Tárgyalás ​nehéz emberekkel 10 csillagozás

William Ury: Tárgyalás nehéz emberekkel William Ury: Tárgyalás nehéz emberekkel William Ury: Tárgyalás nehéz emberekkel

Problémánk ​van valakivel? Meg akarunk kapni valamit? A megoldás: tárgyalás, vagyis együttműködés egy kölcsönösen kielégítő megoldás keresésében. De mi van akkor, ha a másik nem akar együttműködni, vagy diktálni akar? Mi van, ha képtelen felismerni az érdekeit, ha túlbecsüli pozíciójának erejét, ha a vágyait összekeveri a tényekkel, ha érzelmekkel operál, amikor tárgyilagos mérlegelésre lenne szükség? Vagy mi van akkor, ha egy nehéz emberrel kell tárgyalnunk: egy dühös főnökkel, egy előítéletes ügyféllel, egy makacs házastárssal, egy önfejű kamasszal? Mit tegyünk, ha a másik egy lépést sem hajlandó engedni, mert ő „elvi kérdésekben” sosem enged? Adjuk fel és mondjunk le egy kölcsönösen előnyös megállapodásról? Makacsoljuk meg magunkat mi is, és konokságra konoksággal, érzelmekre érzelmekkel, elzárkózásra elzárkózással válaszoljunk? A józan ész és a tapasztalat azt sgja, nem ez a megoldás. De akkor mi?
    A Tárgyalás nehéz emberekkel választ ad a kérdésre,… (tovább)

Eredeti cím: Getting past no, negotiating with diffecult people

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kulcs Könyvek Bagolyvár

Bagolyvár, Budapest, 2021
ISBN: H000000026418 · Fordította: Doubravszky Sándor · Felolvasta: Potocsny Andor
Bagolyvár, Budapest, 1998
132 oldal · ISBN: 9639071528 · Fordította: Doubravszky Sándor
Bagolyvár, Budapest, 1997
128 oldal · ISBN: 9639071021 · Fordította: Doubravszky Sándor

Indignation I>!
William Ury: Tárgyalás nehéz emberekkel

Tanulságos írás és nem hosszú, így mindenképp érdemes kézbe venni.
Olyan elveket fogalmaz meg, amelyeket én is felismertem, hogy alkalomadtán használok, csak nem tudatosan. Az elméletet alaposan kifejti, példákkal és megtörtént esetekkel illusztrálja, többféleképp megfogalmazza, így biztos, hogy érthetővé válik a lényeg. Lépésről lépésre halad, ezért nem veszünk el az információáradatban.
Biztosan lehet ezt a témát részletesebben is tanulmányozni, bevezető műnek ideális. Ajánlom azoknak is, akik nem tárgyalnak, mert az élet minden területén találkozunk olyan szituációkkal, amikor hasznos, ha tudunk kezelni „nehéz” embereket (kamaszok, ügyfelek, családtagok, random idegenek, nyugdíj biztosítást ránk sózni akaró banki ügyintézők).

mariannkiss1980 P>!
William Ury: Tárgyalás nehéz emberekkel

Hangoskönyvben hallgattam, ami annyiban jó, hogy közben lehet a házi munkával is foglalkozni, viszont nehezíti, hogy mindent azonnal megértsek.
A 3. fejezetet szerintem vagy háromszor kezdtem újra. Nem mondom, hogy ezentúl profi tárgyaló leszek, mert természetesen ahhoz egy könyv nem elég, de ad jó tippeket, amik segíthetnek a későbbiekben.
Ha csodát keress valaki, akkor nem ajánlom, de érdeklődés felkeltésnek, módszerek megismeréséhez jó.
Ami nekem különösen tetszett benne, hogy példákkal illusztrált mindent, amit a legkülönb élethelyzetekből vett: volt magánéleti példa, üzleti és még túsztárgyalás is.

Szilvia_Varga_Fogarasi>!
William Ury: Tárgyalás nehéz emberekkel

Nem mondom, hogy teljesen haszontalan, de nem is túl jó. Az illusztrációk rendre olyan regiszterből érkeznek, amiket átlagemberként eleve nehéz elképzelni. Nagy cégek vezetői, túszejtők, háborús tárgyalások, amerikai kongresszus – ez így nekem tömény volt, sem társadalmi helyzetemnél fogva, sem kulturálisan nem tudok ezekkel a helyzetekkel mit kezdeni. Az utolsó 20-30 oldalt elengedtem, csak mondta, mondta, és azt sem tudtam, hol vagyok.

Aliko>!
William Ury: Tárgyalás nehéz emberekkel

A könyv a Sikeres tárgyalás alapjai című mű egyik szerzőjének a munkája. Az ott felmerült kérdésekre ad választ Ury.

A bonyolult tárgyalások vezetésének mankója ez a kötet, mely a nehéz emberek kezelése témakörében ad hathatós segítséget. Fő kérdése, hogy miként tárgyaljunk, ha nem ismerik vagy tartják be a tárgyalás íratlan szabályait? Hogyan bánjunk a nehéz emberrel? Mit tegyünk, ha a megbeszélés egyszer csak megreked?

Nagyon hasznos segítség és nem csak a munkában lehet használni az itt tanultakat. Hisz gyakran előfordul, hogy olyan emberekkel van dolgunk, akinek a negatív személyisége problémát okoz nekünk, akár főnök, akár partner, akár a minden napi élet egyéb vetületén például egy eladó vagy szolgáltató tekintetében. Bármilyen nehézséggel legyen is dolgunk, szükségünk van egy kezelési stratégiára és egy módszerre, amivel a nehéz helyzeteket lehetőségekké változtathatjuk. Ezt nyújtja ez a kötet.

A megoldás-orientált magatartás a tárgyalások sikeréhez vezet. Hisz a megoldást keressük, azt tartjuk szem előtt, hogy a helyzetet mindkét fél számára pozitív, de legalábbis elfogadható módon legyen lezárva. Fontos hogy menet közben egyszer sem szabad szem elől téveszteni a célt. Ennek eszköze a TELA ami nem más, mint a Tárgyalásos Egyezség Legjobb Alternatívája.

A mű felosztását tekintve 5 részre tagolódik. Az első lépés a ne reagálj, vagyis a „Húzódj vissza a páholyba”. A második a fegyverezd le, vagyis a „Lépj az oldalukra”. A harmadik a változtasd meg a játszmát vagyis „Ne utasítsd el… foglald új keretbe”. A negyedik, könnyítsd meg a másiknak, hogy igent mondjon, vagyis „Építs neki aranyhidat”. Az ötödik, a nehezítsd meg neki, hogy nemet mondjon, vagyis „Gondolkodásra kényszerítsd, ne térdre!”. Illetve a befejezés, aminek lényege hogyan változtasd az ellenséget partnerré.

Hasznos könyv, ami jól összefoglalja a megoldásorintált tárgyalás lépéseit, az hogy mennyire valósítjuk meg viszont már csak rajtunk múlik.

Gábor_Katona_5>!

Fennmaradt egy történet egy emberről, aki tizenhét tevéjét három fiára hagyta. A tevék felét a legidősebbre, harmadát a középsőre, egykilencedét a legkisebbre. A fiúk leültek, hogy felosszák az örökséget, de nem találtak megoldást – a tizenhét nem osztható se kettővel, se hárommal, se kilenccel. Végül egy bölcs öregasszonyhoz fordultak. Egy ideig gondolkozva a dolgon, az öregasszony ezt mondta: „Nézzük, mi lesz, ha hozzáteszitek az én tevémet.” Így a legidősebb megkapta a felét – ez kilenc teve. A középső fiú megkapta a harmadát, ez hat teve, a legkisebb fiú megkapta a kilencedét, ez két teve. A kilenc, a hat és a kettő – összesen tizenhét teve. Egy tevéjük megmaradt. Ezt visszaadták a bölcs öregasszonynak.
Hasonlóan a tizenhét teve felosztásához, tárgyalásaid gyakran tűnhetnek reménytelennek. Hasonlóan a bölcs öregasszonyhoz, ilyenkor vissza kell lépned a tárgyalásoktól, és új szempontból kell szemügyre venned a problémát – és találnod kell egy tizennyolcadik tevét.