Hambeck 5 csillagozás

Egy Hanza-város északon a történelem sodrában
Xavier Hernández – Jordi Ballonga – Francesco Corni: Hambeck

A várost mint a civilizáció és az emberi társadalom létrejöttének és fejlődésének központját ez a könyv egy fiktív Hanza-város, Hambeck példáján mutatja be. A kötet 14 fejezetben meséli el, hogy a történelem folyamán miként fejlődött a kezdeti település modern nagyvárossá. E fejezetek mindegyike egy-egy jellemző történelmi korszakváltást tárgyal. A kétoldalas táblaképek a város megváltozott arculatát ábrázolják.

Akadémiai, Budapest, 1993
62 oldal · ISBN: 9630565587 · Fordította: Jákváry László

Nienna001 P>!
Xavier Hernández – Jordi Ballonga – Francesco Corni: Hambeck

Xavier Hernández – Jordi Ballonga – Francesco Corni: Hambeck Egy Hanza-város északon a történelem sodrában

Kedvenc kötet lett ebből is meg a Barmi nevű társából is. Sepsiszentgyörgyön talált könyv volt egy nyílt könyvespolcra kirakva. Eddig ez volt a legértékesebb darab, ami valaha találtam. Minden második páros oldalon egy egy pillanatkép látható különböző századokból, évtizedekből. A korai időkben nagyobbak az ugrások, a végén egészen kicsik.

Hambeck kitalált város, de a terület jellemző fejlődési vonásait mutatja. Élvezettel nézegettem az aprólékos rajzokat és a rövid leírások is nagyon hasznosak. Valahogy nem volt meg a folyamat, ahogy a városok alakulnak az idők során így viszont rengeteget tisztult a kép. Sajnálom, hogy a sorozat többi részét nem fordították le, de feltett szándékom a jövőben megszerezni őket angolul.

egy_ember>!

Csak ismételni tudnám magamat:
Azzal a különbséggel, hogy „Hambeck” Hanza-város, úgyhogy életében kisebb szerepet kapnak a rómaiak, és nagyobbat a tenger.