Ludwig ​van Beethoven (Zeneszerzők nyomában) 9 csillagozás

Yann Walcker: Ludwig van Beethoven

Tudtad-e, hogy az iskolából Beethoven pocsék jegyeket vitt haza, mert folyton csak a zenén járt az esze, vagy azt, hogy már serdülőkorában elámult rajta Mozart és Haydn?

Vállalkozol-e rá, hogy elénekeled a kedvenc versed? Tudtad-e, hogy mindössze hét zenei hang alkothat ezer meg ezer dallamot? Hallgasd ezt a lemezt: belőled is válhat még nagy muzsikus!

Tizenegy kép és egy CD, Ludwig van Beethoven zenésszé cseperedése, hogy megszeresd és újra meg újra örömmel hallgasd.

Róla szól: Ludwig van Beethoven

Geopen, Budapest, 2008
ISBN: 9789639765511 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa · Illusztrálta: Charlotte Voake · Felolvasta: Lux Ádám
Geopen, Budapest, 2008
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639765511 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa · Illusztrálta: Charlotte Voake

nicosia P>!
Yann Walcker: Ludwig van Beethoven

Maga az elképzelés szuper, a kivitelezés azonban nem sikerült túl jól. A kis füzetke Beethoven életét írja le, meglehetősen elnagyoltan, ami a célzott olvasóközönséget tekintve nem baj. Az azonban, hogy a kiragadott momentumok közt nincs átmenet, csak mint a filmkockák következnek egymás után, hiba. Az illusztrációk keverednek, a rajzos megoldások nagyon tetszettek, de a közbeszúrt fényképek szerintem megtörik a könyv egységét. Jobb lett volna ha csak a rajz marad. A zenei aláfestés nagyon jó, és a könyv információtartalma is szuper. Csak az elképzelés formába öntése nem sikerült valami fényesen.

Molymacska>!
Yann Walcker: Ludwig van Beethoven

Be kell vallanom, ez jobban, mint Bach, mert egyszerűen a zene jobban tetszett.
Ennek a kötetnek a különlegessége, hogy letisztázza a hangszerek együttes megszólalásának fogalmait a kamarazenétől az operán át a szimfóniáig. Ez szerintem nagyon fontos, mert bár más megközelítése volt, mint Bachnál, még érdekesebb és több dolgot adott át, mint abban a kötetben.
Egyszerűen zseniális, ezt a kötetet is minden gyereknek a kezébe adnám.

H_Andi>!
Yann Walcker: Ludwig van Beethoven

Mikor megvettem ezt a könyvecskét, több információra és egy pár művet tartalmazó zenei CD-re számítottam. Ezzel szemben kaptam egy random tényekkel teli, számomra kissé kesze kusza, elnagyolt kötetet. Igaz voltak benne érdekes adatok, de én valahogy valami összetettebb dologra számítottam. Mivel előszőr csak a könyvet olvastam, gondoltam, hátha a CD emel valamit az összképen, de számomra így sem állt össze egy teljes egésszé a mű.
Az illusztrációk azonban nagyon tetszettek, szeretem az effajta grafikát! Egyébként magának a könyvnek is igényes a megjelenítése, szép fényes vastag lapok, meg minden, de nekem ez most annyira nem jött be sajnos.

fülcimpa>!
Yann Walcker: Ludwig van Beethoven

„Az iskolában a kis Ludwig sorra kapja a rossz jegyeket. Büntetésül a tanító pellengérre állítja, szamárfüles föveget nyom a fejébe!” – ehhez hasonló mondatok szövedéke, igényes könyvecske, gyönyörű illusztrációval, pl. J. N. Hoechle: Beethoven dolgozószobája című kép. A CD-n Lux Ádám mesél.