!

Vízkereszt, ​vagy amit akartok 266 csillagozás

William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok
1 2
Book and Walk 399 Ft-tól
Publioboox · 600 Ft –5% 570 Ft
Könyvtár

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti mű: William Shakespeare: Twelfth Night

Eredeti megjelenés éve: 1623

Pallas Antikvárium, Gyöngyös, 1997
176 oldal · ISBN: 9638558156 · Fordította: Radnóti Miklós, Rónay György
Európa, Budapest, 1984
172 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630729822 · Fordította: Radnóti Miklós, Rónay György
Európa, Budapest, 1981
182 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630727366 · Fordította: Radnóti Miklós, Rónay György

Elcserélné vagy eladná

500 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
verdeleth könyve William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

gab001 P
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Szép szavakkal, tömören elmesélt szerelmi történet, mely tele van derültségre okot adó félreértésekkel és leckéztetésekkel. A karakterek igazán szerethetőek és a cselekmény is kifejezetten szórakoztató. Olyan élményt nyújtott, mintha a nézőtéren ültem volna; szinte magam előtt láttam a színészeket. Talán a befejezés kicsit hirtelen, túl egyszerűen megoldódnak a dolgok és változnak az érzelmek, de az itt-ott megbújó bölcsességek ellensúlyozzák ezt. Kellemes kikapcsolódást nyújtott.

Európa, Budapest, 1981
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Shakespeare mint könnyű kikapcsolódás? Igen!
Bájos kis történet, szerethető karakterek, szolgák, bolondok, férfi ruhába bújt nemes kisasszony, sok-sok félreértés, tréfa és kacagás és persze mindennek a középpontjában a szerelem áll.
Viola a hajótörést szenvedett nemes kisasszony új életet kezd és beleszeret Orsino hercegébe, Orsino hercege Oliviába szerelmes, Olivia pedig a férfiruhát öltött Violába szeret bele. Ha ez így még nem lenne elég bonyolult idővel előkerül Viola iker bátyja Sebastian, aki a megszólalásig hasonlít halottnak hitt húgára. Titkos kézfogó, hamis szerelmes levél és jó néhány egyéb kalamajka áll még hőseink útjában. A végén azonban minden elrendeződik mindenki megtalálja a párját, a jóság elnyeri méltó jutalmát. Mint a mesékben.
Könnyed és szórakoztató mű, az alakok megelevenednek, szinte kikacsintgatnak képzeletünk színpadáról. Most nincsenek sorsüldözött szerelmesek, nem töprengünk a létezés értelmén, nincs királygyilkosság sem véres párbajok. Nincs más csak tréfa és kacagás és pár órára elhisszük, hogy az élet könnyű és a szerelem minden legyőz.
Boldog vég, szerelem, meg amit akartok ;)

DarknessAngel
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Egyszerű, rövid kis történet, ami tele van humorral, nagy mennyiségű félreértésekkel, félrevezetésekkel és persze a romantika sem marad el. Nagyon tetszett Orsino és Viola kettőse, főleg amikor Viola megvalja szerelmét férfiúi öltözetben :)
Persze a többi szereplő se volt semmi. A végén már mindenki megtébolyodott :D Malvolio megtréfálása volt a legjobb, azon nagyon sokat nevettem. Ezt a könyvecskét még biztos újra fel fogom lapozni.

Imagine
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Ez nagyon tetszett. Én nagyon jót szórakoztam rajta, sokszor nevettem és
beszéltem a könyvnek. Olyan jók a karakterek, a történet. Húúú…nagyon jó volt.
Örülök hogy feladták kötelezőnek. :)

Bubuckaja
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Jó kis délutáni olvasmány volt. Úgy látszik szeretni fogom Shakespeare vígjátékait. Itt is össze-vissza gubancolódik a történet csomója, ami aztán természetesen egy nagy tablóban megoldódik. Ott aztán minden kiderül. A herceg hirtelen elfelejti olyan mérhetetlen és állhatatos szerelmét Olívia iránt és Violába lesz szerelmes. Számomra az volt vicces, hogy milyen átlátszó színpadi trükk, hogy egy férfi ruhától nem ismerik fel a nőt. Ezen mindig nevetni szoktam.

Adrirawia
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Nagyon tetszett, bár az eleje nehézkés volt, de imádtam ettől függetlenül :)

marta_melyi
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Imádok drámákat olvasni, (és ez is szuperjó volt) szeretem elképzelni a színpadot, a díszletet, a fényt, mert rám hagyják, hogy belül készíthessek színdarabot, egy sajátot, olyat amilyet én szeretnék.

És ha nem látom a Shakespeare projektet (köszönöm, hogy elindítottad @Kírarozi ) akkor eszembe sem jutott volna kivenni a könyvtárból.

Mrs_Herondale
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Hát itt mindenki megbolondult?
Szerintem ez egy nagyon kedves komédia,szerethető szereplőkkel,megnevettető jelenetekkel, össze-vissza cserélt karakterekkel,bolond udvarmesterrel és bölcs bolonddal, félreértett szerelmekkel,és egy alapvetően különleges légkörrel. Tetszett nagyon.
és pénteken megnézem a pesti színházban juhééé
annyira shakespeare év,amennyire csak lehet!
*ááááá most jöttem haza a színházból,de külön karcban fogok áradozni

Lunemorte MP
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Könnyed délutáni/esti vígjáték,melytől bizonyítottan javul az életkedved. :)

Alice_and_the_White_Rabbit
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Nem a legjobb írása, de nem hinném, hogy a legrosszabb lenne. Megkell állapítanom Shakespeare egy hihetetlen nagy fazon volt :D rengeteget nevettem, vagy csak kapkodtam a fejem, de mindenképpen szuper volt.

Sli SP

ANTONIO
(…)
A természetben nincs rút, csak a jellem;
De bármilyen szép: rút, aki galád.
Az erény – szép; míg a szépség, ha olcsó
Jellem köntöse: csak festett koporsó.

110. oldal, Harmadik felvonás - 4. szín (Európa, 1981)

Kapcsolódó szócikkek: jellem · szépség
Orsi89

De, bármi jöjjön, szívem úgy szeret,
Hogy a vész csak játék: s megyek veled.

Frank_Spielmann IMP

OLIVIA
Nem feküdnél le inkább?

MALVOLIO
Lefeküdni? Veled, drága szívem, akár tüstént.

Harmadik felvonás, 4. szín

+++
Frank_Spielmann IMP

HERCEG
Téged ismerlek; hogy vagy, jó fiú?

BOHÓC
Őszintén szólva, uram, minél több az ellenségem, annál jobban; minél több a barátom, annál rosszabbul.

[…]

HERCEG
Hát ez hogy lehet?

BOHÓC
Úgy, uram, hogy a barátaim szembe dicsérnek, hátam mögött meg lóvá tesznek; ellenségeim viszont kereken megmondják, hogy szamár vagyok, ilyenformán tehát csak gyarapítják önismeretemet.

Ötödik felvonás, 1. szín

+++
legrin SP

Cucullus non facit monachum, úrnőm; ez annyit jelent, mintha azt mondanám, hogy bévül az agyamban nem viselek bohóc-sipkát.

Orsi89

Mutasd hatalmad’, sors: te intézed, nem mi;
A mit elvégeztél, meg kell annak lenni.

Kapcsolódó szócikkek: sors