Szamurájok 4 csillagozás

A Távol-Kelet lovagjai
Wolfgang Tarnowski: Szamurájok

Japán lovagjai, a szamurájok a világtörténelem legizgalmasabb figurái közé tartoznak. Kezdetben, a korai császárság idején spontán szerveződő, harcos csapatok tagjaiként a határvidékeken élő, ott őshonos bennszülött törzsekkel hadakoztak. Hatalmuk a 10-12. században erősödött meg, amikor a birodalomban óriási pártharcok dúltak. A könyv velük ismerteti meg az olvasót.

Tessloff és Babilon, Budapest, 1993
48 oldal · ISBN: 9637937587 · Fordította: Süvegh Veronika · Illusztrálta: Dieter Heidenreich

lin_da

Wolfgang Tarnowski: Szamurájok A Távol-Kelet lovagjai

A szamurájok bámulatos és kíméletlen harcosok, akik járták a harcosok útját ( végre tudom mi az a busi és busidó ) és ha az élet úgy hozta hűségük jeléül kiontották saját életüket. Kegyelmet nem ismertek, élet és halál urai voltak.
A Japán történelem kiemelkedő alakjai, mai szemmel nézve életük, megjelenésük egyaránt volt varázslatos és félelmetes. A könyv csodásan szemlélteti kik voltak ők valójában, bepillantást nyerhetünk igen egyedi kultúrájukba.

danlin

Wolfgang Tarnowski: Szamurájok A Távol-Kelet lovagjai

Egész jó kis összeállítás, habár természetesen a történelmi rész eléggé leegyszerűsített, de fiatalabb gyerekek számára is érthető volt. A szöveg olvasmányos, és annak is örültem, hogy egy pár japán szakkifejezést is elmagyarázott. A lényeg átjött, és néhány területet nagyon alaposan átvettek, mint a szamuráj páncélja vagy a rituális öngyilkosság.