Shrek 14 csillagozás

William Steig: Shrek

Shrek, a rettenthetetlen ogre világgá megy. Utazása során megküzd egy parasztlegénnyel, legyőzi a sárkányt, majd a várat őrző lovagot is, hogy végül elnyerhesse a jóslatban szereplő királykisasszony kezét.
Shrek a földkerekség legrondább, ám mégis legkedveltebb mesealakja. Fordulatos kalandjainak eredeti történetét tartalmazza kötetünk, mely a népszerű animációs film alapjául szolgált.

Eredeti mű: William Steig: Shrek! (angol)

Eredeti megjelenés éve: 1990

Szukits, Szeged, 2004
32 oldal · ISBN: 9634970362 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: William Steig

Shrek

KönyvParfé
William Steig: Shrek

Igen, Shrek egy szörnyű és nagyon kellemetlen (és büdös!) ogre, igen van szamár, és igen van egy (rusnya!) hercegnő, aki arra vár, hogy megmentsék.
És a film hasonlósága itt véget is ér… Mit ne mondjak, nem kicsit csalódtam.
Az én szeretett Shrekkem szeme nem lövellhet tüzes lángcsóvát, és a királylány sem bibircsókos és szemölcsös?!
Különben is, hogy lehet szuperereje egy ogrénak?
Nehezen fogom fel, hogy ez szolgált alapul az animációs filmnek, de… csodák úgy látszik mégis vannak.
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2017/06/22/william_steig_shrek

atalant I
William Steig: Shrek

Még mindig nem tudtam feldolgozni, hogy ebből az erősen közepes könyvből (amiben azért van pár meglehetősen frappáns rímecske), ilyen nagyszerű filmet tudtak csinálni. (a folytatások persze a második rész kivételével mind csapnivalóak)

Bence AP
William Steig: Shrek

Hát kicsit bajban vagyok, mert a filmet eléggé szeretem, és ugyebár ez a könyv volt az egésznek az alapja, de valahogyan ezt a Shreket nem sikerült annyira megkedvelnem. Talán mert több szuperereje is van, amelyet természetesen be is vet. Mindenesetre a világ legcsúnyább királylányáért zajló küzdelem menti némiképp a helyzetet…

Lahara ISP
William Steig: Shrek

Mivel csak kilenc könyvet lehetett kihozni a könyvtárból, ezt ott állva a sorok közt el is olvastam. Bár lehet, hogy mégis ki kellett volna hozni, mert visszafojtani a kitörő röhögést hosszabb távon fájdalmas.

Aurore
William Steig: Shrek

Ennek a könyvnek az egyetlen hibája, hogy túl rövid: 13 perc alatt elolvasható. :)

colorstar
William Steig: Shrek

Hát én nem hiszem el hogy a Shrek filmet is egy könyv alapján csinálták. (Hollywood, ismét nem csalódtam benned). Amúgy én angolul olvastam, úgyhogy kijelenthetem ez az első angolul olvasott könyvem . . . OMG.

William Steig: Shrek

nagyon vicces mese, szívem szakadt belé, hogy ott kellett hagynom a könyvesboltban. a fordítás kitűnő, nagyon illő a szóhasználat, a rímek, meg minden. a rajzok a Muzzy című rajzfilmre emlékeztetnek, ami igen kedves nekem. hát, legszívesebben kiidézném az egészet… na jó, majd valahogy megoldom :)

imma A+P

Anyja rút volt és apja rút volt, de Shrek rútabb volt, mint a kettő együttvéve.

Kapcsolódó szócikkek: Shrek

Emmának, Jonathannak, Willnek, Kate-nek, Jonasnak, és Carol Regnier-nek