Nana ​15. (Nana 15.) 59 csillagozás

Yazawa Ai: Nana 15.

Az egyik bulvárlap, ami a Blastot és a Trapnestet követi, fotókat szerzett, amiken úgy tűnik, mintha Rennek és Reirának viszonya lenne. Nana és Ren eljegyzése fényében ez teljes PR-katasztrófa lehet. Takumi bármit megtesz, hogy megmentse a Trapnestet, de mit jelent ez majd Hachinak – mi lesz az ő házassága sorsa?

Eredeti megjelenés éve: 2006

Mangafan, Szigetszentmiklós, 2014
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155356209 · Fordította: Imai Zsófia · Illusztrálta: Yazawa Ai

Oosaki Nana · Honjou Ren · Komatsu Nana (Hachi) · Takagi Yasushi (Yasu) · Okazaki Shinichi (Shin) · Ichinose Takumi

Lilla_Miko>!
Yazawa Ai: Nana 15.

Ha tudtam volna, hogy ilyen lesz a folytatás, lehet, nem teszem parkolópályára 4-5 hónapra. Az érzéseim viszont keveset változtak. A sajtótól hányingerem van. off
A kötet kicsit könnyedebb volt Hachi miatt. Meglett, amit akart. Renék részéről viszont egyre rosszabb. Shinért fájt a szívem, de igaza volt. A se veled, se nélküled kapcsolat nem megoldás. Aztán hátha ez még alakul majd a jövőben, remelém. Drukkolok nekik. Érdekesek a jövőben játszó részek, kíváncsi vagyok, mi jöhet még.
Jah igen, Shin és Ren csókja azért meglepett.

Kitti_Kinczer>!
Yazawa Ai: Nana 15.

”Nehogy olyan bolond felnőtt legyél, aki azt hiszi, csak a tökéletes szerelemnek van értelme.”
Nos, most annyira nem is éreztem bonyolultnak a történteket, sokkal inkább manipulatívnak és zavarodottnak.
Ren és Nana szerelme, ami annyira erős volt, most meggyengült, azt hiszem nem is kicsit.
Yasu pedig nem elég, hogy titokzatos, de még mindig képes hatalmas meglepetésekre, az ő karaktere szerintem már külön fő szállat érdemelne, annyira kiismerhetetlen, de még mindig ő a kedvenc. <3 (most már Shin lassan beéri)
Kíváncsi vagyok mi történik még ezek után. Nobu kezd a háttérbe szorulni, Shin viszont továbbra is a biztos pont, nagyon sajnáltam szegényt.
Az extra oldalak, most is izgalmasabbra sikerültek számomra, mint a fő száll.

NaNa_88>!

És visszatért!!! Újra szerelmes vagyok Takumiba. XD A jakuza férj. XD XD XD
spoiler Azért egy kicsit még mindig utálom. :D Tessék! Olyan vagyok, mint Hachi. XD De szegény Nanáék. :((( spoiler

Ancsúr>!
Yazawa Ai: Nana 15.

Ááá, Takuminak ezerszer jobban áll a rövid, mint a hosszú haj! :D
Ren! Reira! Shin! Lebuktatok!

szabina_books>!
Yazawa Ai: Nana 15.

Takumi te kis mocsok , előszőr elhalasztod az esküvőt arra hivatkozva ,hogy Ren és Nana előrébb való , majd mikor botrány lehetne eladod a menyasszonyod kilétét és az esküvőt az újságoknak és akkor úgy csinálsz mintha nem tudnád ki volt az. Pofám leszakad de komolyan.
Hachi meg csak lubickol ebbe a rivaldafényben.

Nana és Ren kapcsolata ismét fordulóponthoz érkezett , meggyengülni látszik az eddig oly erősnek hitt szerelem

Shin végre elhatározásra jutott Reirával kapcsolatba.
Yasu aztán tud meglepetéseket okozni , ahogy rejtegeti a múltját , közben meg egyengeti a Blast sorsát.

Hachi jövőbe vagy éppen a múltba való vissza tekintései egyáltalán nem teszik vidámmá a történetet inkább komor hangulatot kölcsönöz még ha Hachispoiler cukin van megrajzolva.

yumechan>!
Yazawa Ai: Nana 15.

Tetszik, hogy Shin néha ilyen okos döntéseket tud hozni. Mit picsogjon? Igaza van. A se veled, se nélküled az nem egy kapcsolat…
Takumi… hiába utállak, ha ilyen okos vagy és olyan viccesen tudnak megrajzolni téged.
Nana drága tegyél már rendet a fejedben! A Rennel való kapcsolatod egy álom volt, most spoiler

bbabri>!
Yazawa Ai: Nana 15.

Takumi jól csavarja a dolgokat.
Ellenben rossz, hogy Shin kapcsolatának vége.
Nana és Ren kapcsolata határozottan nem egészséges.
De ezt szinte mindegyik kapcsolatról elmondható a sorozatban.

chibizso>!
Yazawa Ai: Nana 15.

Ennél a kötetnél éreztem nagyon is, hogy mennyire szemét világ a bulvársajtóé. Egyelőre Takumi jól megoldotta a fennálló problémát, de van egy rossz érzésem a döntésével kapcsolatban, amit Hachi nem igen tud felfogni.

Apocalypto>!
Yazawa Ai: Nana 15.

Ha nem Takumi, akkor a Trapnest csillogásának befellegzett volna, és csak a botrányaikkal lenne tele a sajtó… drogos basszer, liliomtipró, hisztis énekesnő.
De ugyanolyan jól és gyorsan reagál a kirobbanni készülő botrányokra, mint a Blastnél Yasu.
Hachi ő mindig is az a hiszékeny kis vidéki liba marad, akit az elején megismertünk.
Shin sokkal érettebben viselkedik, mint Reira.
Nana és Ren kapcsolata kissé ingatag lábakon áll…
Nagyon szeretem a kis betekintő oldalakat a jövőbe, ahol kiderül kitől is van Hachi gyermeke; és sejteti a történet, hogy itt valami nagy tragédia történt a két zenekar életében…

Yazawa Ai: Nana 15.

Takumi egy állat, ez már biztos! XD És még mindig Jaszu a király, de spoiler. Továbbá: annyira tudtam, hogy spoiler!
Szegény spoiler… van egyáltalán jó megoldás egy ilyen helyzetben? Szeretem (a cselekmény zöméhez képest) a jövőben játszódó részeket, még úgyis, hogy ezekből biztos, hogy spoiler.

Krenai P>!

Nehogy olyan bolond felnőtt legyél, aki azt hiszi csak a tökéletes szerelemnek van értelme.

157. oldal (Mangafan, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Komatsu Nana (Hachi) · szerelem
Dávidmoly>!

– Ne írj dalokat egy másik nőnek, csak nekem!

– Hát, ha az anci boldog, akkor én is! <3
– Takumit meg hívhatod papának! <3
– Nincs az az isten.

Kapcsolódó szócikkek: Komatsu Nana (Hachi) · Okazaki Shinichi (Shin)
Dávidmoly>!

– Ma mit szeretnél vacsorára?
– Reggel hatkor már a vacsorán jár az eszed?
– És reggelire?
– Rántottát, rajta vicces ketchuppofával. <3

Kapcsolódó szócikkek: Ichinose Takumi · Komatsu Nana (Hachi)
Dávidmoly>!

– Kinoshita, te ennyire utálod Takumit?
– Nem! Most tényleg fasza gyerek volt, el kell ismerni! Általában elég fura eszközei vannak, ezért aztán arrogáns baromnak tűnik. De valójában mindenkinél pontosabban átlátja a helyzetet, és a lehető leggyorsabban reagál rá. Úgy, hogy közben minél kisebb legyen a veszteség. Nem is magának, hanem a környezetében lévőknek.

Dávidmoly>!

Tudod, Nana… aznap éjjel nem a sötét napszemüveged miatt nem vettem észre… hogy milyen magányos vagy… hanem mert elvakított az a kép… amit magamban felépítettem rólad.

86–87. oldal

Dávidmoly>!

– Az agyban az érzelmekért, emlékekért felelős rész össze van kötve a szaglóközponttal. A látás már egy másik helyen van. Ezért az illatok hozzák vissza legerősebben az emlékeket.

yumechan>!

Bármilyen távol is vagy, mindig velem maradsz.

Dávidmoly>!

– Ren sosem csalna meg így.
– Kuss már! Én is tudom…
– Akkor meg miért bőgsz?
– Miattad sírok! Ha nem akarod Rent hátba támadni, akkor ne gyere hozzám ennél közelebb!

8–9. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Oosaki Nana · Takagi Yasushi (Yasu)
Apocalypto>!

– Nana! Mondj már valamit! Hé, élsz még?!
– Miért haltam volna meg? Dögölj meg te!

Kapcsolódó szócikkek: Honjou Ren · Oosaki Nana

Nana sorozat · Összehasonlítás