Sacramentum ​caritatis 1 csillagozás

XVI. Benedek pápa A szeretet szentsége kezdetű apostoli buzdítása
XVI. Benedek pápa: Sacramentum caritatis

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Szent István Társulat, Budapest, 2007
108 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633619308 · Fordította: Diós István

XVI. Benedek pápa: Sacramentum caritatis

XVI. Benedek pápa: Sacramentum caritatis XVI. Benedek pápa A szeretet szentsége kezdetű apostoli buzdítása

off

A katolikus teológia egy központi eleme az Oltáriszentség, melynek témáját egy egész szinódus járt körül. Az ott leszűrt konklúziókat foglalja és némiképp bővíti is ki a Szentatya. Az apostoli buzdításban nagyon tetszett az eucharisztia és a többi szentség kapcsolatának fejtegetése. Ahogy az is nagy ötletes volt, ahogy a szentmise egyes részeiben is az átváltoztatásra irányuló cselekményeket és jelképeket összegezte a Szentatya. Így sokkal tudatosabbá vált számomra is, melyeket nem tudtam, vagy már elfelejtettem. Sok remek gondolatot találtam e kötetben. Ugyanakkor pár olyat is, mely erőltetettnek hatott a témában (pl.: a technológiai fejlődés és az Oltáriszentség kapcsolata). Összességében egyszer érdemes elolvasni minden katolikusnak.

Ezt a könyvet azoknak ajánlanám, katolikusnak vallják magukat. Viszont, protestánsoknak a hitbéli különbségek miatt nem tudom ajánlani.

E könyv elolvasása nekem 236 percet vett igénybe

loci93 IP>!

„A vasárnap szerint élni” azt jelenti: a Krisztustól nyert szabadulás tudatában élni, és úgy kibontakoztatni az életet, mint Istennek fölajánlott áldozatot, mert Krisztus győzelme minden ember bensőleg megújított életvitelében mutatkozik meg teljesen.

77. oldal (Szent István Társulat, 2007)

loci93 IP>!

A kenyér és a bor lényegi átváltozása testévé és vérévé a teremtésben egy olyan radikális változás elvét teszi le, ami a „maghasadáshoz” hasonlít, hogy egy ma jól ismert képet használjunk, ami a lét legmélyén megy végbe. Olyan változás ez, ami arra van rendelve, hogy elindítsa a valóság átalakulásának folyamatát, melynek végső állomása az egész világ átalakulása lesz egészen addig az állapotig, amikor Isten lesz minden mindenben.

15. oldal (Szent István Társulat, 2007)

loci93 IP>!

Különös bátorítással fordulok a családokhoz, hogy merítsenek indításokat és erőt ebből a Szentségből. A férfi és a nő szeretete, az élet elfogadása, a nevelés azok a kiváltságos helyek, melyeken az Eucharisztia meg tudja mutatni, hogy át tudja formálni és beteljesedésre tudja vinni a lét értelmét. A lelkipásztorok soha ne hagyjanak fel azzal, hogy támogassák, neveljék és bátorítsák a világi híveket, hogy teljesen életszentségre szóló hivatásuk szerint éljenek ebben a világban, melyet Isten annyira szeretett, hogy a Fiát adta oda, hogy üdvözüljön a világ (vö. Jn 3,16).

85. oldal (Szent István Társulat, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: család · eucharisztia · férfiak · Isten · nők · szentség