Vígjátékok 15 csillagozás

William Shakespeare: Vígjátékok William Shakespeare: Vígjátékok William Shakespeare: Vígjátékok William Shakespeare: Vígjátékok William Shakespeare: Vígjátékok William Shakespeare: Vígjátékok William Shakespeare: Vígjátékok William Shakespeare: Vígjátékok

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Helikon klasszikusok · Shakespeare összes művei · William Shakespeare összes drámái · Shakespeare összes drámái · Shakespeare összes drámai művei

Európa, Budapest, 1988
948 oldal · keménytáblás · ISBN: 963074063X
Magyar Helikon, Budapest, 1972
690 oldal · keménytáblás · Fordította: Arany János, Devecseri Gábor, Fodor József, Gáspár Endre, Jékely Zoltán

Szabó_Zsófi_Sophie_Taylor I>!
William Shakespeare: Vígjátékok

Ebben a könyvben szerepel Shakespeare össze vígjátéka. Bevallom ezeket a drámáit sokkal jobban szeretem, mint a többit. Vannak köztük viccesek, aranyosak, mosolyogtatóak, de mindegyik mögött van valami tartalmas gondolat.
De igazából nem csak azért nem tudok értelmes értékelést hozni, mert ez dráma gyűjtemény, hanem azért is, mert ezek kifejezetten színpadra készültek, ahogy a többi általa írt mű is. Ezek akkor élnek, ha színpadra vannak ültetve.

Niki4>!
William Shakespeare: Vígjátékok

A Szentivánéji álom a legnagyobb kedvencem. Olyan varázslatos hangulata van, amit egyetlen színházi előadás sem tud visszaadni.

Norpois>!

BIRON:
S miért tanulunk, mondd csak, és mivégbül?
KIRÁLY:
Hogy tudjuk azt, mit nem tudnánk enélkül.
BIRON:
Szóval mi józan észnek rejtelem?
KIRÁLY:
Bizony, tanulásból ily üdv terem.

A felsült szerelmesek

Norpois>!

MÁRIA:
E gyönygysort Longaville szolgája hozta;
Levél is jött, másfél mérföld a hossza.
KIRÁLYLÁNY:
Nem gondoltad: bár küldött volna néked
Rövidebb írást és hosszabb nyakéket?

A felsült szerelmesek