A ​nagy gyermek-kalauz 2 csillagozás

Betegségek / Az egészséges fejlődés feltételei / Nevelés, mint terápia
Wolfgang Goebel – Michaela Glöckler: A nagy gyermek-kalauz

Egy ​egészen újszerű tanácsadót tart kezében az olvasó. Elsősorban szülőknek szól, ám mindazoknak támaszt nyújt, akiknek gyermekek gondozásával, nevelésével, gyógyításával van dolga. Mennyiben új? Miért fordították le már közel tíz nyelvre? A hagyományos tanácsokon kívül – azokon túlmutató – széleslátókörű, alternatív lehetőségek egész sorát tartalmazza, egészen tizenéves korig. Három részre tagolódva kimerítően tárgyalja a hétköznapi betegségeket, a gyermeki fejlődés elősegítésének lehetőségeit és a nevelés egészségmegőrző hatását. Az egészséges és beteg napok teendőinek gyakorlati leírásán túlmenően olyan árnyalt elméleti összképet nyújt, amelynek segítségével megérthetjük, hogy hogyan illeszkednek össze nagy egységgé a gyermek fejlődésének apró mozzanatai. Segítségével megérezhetjük tetteink jelentőségét, amellyel gyermekeink jövőbeli útját igazgatjuk mai nehéz világunkban. A könyv célja, hogy a szülők önálló ítéletalkotását és biztonságérzetét növelve elősegítse gyermekeik… (tovább)

>!
704 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630824118
>!
728 oldal · keménytáblás · ISBN: 963640822X
>!
Magánkiadás, Budapest, 1995
556 oldal · ISBN: 9636501025 · Fordította: Héjja Ágnes, Szedő Annamária, Szepesi Dóra, Szőke Henrik, Wagner Andrea

1 további kiadás


Várólistára tette 7

Kívánságlistára tette 2


Népszerű idézetek

Ginny21>!

Meg kell tanulnunk a tanulásnak örülni, elég nyíltnak maradnunk, hogy ismert dolgok új oldalát is felfedezzük, és a rossz tapasztalatokat is pozitívan dolgozzuk fel. […] A felnőtt pedig akkor képes erre, ha valamennyire idealistaként áll az életben; és van egy saját személyére vonatkozó belső ideálja is, melyre törekszik. Ha nem így van, az ember elveszíti örömét a tanulásban, és hosszú távon nem tudja megőrizni egészségét. Szüksége van valamire, amivel azonosulni tud, amiért él, valamire, amit keres, amiért kész áldozatot hozni. A tanulás képessége és ez a fajta identifikációs képesség az Én […] fő jellemvonásai: semmi sem erősíti jobban az emberi Én tevékenységét – és ezzel az úgynevezett Énszervezetet […] –, mint a környezet iránti érdeklődés, a figyelem, és a dolgok lényege iránti érzékenység.

205. oldal

Wolfgang Goebel – Michaela Glöckler: A nagy gyermek-kalauz Betegségek / Az egészséges fejlődés feltételei / Nevelés, mint terápia


Hasonló könyvek címkék alapján

Huba Judit: A kisgyermek ép és eltérő fejlődése
John S. Lilleyman: A gyermekkori leukémia
Peter Walker: Babamasszázs kezdőknek
Henning Köhler: Félénk, szomorú és nyugtalan gyerekekről
Dorothy Einon: Csecsemőgondozás és gyermeknevelés
Harvey Karp: A legboldogabb baba
Gabriele Haug-Schnabel: A Bili Tudománya
Steve Biddulph: Hogyan neveljünk boldog gyermekeket? 2.
Caroline Deacon: Kisbabák készségfejlesztése
Deákné B. Katalin: Változz te is pillangóvá!