A ​Viskó – Napról napra 9 csillagozás

Üzenetek az év minden napjára
Wm. Paul Young: A Viskó – Napról napra

A Viskó című regény erőteljes története világszerte sok-sok millió olvasó szívét ejtette rabul, és lett a könyvkiadás történetének egy páratlan eseményévé.
A regény – és a történet – szerelmesei most A Viskó – napról napra révén annak lehetőségét kapják meg, hogy ne csupán egy hétvége erejéig időzzenek A VISKÓ-ban, hanem az év minden napján ellátogassanak oda, hogy újra találkozzanak Mackkel és rendkívüli barátaival – Papával, Jézussal és Sarayuval – valami egészen friss és egyedülálló módon.
A 366 üzenet A Viskóból származó idézetekre épül, amelyek a regény szerzőjétől, Wm. Paul Youngtól származó, szíveket megindító és gondolatokat serkentő imákkal, őszinte vallomásokkal egészülnek ki. Ahogy olvasod majd őket lapról lapra, inspirációt, bátorítást és reménységet fogsz meríteni napról napra…

Samantha>!

Hát, hol is kezdjem…?
Az, ahogyan William ír, az nekem rettenetesen tetszik. Kifinomult, letisztult, de még is olyan, amit egy tizen pár éves gyerek is megérthet. Őszintén szólva, fogalmam sem volt róla, hogy mi fog történni ebben a könyvben. A hátulja nem tartalmaz leírást. Minden amit tudtam, az az volt, hogy végigment a családomon, és mindenkinek hihetetlenül tetszett, gondoltam, nekem miért nem?
A borító alapján egy jó Steven King-féle könyvre számítottam (Fogalmam sincs, hogy miért:'D), és mikor már az ötödik fejezet vége felé jártam, lesokkolódtam. Tényleg ilyen ez a könyv? – gondoltam állandóan. Aztán beletörődtem. A történet alap ötlete az nekem nagyon tetszik. Kreatív, egyedi, ráadásul attól, hogy egy keresztény könyv, kifejezetten jó (Ezalatt most nem azt értem, hogy minden, ami Istenhez kapcsolódik rossz, csak még nem olvastam korábban hasonló könyveket, és nagyon meglepődtem).
Szerintem adjatok neki egy esélyt, minden, amit eddig nem értettél bármivel kapcsolatban, itt ez most meg fog történni, csak el kell olvasnod a regényt.

Wm. Paul Young: A Viskó – Napról napra Üzenetek az év minden napjára

Úgy olvastam, ahogy kell. Minden nap a hozzá tartozó pontot. (Oké, volt, hogy elmaradt, és utólag pótoltam be) Volt sok érdekes gondolat, amin érdemes volt elfilózni. Csak érdekes, hogy hiába hit témájú könyv, mégis néhány pontban kissé Egyház és vallásellenes. Tudnék néhány ponttal vitatkozni azért.

Niki4>!

Wm. Paul Young: A Viskó – Napról napra Üzenetek az év minden napjára

Elég furcsa könyv… Van benne valami beteges, mintha az író drog hatása alatt írta volna… Az első részére ez nem vonatkozik…

Mandy>!

Wm. Paul Young: A Viskó – Napról napra Üzenetek az év minden napjára

Az igazat megvallva engem nem érintett meg Papa szelleme. Viszont ez egy nagyon jó példa arra, hogy milyen fontos a megbocsájtás saját magunknak és az embertársainknak is.

milcsi>!

Wm. Paul Young: A Viskó – Napról napra Üzenetek az év minden napjára

Táplálék az év minden napjára elgondolkoztató idézetekkel, és könyörgéseinkkel.

AnitaZoé P>!

Mennyire vagyok eltévedve, amikor biztos vagyok abban, hogy nem vagyok eltévedve?

december 5.

Tóthné_Szűcs_Csilla>!

Kérlek vezess a megkülönböztetésre képes elme bölcsességével, adj nekem látó szemeket és olyan szívet, amely nyitott azokra a kijelentésekre, amelyeket lényem legsebezhetőbb pontjain társz fel

május 3.

Tóthné_Szűcs_Csilla>!

"Köszönöm, hogy itt vagy velem, és beszélgethetünk Missyről. Valójában még senkivel nem beszélgettem erről. Annyira hatalmasnak és rémületesnek éreztem a témát. De mintha már nem lenne akkora hatalma fölöttem.
– A sötétség elrejti a félelmek, a hazugságok és a fájdalmak valódi méreteit – magyarázta Jézus.
– Az igazság az, hogy ezek sokkal inkább árnyképek, mint valóság, ezért tűnnek nagyobbnak a sötétben.
Amikor a világosság beragyogja azokat a helyeket, ahol ezek benned rejtőznek, akkor meglátod őket, a maguk valójában.

-Tudom, hogy a némaságom elmélyíti a sötétséget, ahol a hazugságok és félelmek nagyobbra nőnek.
A világosságban élő ember akarok lenni."

szept.19.

AnitaZoé P>!

Isten persze akkor is képes jelen lenni, ha nem hiszünk benne. Ez annyira Rá vall.

Január 6.

Tóthné_Szűcs_Csilla>!

– Papa nagyon sok mindent nem akadályoz meg, ami fájdalmat okoz neki.
A világ, amiben élsz, súlyosan károsodott. Kiköveteltétek a függetlenségeteket, és most haragszol arra, aki szeretett titeket annyira, hogy megadta nektek ezt a függetlenséget.
Semmi sem olyan, amilyennek lennie kellene, amilyennek Papa látni szeretné, és mint amilyen egy napon majd lesz.
A világ, amelyben élsz, jelenleg sötétségben és zűrzavarban elveszve létezik, és szörnyű dolgok történnek azokkal, akiket Ő különlegesen kedvel.

Papa! „- Te kész csoda vagy! Még sötétbe borult kívánságainkat is tiszteletben tartod, és úgy szeretsz, hogy kényszerítés nélkül megyünk a fény felé.”

szept.3.

AnitaZoé P>!

Úgy tűnik, még hosszú út áll előttem.

április 12.

AnitaZoé P>!

…de eljön a nap, amikor tudom majd, hogy Te tudod, hogy én tudom azt, hogy Te tudod.

április 22.