Ross ​Poldark (A Poldark család 1.) 0 csillagozás

Winston Graham: Ross Poldark

A Ross Poldark a tizennyolcadik században játszódó regényfolyam első kötete. Winston Graham először 1945-től kezdve megjelentetett, nagyívű családtörténete mindmáig lebilincseli az olvasókat Az amerikai függetlenségi háború vérzivatarából szülőföldjére, Cornwallba hazatérő főhőse alig várja, hogy viszontláthassa szeretteit. Öröme nem sokáig tart: édesapja meghalt, a családi birtok ebek harmincadjára jutott, kedvese eljegyezte magát Ross unokatestvérével. A környék keservesen tengődő bányászai és gazdálkodói iránti együttérzése azonban arra indítja Poldarkot, hogy magához vegyen egy vásártéri csetepatéból megmentett, kiéhezett teremtést – ezzel a cselekedetével pedig végérvényesen megváltoztatja saját életét…

Eredeti mű: Winston Graham: Ross Poldark (angol)

Eredeti megjelenés éve: 1945

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
488 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634574354 · Fordította: Komáromy Rudolf

Ross Poldark · Charles Poldark · Elizabeth Chynoweth · Joshua Poldark

vgabi SP

Joshua Poldark 1783 márciusában halálozott el.

Kapcsolódó szócikkek: Joshua Poldark
vgabi SP

– Még valamit szeretnék kérdezni – mondta Joshua. – Nem láttad mostanában Elizabeth Chynowethet? Vagy legalább nem hallottál valamit róla?
A kiadós étkezés után időbe telt, hogy a kérdések eljussanak Charles agyáig, ráadásul az öccsénél a rejtett indítékok külön vizsgálódást igényeltek.
– Az ki? – kérdezte esetlenül.
– Jonathan Chynoweth lánya. Ismered. Sovány, szőke gyermek.
– Na és mi van vele? – kérdezte Charles.
– Azt kérdeztem, nem láttad-e. Bájos kis jószág. Ross sosem felejti el megemlíteni. Számít rá, hogy itt leli, amikor visszatér, és szerintem ez mindenki számára megfelelő lenne. Egy korai házasság kiegyensúlyozza, a lány pedig keresve sem találhat nála rendesebb embert, bár ezt nem nekem kellene mondanom, elvégre az én ivadékom. Két jóféle, régi família. Ha karácsonykor talpra tudtam volna állni, átmentem volna Jonathanhez, hogy elrendezzük a dolgot. Korábban beszéltünk is róla, de Jonathan azt mondta, várjunk, amíg Ross visszajön.