A ​Wim Hof-módszer 42 csillagozás

Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált!
Wim Hof: A Wim Hof-módszer

„Ezzel ​az egyszerű, mindenki számára elérhető módszerrel megváltoztathatjuk a világot, lélekről lélekre. Csak a képzelőerőnk mélysége és a meggyőződésünk ereje szabhat határt.”

A Wim Hof-módszer az emberi potenciál kiteljesítésének úttörője, amit bárki – fiatal, öreg, beteg vagy egészséges – használhat, hogy csordultig töltse magát erővel, energiával és boldogsággal. Wim Hof üzenete mindannyiunkhoz szól: „Képes vagy a lehetetlenre is. Le tudod győzni a betegségeket, képes vagy javítani a mentális egészségedet és a fizikai teljesítményedet, sőt a tested működését is irányítani tudod, hogy bármilyen megterhelő helyzetben kihozd magadból a legjobbat.”

Lebilincselő és szenvedélyes stílusával Wim megosztja velünk saját történetét és módszerét:

Légzés Egyedi légzőgyakorlatai megváltoztatják a tested kémiáját, energiával töltenek fel, és segítik a koncentrációt.
Hideg A hidegtűrés ellenőrzött, fokozatos fejlesztése javítja a szív- és érrendszer egészségét,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Jaffa, Budapest, 2021
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634754671 · Fordította: Végh Gabriella
Jaffa, Budapest, 2021
216 oldal · ISBN: 9789634756750 · Fordította: Végh Gabriella

Wim Hof: A Wim Hof-módszer Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált!

Wim Hof élete már a születésével nem volt mindennapi. A holland extrém sportoló, aki a „Jégember” becenevet kapta, erről is ír új könyvében. Lényegében a test és a lélek optimális állapotához vezető természetes utat igyekszik megmutatni.

eeszter>!

Wim Hof: A Wim Hof-módszer Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált!

Nagyon motiváló könyv. A módszer bemutatása mellett életrajzi elemeket is tartalmaz, leírja, hogy hogy jutott el a lehetőségek teljes kiaknázásához. Igaz, hogy többször ismétli magát, de be is vallja, és igaza is van abban, hogy így nyomatékosítja az olvasottakat. Ami hatalmas tiszteletet érdemel az az, hogy Wim Hof kifejezetten örül annak, ha tudományos kísérleteknek vetik alá amik során be tudja bizonyítani a módszer hatásait a szervezetre pl. véreredményekkel alátámasztva.

Pusztai_Eszter>!

Wim Hof: A Wim Hof-módszer Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált!

Vannak érdekes gondolatok a könyvben ,de nem tudok sok pozitívumot elmondani a könyvről.Persze mindenki a maga módszerét isteniti és csak a pozitív példákat írja le.(tudomásom van halálesetekről is ami ehez a módszerhez kötött) Minden ilyen életmódváltó könyv szinte ugyanazokat a dogmákat puffogtatja„meggyógyít minden betegséget„ha kitartóan végzed,néz magadba .Na de azért nem ír ha valaki beteg akkor miért ne csinálja ,rossz érrendszere miatt,nagy túlsúly esetén vagy ha terhes és még sorolhatnám.Persze az elején mondja ,hogy konzultálj orvosoddal,na de ha az orvos azt se tudja mi ez ,milyen hatással van az emberre.Sok orvos nem nyitott szemléletű.
Másra számítottam ebben a könyvben,de csalódtam.Itt is elővette a tudományos igazolásokat,sokat ismétli magát és persze ennél jobb módszer nincs..nézünk utána a vegánoknak,a jógázóknak, a fittnes sporolóknak …szerintük is az ő módszerük a legjobb.

Lacko181>!

Wim Hof: A Wim Hof-módszer Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált!

Gyakorlati szinten nem igazán sokat tudunk meg a módszerről, de annyira átitatja az egész könyvet Wim Hof erős hite, hogy az magával ragadja az embert. Érdekel és próbálkozom a hidegterápiával, pedig eddig forró fürdős voltam.

Noncs21 P>!

Wim Hof: A Wim Hof-módszer Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált!

Régóta halogattam ennek a könyvnek az olvasását. Vélhetően ezért is vágtam bele ekkora elvárásokkal. Nem igazán felelt meg az előzetes várakozásaimnak. Számomra bőven elég lett volna ebből egy rövidített kivonat. Nem igazán találtam az egyensúlyt a módszer leírása, az alátámasztására hozott példák és a saját élmények leírása között. Kifejezetten zavart a rengeteg ismétlés. Alig vártam, hogy a végére érjek. Ez persze a módszerből nem von le, már elkezdtem kipróbálni, de olvasmányélménynek csapnivaló volt.

Zenkő>!

Wim Hof: A Wim Hof-módszer Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált!

Ez tipikusan az a könyv, amit nem elég csak elolvasni, gyakorolni kell, ki kell próbálni és csak utána lehet azt mondani hogy jó volt vagy nem. Wim Hof életútját szépen bemutatja a módszer mellett és nem volt könnyű már neki megszületni sem. Sok benne az ismétlés, de nyomatékosítás céljából megfelel. Érdekes az, hogy tudományos kísérleteknek vette alá magát, hogy ilyen szempontból is bizonyítsa, hogy működik a módszer.

Gajárszki_Áron>!

Wim Hof: A Wim Hof-módszer Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált!

Fontos könyv, bár nyilván a módszer fontosabb. A könyvet türelmesen végigolvastam, de a módszerre alapozott éltemódomnak még csak a kezdetén járok. Szerenécsre nem egyedül. Kollégákkal is osztozunk az „önkínzásnak” ebben a rendkívül szórakoztató és hatékony formájában, plusz szerencsére már Magyarországon is vannak havi rendszeressséggel közös szeánszok, ahol a közös lélegzés élményét lehet átélni, valamint közösen a hideg vízbe merülni és nem utolsó sorban tapasztalatot cserélni. Aki jobb szereti amúgy az online videó kurzusokat, az ilyet is talál a weblapon, illetve az applikáció kifejezetten jó a kezdet kezdetén elindulni szerintem. https://www.wimhofmethod.com/activities
A könyv 2/3-a szerintem hasznos, ha nem is túl tömör, de van egy íve és folyamatosan adagol némi új információt. Szerintem úgy érdemes olvasni, hogy közben már aktívan kísérletezünk (napi szinten) legalább a hideg zuhannyal. A gondolati soron bevallom én a végére kissé elvesztettem a fonalat. Nem minden szándék nélkül. Arra gondolok, hogy Wim hiába nem akar guru lenni, ennyi követő, médiamegjelenés és sikeres gyógyulás után már nem tud nem az lenni. Ez pedig bizonyára rá is visszahat és ezért (számomra) görcsösen próbál élni a lehetőséggel és egy nagyobb víziót felépíteni az utolsó fejezetekben. (Főként mivel vérbeli hippi a 60-as évekből.) Szerintem szükségtelen a végén vázolt világváltás, főként mert nem így működik a világ, de kétségtelen hasznos és érdekes színfoltja lesz az emberiség kulturális örökségének a módszerrel élők csoportja. Nem mellesleg pedig az orvostudomány pár dogmáját sikerült Wimnek megkérdőjeleznie és lelkes kutatók segítségével pontosítania. Az amúgy kifejezetten becsülendő, hogy az orvosi kérdésekben igyekszik kellően megalapozott lenni, ha nem is mindig a legérthetőbb módon magyaráz el egy élettani folyamatot.
A módszer egyszerűségétől függetlenül az öngyógyítás szerintem igenis csoda, akár a wim hof módszerrel, agykontrollal vagy más módszerrel végzi valaki. Olyan értelemben pedig semmiképp nem könnyű, hogy rengeteg belénk rögzült korlátot kell felülírni hozzá.

Olvasmánynak max 3-mas amúgy, de a tudás meg 5+os jelentőségű, így lett 4-es az értékelésem.

Havasi_Máté I>!

Wim Hof: A Wim Hof-módszer Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált!

Wim Hof pozitív hozzáállása áthatja a könyvet, de legalább két szerkesztőt ráeresztettem volna a kéziratra, mert sajnos csapongó, valamelyest önismétlő, ill. a tulajdonképpeni módszerek nagyon kis terjedelmet kapnak. Tulajdonképpen a vonatkozó videók segítségével (amelyek között van bőven magyar nyelvű is) a lényeget megismerhetjük.
A hideg vizet azóta én is lelkesebben használom fürdés közben, egészen pontosan minden fürdés második felében lehűtöm annyira, ami még nem kellemetlen. Működik a dolog, és pár hét alatt komoly fejlődés érhető el, ill. érzem magamon, hogy a meleg vizet már nem is kívánom annyira. A légzőgyakorlatok kapcsán viszont nem érzek átütő sikert, reggelente többször is csináltam ilyeneket, de egyelőre semmi…

szalaitoomi>!

Wim Hof: A Wim Hof-módszer Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált!

„Mindez már biztosan úgy hangzik, mintha beakadt volna a lemez, talán így is van, de nem érdekel. Ismétlés a tudás anyja, én meg csak verem a dobot.”
A módszer jó, a körítés sok.

robinson P>!

A módszerem, amelyet majdnem negyven év alatt fejlesztettem és finomítottam, három egyszerű és természetes pilléren nyugszik: hidegtűrés, tudatos légzés és az elme ereje.

Perei_Annamária >!

… a legtöbb betegségünk pszichoszomatikus eredetű – egyszerűen betegre idegeskedjük magunkat.

robinson P>!

Azt is tudjuk azonban, hogy a stressz jó hatású is lehet: ha rövid ideig tart, erőteljes pozitív változásokat idézhet elő a sejtjeinkben.

Berci2016>!

Ideje túllépni a félelmeiden és bármin, ami visszatart attól, hogy teljes életet élj, mert ez az, amire a természet teremtett.

senhorita>!

A hideg segít edzeni a hit-izmot, a saját kepessegeinkbe vetett hitet, amelynek révén aztán képesek leszünk bízni a szívünkben.

Perei_Annamária >!

Ha túlságosan sokat adsz a külső megerősítésre, elveszíted a saját magadhoz vezető utat. Letérsz az ösvényről. Önmagad szeretete azt jelenti, hogy a saját mércéd szerint büszke vagy magadra. Mit tartasz te a legjobbnak? Arra törekedj, ne arra, ami a szomszédodnak a legjobb.

Perei_Annamária >!

Nem vagyok hülye: ha valamit veszélyesnek érzek, visszafordulok, ezzel nincs problémám. Azt azonban megtanultam, hogy ha próbatételeket állítok magam elé, az egy mélyebb valóságot mozgat meg bennem.

barbyeegirl>!

Ha túlságosan sokat adsz a külső megerősítésre, elveszíted a saját magadhoz vezető utat. Letérsz az ösvényről. Önmagad szeretete azt jelenti, hogy a saját mércéd szerint büszke vagy magadra. Mit tartasz TE a legjobbnak? Arra törekedj, ne arra, ami a szomszédodnak a legjobb. Állj ki magad mellett! Vigyázz önmagadra. Nem az egód védelmével, hanem azzal, hogy akkor is kitartasz önmagad mellett, amikor a legjobban félsz, a legkényelmelenebbül érzed magad, vagy nagyon zavarban vagy. Nyugodt érzéssel szeresd magad. Ettől tisztábban látsz majd másokat, nagyobb együttérzéssel. Ne akarj másokat megváltoztatni, változz inkább te. Fogylalkozz a magad gondolataival, mások majd foglalkoznak a sajátjukkal. A tetteiden és a meggyőződéseden keresztül mutasd meg nekik, hogy ki vagy. Légy világos, átlátható és érzékeny. Ha érdekelt volna, hogy mások mit gondolnak rólam, már rég abbahagytam volna az egészet. A rendszer bedarált volna.

Berci2016>!

Ösztönözz az, hogy túlléphetsz saját képzeld határaidon, kiléphetsz a komfortzónádból, és valami újat próbálhatsz ki…

Berci2016>!

Térjünk hát vissza az élet legfontosabb értékeihez, amelyekkel születtünk, és műveljük békésen kertjeinket. Ne vegyük körül magunkat reménytelenséggel, inkább gondolkodjunk pozitívan, legyünk jelen, azzal a meggyőződéssel, hogy magunk vagyunk a sorsunk urai, a lelkünk hajóján a kapitány. Ha boldog, erős és egészséges leszel, úgy sugárzol majd, mint a nap, és a meleget másoknak is átadod.