Földünk ​a magasból 3 csillagozás

az élő bolygó portréja az ezredfordulón
Yann Arthus-Bertrand: Földünk a magasból

A 2000. év hajnalán bolygónk veszélyben van. Mindenütt a környezetszennyezés, a túlnépesedés, a természeti erőforrások pusztulása fenyeget. Tíz évre visszatekintő munka eredményeként, több millió megtett kilométerrel a háta mögött és ezernyi kép közül válogatva, Yann Arthus-Bertrand képeivel akarta megrajzolni a szép és törékeny Föld portréját.

Corvina, Budapest, 2003
456 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631352846 · Fordította: Mészáros László
Corvina, Budapest, 1999
464 oldal · ISBN: 9631352846 · Fordította: Nagy Ágnes, Horányi Krisztina

olvasóbarát P
Yann Arthus-Bertrand: Földünk a magasból

Yann Arthus-Bertrand: Földünk a magasból az élő bolygó portréja az ezredfordulón

Csodás kötet, amely rá kell, hogy ébresszen bennünket földünk sebezhetőségére és gyönyörűségére. A remek fotók bemutatják földünk tájait, a túlnépesedést és a természet ellen elkövetett bűnöket. Egy csodás felkiáltás ez a kötet, meg kellene őriznünk ezt a csodát, amelyet a légi felvételekkel mutat be a szerző.
Személyes és nagyon kedves emlék, hogy amikor a lányom Milánóban felfedezte ennek a kötetnek az olasz változatát a borítón lévő képet küldte el nekem képeslap formájában.