Sötét ​jövő (Charity 2.) 5 csillagozás

Wolfgang Hohlbein: Charity – Sötét jövő

2055-öt írunk, amikor egy föld alatti óvóhelyen hibernálásból tér magához Charity Laird, az Egyesült Államok űrhadtestének legifjabb és nő létére is legkiválóbb pilótája. Miután felszínre vergődik, megpillantja Amerikát, amely fél évszázad alatt rettenetesen megváltozott.
Ahol egykor New York fényei nappallá bűvölték az éjszakát, most sötétség uralkodik. A világűrből érkezett idegen megszállók pusztító háborút vívtak az emberiség ellen, amelynek civilizációját a megsemmisülés peremére taszították.
A rabszolgaságot csupán a „tengődők” hegyekben rejtőzködő elszórt csoportjai kerülték el, de éppen ők indítanak hajtóvadászatot Charity ellen.

Bastei Budapest, Debrecen, 1998
194 oldal · ISBN: 9632962214 · Fordította: Komáromy Rudolf

Noro P>!

(két csillag az ötből)

Így néz ki az, amikor valaki ötlet nélkül ír sci-fit. Végy egy rakás ósdi, amerikai klisét, írj rá egy egyszer olvasható forgatókönyvet és tegyél egy pózoló nőt a borítóra. Akár az első rész földönkívüli invázióját, akár a második poszt-apokaliptikus kalandozását nézzük, az eredmény ugyanaz. Nem tudom, hogy Németországban 1990-ben hiány volt-e az ilyen sztorikban, de azt ki merem jelenteni, hogy nyolc évvel később egy magyar kiadó ennél jobbat is találhatott volna.

(Egyébként Hohlbein több, mint 200 könyvet jegyez, és egyszer egy 24 részes horror-sorozatot két év alatt írt meg. Ő lenne a német Nemere? :D)

P_City>!
Wolfgang Hohlbein: Charity – Sötét jövő

Érdekes a jövőkép amit felvázol az író, nekem tetszett. Nagy csalódás viszont, hogy a többi részét a sorozatnak nem adták ki magyarul :(

FFG>!
Wolfgang Hohlbein: Charity – Sötét jövő

Ez a részben utópisztikus képet felfestő – a rovarok túlélik az atomtámadást, és ők lesznek a bolygó urai –, de nagyobb részben sci-fi iromány rövidsége ellenére egészen kidolgozott, és önálló műként is megállja a helyét. Túlzásnak tartottam a sok, értelmetlen harcot a könyv folyamán. Néhány helyre illett, de a zöménél fölösleges túlzásba esett az író.