A ​sport kultúrtörténete 4 csillagozás

Az ókori olimpiáktól napjainkig
Wolfgang Behringer: A sport kultúrtörténete Wolfgang Behringer: A sport kultúrtörténete

Kr. ​e. 776-ban rendezték meg az első pánhellén játékokat Olümpiában, akkora sikert aratva ezzel, hogy Kr. u. 393-ig, a játékok betiltásáig követték egymást a rendezvények. De vajon miért tiltották be őket? És azután hogyan és miért elevenítették fel 1500 évvel később, és miért játékról beszélünk, nem pedig sportról?
A könyv újfajta módon nyújt betekintést a sport történetébe. Az ifjú V. Károly császárt például szenvedélyes teniszezőként mutatja be, az angol VIII. Henriket fanatikus sportrajongóként, a modern fizika megalapítóját, Isaac Newtont pedig aktív bokszolóként. Megtudhatjuk, hogy a reneszánsz kultúra hozta magával a nagy sportlétesítmények építését, ugyanis a Mediciek Firenzéjében a calcio, azaz a labdarúgás nézők tízezreit vonta bűvkörébe.
Szórakoztatóan és egyszersmind történelmileg megalapozottan tárgyal a szerző olyan kérdéseket, hogy mi is a sport valójában. Miért tartozik bele a toronyugrás, a zsákban futás meg miért nem? Mi a helyzet a bikaviadalokkal… (tovább)

Eredeti cím: Kulturgeschichte des Sports

Eredeti megjelenés éve: 2012

Corvina, Budapest, 2014
514 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631362350 · Fordította: Győri László

egy_ember>!
Wolfgang Behringer: A sport kultúrtörténete

Wolfgang Behringer: A sport kultúrtörténete Az ókori olimpiáktól napjainkig

Érdekes, bár a rendező elv többször nem felismerhető. Valszeg, mert nincs is.
A modern sportba inkább csak bele-bele kap.