csak a hírnév számít…
– Hé! Én sosem tennék ilyet. Csak ötleteket adok, mert te képes lennél rá, amilyen rohadék vagy.
– Hé, mi ez már! Te csak ne játszd a jófiút! Ismerlek ám! Emlékeztetnélek, hogy nem én voltam, aki dobta a csaját meg a haverjait, és eladta a lelkét a karrierért! Mondjuk pont nekem.

Kapcsolódó szócikkek: Honjou Ren · Ichinose Takumi
Dávidmoly>!

Az még rémlik, hogy az epres pohár leesett az asztalról… Pedig az volt az első dolog, amit közösen vettük… két egyforma pohár. Vajon még időben el tudtam kapni… amikor legurult az asztalról?

Nana sorozat · Összehasonlítás