Black ​Butler 1. (Black Butler 1.) 75 csillagozás

Yana Toboso: Black Butler 1.

Just a stone’s throw from London lies the manor house of the illustrious Phantomhive earldom and its master, one Ciel Phantomhive. Earl Phantomhive is a giant in the world of commerce, Queen Victoria’s faithful servant…and a slip of a twelve-year-old boy.

Fortunately, his loyal butler, Sebastian, is ever at his side, ready to carry out the young master’s wishes. And whether Sebastian is called to save a dinner party gone awry or probe the dark secrets of London’s underbelly, there apparently is nothing Sebastian cannot do. In fact, one might even say Sebastian is too good to be true…or at least, too good to be human…

Eredeti megjelenés éve: 2007

Yen Press, New York, 2010
192 oldal · ISBN: 9780316080842 · ASIN: 0316080845 · Fordította: Kimura Tomo · Illusztrálta: Yana Toboso

Sebastian Michaelis · Ciel Phantomhive

szkrn>!
Yana Toboso: Black Butler 1.

Számomra ez a franchise rengeteget jelent. mivel amikor elkezdtem animéket nézni, ez volt az első rövidebb, amelyet végigtoltam. És imádtam a hangulatát, a történetvezetést, a karaktereket.
Ez most sincs másként. Bár ez az első kötet némiképp zavaros off, nem igazán függenek még össze egymással a fejezetek, mégis szépen felvázolja az alapokat. Ráadásul magát az első fejezetet kissé lezáratlannak éreztem. Itt még nem volt a mangaka erőssége a komplex történetvezetés, inkább érződik egy szárnypróbálgatásnak a dolog. Mégis, már itt felbukkan a sajátos humor, megszületik néhány kérdés, amelyre később majd választ kaphatunk.
Amúgy folytatnám egyből, de nem akarok ráfüggeni újból.

AniTiger P>!
Yana Toboso: Black Butler 1.

Kötetborító: imádom! Sebastian… ♥ Tulajdonképpen az első 5 kötet borítójával meg vagyok elégedve és legszívesebben kitapétáztam volna velük a szobám, amikor sok éve rátaláltam a mangára :')))

Történet:
Ez a háztartás zseniális, mindenki igazi cukorfalat. Ritka humoros kis ismertető kötet, amit sajnos képtelen vagyok vigyor nélkül és nem-cukizva ismertetni vagy értékelni.
De Elizabeth… tudnám miért is él még?!

Az 1. kötet – Szerelem első olvasásra… és még tart és még tart…

ladybird12>!
Yana Toboso: Black Butler 1.

Hűha, hát ez nem semmi egy olvasmány volt. Kissé eltér az én világomtól, de tagadhatatlanul megbolondított. Mindig érdekesnek találom, ha egy mangában egy „új világgal” próbálkozik az alkotó. Ebben az esetben Angliával, na meg nekem egy kicsit a nevek franciásak. A karakterek nagyon megnyerőek és érdekesek. Ciel számomra egy ijesztő ifjonc, aki bármikor simán lehetne antihős, na meg ez a Sebastian, hát egy ilyen névhez nagyon de nagyon kiemelkedő karakter jár. Egy „pokolian” jó komornyik. Na de a nagy kedvenceim ennek a sötét mesének a humoros társasága, a személyzet. Ez az ügyetlen bagázs mellett még Ciel és Sebastian sem tudja megtartani sötét auráját.

beitghanima>!
Yana Toboso: Black Butler 1.

Első gondolat, még mikor nem olvastam a mangát és (animét sem néztem meg): „tessék, itt van egy démoni downton-abbey” és gondoltam, hogy csak fel van kapva az egész. De most, hogy nekifogtam már megértem. Jó kis manga: érdekes történet, humor, gyönyörű a grafika és nagyon tetszenek azok a kis kulináris képek :)

Heni_s_BookBar>!
Yana Toboso: Black Butler 1.

Remek történet. Nem is volt kérdés, hogy szeretni fogom e, hiszen maga a Kuroshitsuji anime a kedvenceim közé tartozik. Imádom a humorát, a hangulatát és a szereplőit is. Ciel a nagy kedvencem, de Sebastiant, Undertakert és a többieket is nagyon szeretem.
5 csillagot érdemel mindenképpen.

bookworm1227 P>!
Yana Toboso: Black Butler 1.

Az anime első évadát most fejeztem be, és imádtam, de mivel a végén nagyot csalódtam bizonyos szálak lezárásában (spoiler az animére nézve: spoiler), és a második évad alternatívája sem tetszik (utánanéztem), úgy gondoltam, hogy elolvasom a mangát is, hogy lássam, itt hogy alakulnak a dolgok, még ha nincs is vége még. (Kíváncsi vagyok, itt hogy akarják megoldani.)
Eddig ugyan majdnem teljesen megegyezik az animével, de kíváncsian várom az eltéréseket.
Az alaphelyzet és a helyszín nagyon tetszik, és a humor is nagyon jó benne. Cielt és Sebastiant pedig imádom, meg a többi háztartásban dolgozó emberkét is. Elizabeth pedig kicsit idegesítő tud lenni, de vicces nézni a párosukat Ciellel.:D

schesztiஐ>!
Yana Toboso: Black Butler 1.

Még nem láttam az animét, de rajta van a listán. :) Sebastian-nal már régóta szemezek, és mivel szerelmes vagyok a borítók kb. 90 százalékába, úgy döntöttem, itt az ideje, hogy ne csak listán legyen ez is. :)

Semmi elképzelésem nem volt róla, mivel fogok találkozni a történetben, így meglepett pl a maffia-szál, de imádtam a Phantomhive grófságot kívül-belül. :) A viktoriánus kor alapvetően megdobogtatja a szívem, itt pedig külön imádtam Sebastian kb. minden megnyilvánulását, a cuki személyzetet és persze Ciel-t, akiről még annyi mindent szeretnék megtudni!

Gyönyörűek a rajzok, humoros, bájos, ugyanakkor pörgős és izgalmas a történet, így mindenképp folytatni fogom! :)
És igen, szerintem a közeljövőben sort kerítek az animére is. :))

Morgan_Walsh>!
Yana Toboso: Black Butler 1.

Miért? Miért nem kezdtem neki én ennek a mangának évekkel ezelőtt?
Azt hiszem, ez örök rejtély marad.
Beleágyazva a kedvenc korszakomba, a viktoriánus Londonban, követjük Ciel Phantomhive kalandjait, oldalán hű komornyikjával Sebastiannal.
Rajzolása nagyon szép, a történet jól indít, a karakterek egytől egyig levettek a lábamról, pedig még bele sem lendültek igazán.

raniaki>!
Yana Toboso: Black Butler 1.

Ha ezt akkor kezdem el olvasni, amikor kijött, és nem a sorozat ledarálása után határozom el, hogy márpedig én ezt végignyomom, tuti nem folytattam volna. Nem azért, mert rossz lenne, vagy mert nem szép, hanem mert az első kötet, ahogy az anime első pár része is, egyszerűen nem fogott meg. Most, hogy tudom, hogy mennyire jó is lesz a sztori, erre nem tudom azt mondani, hogy öt csillag.

Lynella>!
Yana Toboso: Black Butler 1.

Ez a manga a tipikus példája annak, hogy, ha ennyire megnyerő a borító off, akkor „tökmindegy” a sztori, akkor is el fogom olvasni.

Szerencsére nem csak a szemnek, hanem az elmének is kellemes, szépen felvezeti a dolgokat, kellően humoros és izgalmas. Persze Sebastian nagyban hozzájárult mindehhez. :D off

Pierce>!

„Ah… What a mess. My clothes have become ruined.”
„It's cause you were playing around, you idiot.”
"I was only being faithful to your command, young master. „Just act like that”, you said. Besides… Your appearance is quite impressive. It looks nice and gruesome, not unlike a bug. It suits someone small and weak like yourself. I thought it would be nice to watch you looking that way for a little while."

Kapcsolódó szócikkek: Ciel Phantomhive · Sebastian Michaelis
PaiPai>!

The rule of a ball is to forget about the bad things and dance the night away. Is that not so, my lady?

Black Butler sorozat · Összehasonlítás