Hullámaiban ​a tenger 2 csillagozás

Willigis Jäger: Hullámaiban a tenger

A közismert bencés szerzetes és zen mester, Willigis Jäger célja e könyvben, hogy újra emlékezetünkbe idézze a misztika különféle hagyományait, élettel töltse meg azokat, s kibékítse őket egymással és a modern világképpel. A szerző elkíséri az olvasót saját személyes útján, melyen az igazság, az élet értelmének keresésére indul. Olyan válaszokat és megoldásokat kínál, amelyek meghaladják az elavult világképet, s a valóságnak és az embernek egy újfajta szemléletét közvetítik. A világvallások misztikus hagyományai szolgáltatják a kiindulópontot a szerzőnek ahhoz a látnoki reményéhez és alaptéziséhez, miszerint az emberiség jövőbeli útja a befelé vezető út lesz. Az olvasót erre a belső útra vezetni – ez a célja a Christoph Quarch-kal folytatott beszélgetéseknek, melyek alapul szolgáltak e könyv megírásához. A szerző kozmikus szemlélete, egészben való gondolkodása meglepő frissességet és aktualitást kölcsönöz az itt kínált misztikus spiritualitásnak.

Editio M, Szentendre, 2001
274 oldal · ISBN: 9638587830 · Fordította: Hegyessy Mária

Chinaski>!

„Értelmünket megrontotta egy életveszélyes én-központúság. Zsákutcában ülünk, ahová a ráció kóros túltengése juttatott bennünket.”

Chinaski>!

„Az első korty a természettudomány kelyhéből ateistává tesz, ám a kehely alján Isten várakozik. Mára megingott a hit az objektív világ létezésében, amely térben és időben rögzített ok-okozati törvények szerint működne.”
„A tudomány engem arra tanít, hogy felismerjem a tudományos gondolkodás határait.”
„A jövő embere misztikus lesz. A 21. század a metafizika évszázada lesz.”
„a metafizika újrafelfedezése irányába haladunk, … nem a filozófusok vagy teológusok fognak utat törni, hanem a fizikusok és a biológusok. Ők azok ugyanis, akik alapkutatásaik során egyre inkább a gondolkodás határaihoz érkeznek el. Olyan valósággal találják szembe magukat, amelyet sem megcáfolni nem tudnak, sem pedig megérteni a logika és az analitikus gondolkodás eszközeivel.”

Chinaski>!

„A vallási tapasztalat abszolút. Nem lehet vitatkozni róla. Az ember csak annyit mondhat, hogy még soha nem volt része ilyen tapasztalatban, mire a másik így fog felelni: Sajnálom, de nekem viszont részem volt benne. És ezzel a vita be is van fejezve.”

Chinaski>!

„A paradicsomból való kiűzetés bibliai története a tudat előtti homályból való felébredésről szól, a belépésről az én-tapasztalatba, az ösztönök állapotából a jó és a rossz felismerésének állapotába. Ez nagy előrelépést jelentett az evolúcióban, csakhogy egy egész sor olyan terhet hozott magával, amelyek attól a pillanattól fogva elkezdték kínozni az embert, amikor énje tudatossá vált számára: halál, betegség, szenvedés, bűn, magányosság.”

bary>!

Isten nem azt akarja, hogy tiszteljék, hanem hogy megéljék.