Leó ​bácsi kalandjai a szibériai dzsungelben (Leó bácsi kalandjai 2.) 10 csillagozás

Yannets Levi: Leó bácsi kalandjai a szibériai dzsungelben

Találkoztatok valaha zokogó óriással? Pillantottatok már igazán veszélyes tükörbe? Ástatok már alagutat a földgolyó másik oldaláig? Nem? Ezek szerint még nem vettetek részt Leó bácsi legújabb kalandjaiban. Csatlakozzatok Andris, Imrus és Leó bácsi csodálatos utazásaihoz a szibériai dzsungelben! A lenyűgöző történetekben és a szórakoztató illusztrációk között sok különleges figura vár rátok elrejtett kincsekkel és varázslatos pillanatokkal.

Kiadói ajánlás: 7 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2018

Hintafa>!
Yannets Levi: Leó bácsi kalandjai a szibériai dzsungelben

Andris és Imrus állandó szerdai vendége elsősorban unokaöccsei egymással, vagy másokkal kialakult konfliktusaira, összezörrenéseire reflektálva fog bele a mesélésbe. Mivel ezek a legtöbb háztartásban mindennaposak, mi sem maradtunk közömbösek.

Ahogy az előző részben, itt is minden fejezet egy aktuális problémával (csúfolódás, a kisebbet szavakkal, vagy tettekkel bántó nagy) indul. Leó bácsi ezek feloldására eleveníti fel utazásának egy látszólag irreleváns, hihetetlen furcsaságoktól hemzsegő kalandját. Mindegyik mese végén ott van egyetlen jól megfogható gondolat, segítő üzenet, ami ebből a sok abszurdumból élesen kiviláglik. Rámutatva arra, hogy az adott probléma mennyire viszonylagos, a megoldás pedig gyakran az orrunk előtt van. Mert mindent lehet másként is nézni.
Bővebben: http://hintafa.blog.hu/2018/05/06/yannets_levi_leo_bacs…

Homolya_H_Tímea P>!
Yannets Levi: Leó bácsi kalandjai a szibériai dzsungelben

Részemről elég volt Leo bácsiból. A gyerekek kérték, elmeséltem, de többet nem vagyok hajlandó.
Hiszem, hogy nem a fordító hibája, de szétidegelt a sok felesleges szó, pláne teljes mondatismétlés. Imrus és Andris agyzsibbasztóan off, ezen sajnos Leo bácsi, amúgy talán szórakoztató történetei se segítenek. :-(

timea_k>!
Yannets Levi: Leó bácsi kalandjai a szibériai dzsungelben

Leó bácsi ismét hihetetlenebbnél hihetetlenebb meséivel nyűgözi le Andrist, Imrust és persze az olvasókat. A kalandok számomra teljesen újszerűek és meghökkentőek voltak. Például a tükör, ami elkezd önálló életet élni; illetve a zokogó óriás, aki a tengert úgy kanalazza, mint a levest, a szigetek pedig a levesben a gombócok. A történetek végén pedig mindig valamilyen örök igazságot vagy jótanácsot fogalmaz meg a szerző.

dianna76 P>!
Yannets Levi: Leó bácsi kalandjai a szibériai dzsungelben

Ez jobban tetszett, mind az előző kötet, nem éreztem annyira abszurdnak a történeteket. A tükrös kalandot szerettem, már az eleje is izgalmasan indult. Az alagút ásós fejezet is elég jó volt. Mindezek ellenére megmarad csak egyszerolvasós könyvnek.

Manó Könyvek, Budapest, 2018
Nicole_Kinney I>!
Yannets Levi: Leó bácsi kalandjai a szibériai dzsungelben

Az előző kötet jobban tetszett, de azért a szibériai dzsungelbéli kalandokat is érdemes elolvasni. Leó bácsi mind a négy hajszálára jut egy történet
A síró óriás eszembe juttatta a kis hercegből az Iszákos figuráját (azért sír, mert sós a tengerleves, a tengerleves azért sós, mert belefolynak a könnyei), kíváncsi vagyok, ez vajon szándékos volt-e…
Az illusztrációk változatlanul szuperek, nagyon el lettek találva!