A ​viskó 1166 csillagozás

Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal
Wm. Paul Young: A viskó Wm. Paul Young: A viskó

Végre magyar nyelven is megjelenik a már sokak által nagyon várt könyv, A Viskó (The Shack). Egy regény, aminek sikerével – és tartalmával – még a Forbes Magazin is foglalkozott… Nem gyakran fordul elő! (2009. június 8.)

Egy, a telepesek által elhagyott rozoga, rossz emlékeket idéző viskó (A Viskó) egyszeriben döbbenetes titkok tárházává válik, ahol izgalmas találkozások során a megbocsátás gyógyító ereje és hatalma is felragyog a sebzett szív számára.

William P. Young megrázó regénye az utóbbi idők egyik legnagyobb könyvsikere, rövid idő alatt 8 millió példányban fogyott el! A sok vitát kiváltó regényről azt tartják, hogy olyan hatással lehet korunk kereszténységére, mint a Zarándok útja a maga idejében. A sokat megélt színésznő, Demi Moore a Twitteren keresztül ajánlotta rajongóinak és férjének, mivel Ő maga „ sorsfordító erejű” üzenetre talált a könyv elolvasása közben.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Immanuel Alapítvány, Szombathely, 2021
Immanuel Alapítvány, Szombathely, 2020
Immanuel Alapítvány, Szombathely, 2013
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638935755 · Fordította: Géczi Károly

Josh · Kate · Missy · Tyler

Ferger_Jolcsi P>!

Wm. Paul Young: A viskó Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal

„Minden alkalommal, amikor megbocsátasz, az univerzum megváltozik. Minden alkalommal, amikor megérinted valakinek az életét vagy lelkét, a világ megváltozik. Bármilyen kedvességet vagy szolgálatot teszel, legyen az akár látható, akár láthatatlan, az én céljaim megvalósulnak, és valami véglegesen megváltozik.”

Nem értem, miért értékelték ennyire alul ezt a könyvet. Az én lelkemet sikeresen megérintette. Bátran merem ajánlani azoknak az embereknek is, akik nem hívők, mert ez a történet mindentől függetlenül alkalmas arra, hogy megváltoztassa az ember gondolkodásmódját, illetve hogy felhívja a figyelmét az ember hibáira, hiányosságaira.

DarknessAngel>!

Wm. Paul Young: A viskó Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal

Ezt a könyvet nekem két ember is ajánlotta. Az egyik vallásos, míg a másik kevésbé az – inkább spirituális. Mind a kettejük teljességgel imádta és dicsérte, és most végre eljött az én időm is, hogy belevágjak.
Bevallom, engem inkább a film megnézése ösztökélt, hogy elolvassam a könyvet és nem bántam meg. Még mindíg mérhetetlenül gyönyörűnek és szívfájdítónak tartom a történetet, viszont könyvben nekem sajnos nem tudta teljesen ugyanazt az élményt nyújtani, mint a filmvásznon. Leginkább az zavart, hogy néha már túl soknak éreztem Isten azaz Papa magyarázatait. Jó, hogy elgondolkodtató, de volt, hogy hiába olvastam el többször is egy magyarázatot, még mindig nem értettem. Úgy éreztem, hogy Papa válaszai igazából nem is igazi magyarázatok (ha ez így érthető). A filmben sokkal egyszerűbb és lényegretörőbb volt minden. Ennek ellenére a könyvnek is vannak pluszjai. Nagyon tetszett például a vége spoiler
Most is sikerült megsiratnom a szereplőket. Mack fájdalma már-már tapintható volt, főleg a barlangos részben, amikor bírót játszott. A legjobban ebben a könyvben még mindig a megbocsátás erejét csodálom. Mert amin Mack keresztülment, az minden szülő rémálma, és hogy ő mégis képes volt ezek után kimondani, hogy: „Megbocsátok” …hát az nem semmi!
Engem megérintett a könyv, és habár tudom, megosztó, attól még remélem mások is meglátják benne azt, ami igazán fontos. :)

És hogy kinek ajánlom?
Azoknak, akik hisznek Istenben, vagy valami többen. Akik nem utasítják el az ismeretlent, és képesek más szemmel is nézni a világra. Nyitott szívvel és lélekkel.
Mert nem kell mindent megmagyarázni, elég ha az ember elhiszi, hogy soha nincs egydül. Hogy ha segítséget kér, akkor meg is kapja, és ha túl mélyen van ahhoz, hogy kérjen, valamilyen úton-módon akkor is megjelenik, bármilyen formában is legyen. Ezt nem szabad elfelejteni. <3

gazibla IP>!

Wm. Paul Young: A viskó Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal

Nagyon nagy hatással volt rám ez a történet. Hihetetlen eszmék és gondolatok. Életet átformáló gondolatok ezek. Nagyon ajánlom mindenkinek ezt a könyvet legyen az hívő nem hívő, fiú lány, fiatal vagy korosabb ember. Nem is nagyon lehet ezt tovább ragozni olvassátok, mert ez egy kincs.

Eta IP>!

Wm. Paul Young: A viskó Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal

A felénél: A fordítóra már most annyira haragszom, hogy kimondani sem tudom. Teológusként (és ex-fordítóként) látom és olvasom a könyvet, ezért aztán sokszor csak dühöngeni tudok azon a magyartalan, félreértett és emiatt félrefordított izén, amit még szövegnek sem neveznék igazán. Sajnos részben emiatt a jelentés is elvész. (Részben a példázat-jelleg meg nem értése miatt – de ebben szintén benne van a fordító kétbalkeze. Meg részben a vallási jelleg miatt. Ezt a könyvet vallásos, sőt, keresztény embereknek írták. Ebből a kontextusból kiragadva zagyva és érthetetlen.)

A végénél: a nagyon-nagyon rossz fordítás ellenére én szeretem ezt a könyvet, tisztelem az íróját (és tuti, hogy elolvasom angolul is). A kibeszélhetetlent próbálja körülírni, modern allegória, „a lélek sötét teadélutánja”. Valami, amire, azt hiszem, szüksége van a mai keresztényeknek (mert ez nekik szól, tanítani, és egyáltalán nem téríteni akar, bármit is próbál sugallni a végén a projekt), különösen, mivel A zarándok útja óta nem igazán született jó allegorikus sztori (talán Csűrcsavar, de az azért elég kifordított módon szemléli a világot) arról, hogy mit is hiszünk. És bár – említettem már? – rossz a fordítás, és emiatt az a számtalan egyháztörténeti, bibliai és dogmatikai utalás egész egyszerűen nem képes megjelenni a magyar olvasó számára, ennek ellenére talán érthető az, amit Isten másságáról, a kapcsolatról és a megbocsátásról tanít. Ha csak ennyi „jön át”, már nem kevés.

(A csillagozás: az öt csillag a könyvnek és az írónak szól. A magyar fordítónak pedig majd Sophia megadja a csillagokat, ő bizonyosan kegyelmesebb ítész nálam.)

Hah, eszembe jutott ehhez a könyvhöz még egy jó idézet, Nüsszai Gergelytől: „Soraimat vegyétek példának és az igazság árnyképének, ne magának a dolgok
igazságának. A példával szemléltetett dolog ugyanis nem felelhet meg teljes
egészében annak, aminek megvilágítására a példához kellett nyúlnunk.” (A kappadókiai atyák, 38. levél)

SignoraSchneider IP>!

Wm. Paul Young: A viskó Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal

Hú… Még erősen a könyv hatása alatt állok. Az már biztos, hogy több százszorosan öt csillag off, de az is biztos, hogy ennek nagyon mélyre kell lejutnia bennem, megtalálni és helyretenni a saját, személyes „viskómat”. Nem mondom ilyeneket, hogy „nem értem a kevés százalékot”, mert értem. Ez a könyv nem való mindenkinek, mert ezt a könyvet nem elég szemmel olvasni és aggyal érteni. Az nem fog menni. Ehhez hit kell, alapvető nyitottság a Vagyok felé, ami ha nincs, semmi nincs. De ez nem bírálat vagy szemrehányás, dehogy, ez tény. És a tények makacs dolgok. Szívvel-lélekkel kell olvasni, akkor odahat, keserű pirula, szúrós oltótű, de a végeredmény a lehetséges gyógyulás. Annak, aki beteg (és annak is érzi magát). De egészségeseket (vagy magukat annak érzőket) nem gyógyít. Talán egyszerűbb, ha leírom kvázi idézetként: „Itt semmi sem 'kell', csak ha te akarod. A szeretet soha nem kényszerít semmire.” Ez afféle premissza is lehetne, de Willie bácsi sokkal jobban megírta, mint én.

jeszan P>!

Wm. Paul Young: A viskó Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal

A könyvből készült filmet hamarabb láttam, így tudtam miről fogok olvasni. Anno a film és most a könyv is hasonló nyugalommal töltött el. Nekem teljes mértékben átjött az isteni mondanivaló, olyan felkapcsolt lámpa effektussal, megvilágosodtam. A vallás és a körülötte lévő felhajtás könnyen bonyolulttá teszi az egyébként is megfoghatatlan fogalmakat. Az író egy más szemszöget tár elénk, ami könnyít a lelken, a veszteség súlyán. Könnyebb az elengedés, ha tudjuk, hogy elvesztett szerettünk lelke a túlvilágon jó helyen van.

konyvolvaso>!

Wm. Paul Young: A viskó Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal

Találtam benne értékes gondolatokat, melyeket ki is írtam magamnak és az utókornak. Emiatt érdemes volt elolvasni, hatással volt rám. Maga a történet kicsi furcsa számomra, Másrészt egy jó krimire,horrorra gondoltam mikor kezembe vettem. A címke alapján akár lehettett volna is de nem az, így egy kicsit csalódva de tapasztalatokban gazdagon értem a végéra.

Chris_Land I>!

Wm. Paul Young: A viskó Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal

Hmmm… Örülök, hogy Demi Moore „sorsfordító erejű” üzenetre lelt a könyv elolvasása közben, mert én semmi hasonló jelenséget nem éltem meg az utolsó lap után sem. Talán nem kellett volna bedarálnom előtte azt a rengeteg könyvet, amin már túl vagyok… De igen, kellett, hiszen annál több lettem tőle!
Bevallom, Ádám, Éva, Adonáj (Elóhim, Örök Ember), no meg a Kerubok és Lilly-Lilith története meglepett egy kissé, ámbár nem annyira, hogy ne tudnék napirendre térni fölötte. A műből készült filmet nem láttam ugyan, bár ezek után nem is igazán élnék vele. A sorok mögötti tartalmat értem, a könyv mégsem gyakorolt rám olyan mély hatást, mint egyesekre. Remélem, akadnak még olvasók, akik – mint Demi Moore – kapaszkodót találnak majd a műben.

Petra_Nemes>!

Wm. Paul Young: A viskó Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal

Ajánlani csak keresztény embereknek ajánlanám, mivel nem hívő szemmel nem ugyan olyan a szemlélő, és így valószínűleg nem hatna rá pozitívan. Sokan ajánlották már nekem, de csak idén jött el az a pont, hogy a kezeim közé került. Nem bántam meg. Teljesen megváltoztatta a gondolkodásom, és akkor, amikor olvastam, pont erre volt szükségem. Sírva fogadtam be azt a hatalmas fájdalmat, amit Mac érzett, a tehetetlenségét, a bűnbánatát, egy olyan esemény miatt, melyet már nem tud visszafordítani. spoiler

Boszika87>!

Wm. Paul Young: A viskó Ahol a tragédia megütközik az örökkévalósággal

Számomra érdekes könyv volt.
Szeretem az ilyen könyveket, amik hitről szólnak. Az ilyen könyvek után magamba nézek és kicsit más szemmel nézem az életemet.
Macket nagyon megkedveltem és átéreztem,hogy mit érezhetett és utána a lelki válságát is.
Örülök, hogy nem az egyház van a középpontba, hanem inkább a hit és a emberek lelke.

thia>!

Néha a könnyek a legmegfelelőbb szavak, amiket a szív szólni képes.

Aquarius>!

Őszintének lenni néha igencsak zűrös vállalkozás.

narziss>!

Az, hogy ki vagy, mindig magasabb rendű annál, aminek látszol – annál, ami csak úgy tűnik, hogy van. Mihelyt elkezded valóban megismerni azt a személyt, aki – a te előítéleteid alapján – egy nagyon szép vagy egy nagyon csúnya arc mögött megbújik, akkor a felszín elkezd elhalványulni, míg végül egyáltalán nem lesz jelentősége.

113. oldal, 7. fejezet - Isten a mólón

ritusss>!

Amikor úgy döntesz, hogy megbocsátasz valakinek, azt az embert jól szereted.

cassiesdream>!

A szeretet mindig maradandó nyomot hagy.

cassiesdream>!

Az érzelmek a lélek színei; látványosak és csodálatosak.

cassiesdream>!

A megbocsátás nem felejtést jelent , Mack. Azt jelenti, hogy elengedjük a másik ember torkát.

ritusss>!

Minden megpróbáltatásban lehet találni valami jót is, ha az ember elég szorgalmasan keresi.

MezeiMarcsi>!

Imádkozzunk azért, hogy az emberi faj soha ne tudja elhagyni a Földet, és ne terjeszthesse gonoszságát máshol.
C. S. Lewis

107. oldal, 7. fejezet - Isten a mólón · C. S. Lewis

Aquarius>!

Semmi sem tesz bennünket annyira magányossá, mint a saját titkaink. (Paul Tournier)