Forrest ​Gump (Forrest Gump 1.) 150 csillagozás

avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”
Winston Groom: Forrest Gump

Hiába hülye valaki, attól még igen jó katona lehet belőle… És mivel semmit sem ért, kénytelen hősiesen helytállni. Johnson elnökkel eltévézget, „trükkös” Nixon csempész órákat akar neki eladni, Mao elnököt ő menti ki a Sárga folyóból. A született idióta belekerül a történelem fő sodrába – kalandjain hülyére röhögjük magunkat.

JLX, Budapest, 1994
282 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637822941 · Fordította: Süle Gábor

Nikolett0907 P>!

Winston Groom: Forrest Gump avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”

„Életemben először megtaláltam azt az embert, aki igazán megértő, és nem fogom cserbenhagyni.”

Érdekes egy könyv volt annyi szent.
A főszereplő egy „kicsit” lökött és elég egysíkúan gondolkodott.
Hogy őszinte legyek, csak két fő gondolatfoszlány maradt meg, de mindkettő elég ellentétes érzettel járt és nem tudtam eldönteni most nevessek vagy kiakadjak.
A könyv olvastatta magát, nem kellett sokat gondolkozzak, néha azért félre raktam, hogy kitisztuljon a fejem, félő volt, hogy jó magam is belehülyülök ebbe az egész őrületbe.
Tudom, hogy készült a könyvből film is, még nem vettem rá magam, hogy megnézzem, bár páran állítják, hogy sokkal jobb, mint a kötet.
Ritka alkalmak egyike lenne, de lehet ez esetben még élvezném is.
Valószínű hamarosan sort kerítek erre is.
Addig is, jöhet a következő rész.
Egy olvasásnak tökéletesen megfelelt.

KATARYNA>!

Winston Groom: Forrest Gump avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”

Néha ha felnézek az égre éjszaka és magam előtt látom az egész eget, assziszik, hogy én nem emlékszem vissza az életemre?Vannak álmaim, mint mindenkinek, és időnként azon gondolkodok, hogy is alakulhattak volna a dolgok. Aztán hirtelen negyven, ötven, hatvan és ki tudja hány éves leszek, értik ezt? Hát na és aztán. Lehet, hogy én egy idióta vagyok de a legtöbbször jót akartam és az álom az ugye csak álom, nem igaz?
Szóval, akármi is történt, én assziszem: úgy nézhetek vissza magamra, hogy aszondom, legalább nem volt hétköznapi és monoton az életem. Ha értik, mire gondolok…

Adott egy tökfilkó.. hasonló mint Lennie az Egerek és emberekből vagy mint Daniel Keyes Charlie Gordonja…

Forrest Gumpal is minden megtörténik.. de mégis két dologra tud csak folyamatosan gondolni…
Jennyre.. Jenny.. Jenny.. Jenny.. Jenny……. és
PISÁLNOM KELL!
Pisálnom.. pisálnom… pisálnom..
És most egyszerre kiabáljuk, még akkor is, amikor sok ezer ember előtt állunk. Ki nem sz.rja le már!
Pisálnom kell! :D

Alapvetően olvasható volt, bár szerintem a film sokkal jobbra sikeredett.
Sokszor megöli a film a könyvet.
Ez esetben is.. szerintem.
Túlbonyolított, tegyünk még néhány Nasa meg katonai jelenetet, így legalább tartalmasabb lesz.

Tegnap este megnéztem a filmet.
Azt gondolom, hogy mind hülyék vagyunk. Én azért mert elolvastam a könyvet, pedig tudtam, hogy nem lesz kedvenc.
Te pedig azért, mert végigolastál.. és nem lettél még hülyébb. :)

Röfipingvin P>!

Winston Groom: Forrest Gump avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”

Forrest, ha Te nem lennél, ki kéne találni!

Risus P>!

Winston Groom: Forrest Gump avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”

Nem tudom, hogy miért vagy hogy, de sikerült ebben a hónapban kifognom már megint egy olyan könyvet, aminek a film verziója jobb. Amióta csak az eszemet tudom mindig a könyv verziót szerettem és ezek mellett érveltem, de ennél nem tudok.
A történet már, mint a film, nagyon erőltetett nekem, hogy nyomatékosították minden 3. mondatban, hogy Forrest idióta, bár elég sok elgondolkodtató szösszenetet olvashattam és akár ez egyfajta torz tükör is lehetne a társadalom felé, de annyira szürreálisra sikeredett, hogy már idegesített. Idegesített, mert nem létezik olyan, hogy egy egy ember, akkor ennyire idióta ilyen helyeken és emberekkel találkozhasson, hogy egy állam megítélése tőle függjön, hogy neki a mindig pisilnie kell.
Nekem ez már több volt, mint idegesítő és még annál is több, amit az idegrendszerem elbírt.

vargvani>!

Winston Groom: Forrest Gump avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”

Komolyan nem értem, hogy miért 77%-os. Ez annál jobb. Elhiszem, hogy a film után a könyv nem az igazi (bár nem láttam még a filmet), de akkor is jó volt a maga módján.
Forrest tényleg egy idióta, de helyén van a szíve. Szegényt mindig mások ötletei miatt alázták meg, ez mindig tönkretette akkori életét. Istenem, szegény Forrest…
Mindenesetre örülök, hogy elolvastam, egyes részek nem tetszettek annyira pl spoiler. Tudom, hogy ez a történet egyáltalán nem reális, nem is ezért olvastam. A szórakozást és a kedvet a filmhez megkaptam.

„Hát na és aztán. Lehet, hogy én egy idióta vagyok de a legtöbbször jót akartam – és az álom az ugye csak álom, nem igaz? Szóval, akármi is történt, én assziszem: úgy nézhetek vissza magamra, hogy aszondom, legalább nem volt hétköznapi és monoton az életem.”

Cicus>!

Winston Groom: Forrest Gump avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”

Forrest…. egy idiótának tűnő ember, aki közben zseni.Szerintem így lehetne elemezni a könyvet egy mondatban.
Még nem olvastam ilyen stílusú könyvet, amiben ennyi minden történik.Ha meg kellene számolni, hány fiktív dolog van benne, azt hiszem, lenne benne egy pár darab.
Ez a könyv szerintem azt akarta bizonyítani, hogy egy idióta, vagy egy hülye is lehet zseni, nem kell senkit elsőre megítélni.
Jó kis könyv volt, tetszett Forrest vállalkozása, bár szerintem az is fikció, hogy annyi volt a profit, bár ki tudja?

Hiranneth>!

Winston Groom: Forrest Gump avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”

Egyet kell értenem @Mornnal abban, hogy a film sokkal jobb, mint a könyv. Nem sikerült annyira magával ragadnia, mint azt szerettem volna.
A sok káromkodás egy csöppet zavaró…nem nyerte el igazán a tetszésemet:(

BoneB>!

Winston Groom: Forrest Gump avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”

Hmmm… A könyv minőségét is mutatja, hogy 4 hónap kellett mire átrágtam magam rajta. Az elején majdnem kidobtam, annyira nem tetszett, mert Forrest nem ilyen. Nem káromkodik, nem mondja ezerszer, hogy oszt mán (nem paraszt gyerek ő), meg miszar. Igaz, hogy lüke, de illedelmesen viselkedik, legalábbis a film alapján ezt vártam tőle. A történeteknek majdhogynem köze sincs a filmhez, talán egy-két momentum van, ami itt is, ott is megtalálható. És akkor még a vége se olyan igazi happy end…
És hol marad a: „mamám mindig azt mondta…” vagy a „Jenny meg én úgy voltunk egymással, mint a borsó meg a héja…”
Azt kell mondanom, hogy felejthető „mű” volt, a filmet nézze inkább mindenki, az ezerszer jobbra sikerült. :)

JLX, Budapest, 1994
282 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637822941 · Fordította: Süle Gábor
Morn>!

Winston Groom: Forrest Gump avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”

Kegyes leszek a három és féllel…
A film miatt érdekelt engem is. A film tökéletes… Imádom, megunhatatlan, és mindig sírok rajta. Valamiért ez is fontos tényező nekem. :) A könyv régóta kívánság- és várólistás volt. Aztán könyvtárban gondoltam egyet, megnézem, biztosra vettem, hogy ebben a picike városi könyvtárban nem lesz meg. Leesett az állam, mikor megláttam a folytatással együtt. Nem bántam meg, hogy kivettem, hiszen minden könyv olvasva ismerszik meg. :)
Befejezve csodálkozom rajta, hogy ebből a könyvből azt tudták kihozni, ami a vásznon megjelenik. Csodálom őket érte. A könyv elején végig úgy éreztem, hogy Tom Hanks szinkronhangja sajnos nem tudom, kicsoda beszél. Aztán elmúlt, és jött egy teljesen idegen hang. Mert a könyvbeli Forrest nem ugyanaz, mint aki a filmben is szerepel. Könyvbeli Forrest is szerethető, de közel sem annyira. Engem zavart, hogy nem foglalkozott annyit az édesanyjával, sokat káromkodott (egy trágár kifejezés sem rémlik a filmből, de ha van is benne, nem a durvább fajtából és nem sok – legalábbis nem Forrest szájából). Túl sok volt benne a különféle kaland, nem is csoda, hogy nem mindegyiket valósították meg. Némelyik már egyenesen röhejes, nem szeretnék poént lelőni, így példát sem írok. No meg a kapcsolatok… A filmben valahogy sokkal drámaibb az egész, sokkal többet kell küzdenie egyes személyekért. Közvetve ő a felelős Don hadnagy állapotáért is, hiszen ő szinte könyörög neki, hogy ne mentse meg. Itt meg? Túl könnyen történik meg minden, és ha felelős is, nem olyan nagy dolgokban, nem olyan fájdalmas az egész. És tényleg az egész teljesen más. Ledöbbentem némely részén.
Nem tudom, levegyem-e a kívánságlistámról. Ha előbb ismertem volna a könyvet, mint a filmet, valszeg úgy állnék utóbbihoz hozzá, hogy a cselekményt követve milyen szörnyű adaptáció. Pedig csodálatos. Csodálatos, hogy azt a gyönyörűséget tudták ebből kihozni.
Bocs, könyvbeli Forrest, de nem zártalak teljesen a szívembe. Van, ami szimpatikus benned, de valahogy mégis eltaszítalak. Maradj meg magadnak, én megmaradok a filmbelinél, békén hagyjuk egymást. Oké?

Bencuska>!

Winston Groom: Forrest Gump avagy: „Egy együgyű fickó följegyzései”

Valóban a film túlszárnyalta a könyvet, viszont az alapötlet nélkül nem láthattuk volna és nem imádhatnák annyian a Tom Hanks féle félnótást.

tataijucc>!

Lehet, hogy idiótának idióta vagyok, de nem hülye.

tataijucc>!

Van az úgy néha, hogy az ember nem hagyja, hogy az útjába álljon az, ami helyes.

tataijucc>!

Hadd áruljam el: hülyének lenni nem piskóta ám!

tataijucc>!

A kedvenc órám az ebédelés volt, de asszem ezt nem is hívják órának.

Róka P>!

Ki az isten szereti, ha egy rakás hülye szabadon kószál?

11. oldal, 1. fejezet

Ardid>!

A kínaiak két kis pálcikával esznek és majdnem lehetetlen az embernek belapátolni valami kaját velük a szájába, így oszt egy csomó a ruhámra landol. Nem is csoda, hogy az ember nem lát sehol egy dagadt Kínait.

Kapcsolódó szócikkek: kínai
tataijucc>!

… már a keze írásának látása végett is többször flikkflakkolt a gyomrom.

tataijucc>!

Megvonom a vállamat és bólintok a fejemmel, de valamit gyorsan megértek és elszomorodok. Én csak egy szegény idióta vagyok, erre az egész emberiséget meg fogják és rámbízzák

tataijucc>!

Megkérdezem tőle, jól van-e, mire asszondja: – Ahhoz képest jól, hogy kétszer is átlőtték a tüdejét, megrövidítették a bélit, megsérült a gerince, hiányzik az egyik lábfeje, a másik lábát meg amputálták és a fél testét harmadfokú égési sebek borítják. Ha ez magának jó, akkor jól van.

tataijucc>!

Nem vagyok én olyan okos, mint aminek látszok…

Winston Groom: Gump & Tsa Forrest Gump és Fia : Ketten Amerika ellen

Forrest Gump sorozat · Összehasonlítás