Királydrámák 13 csillagozás

William Shakespeare: Királydrámák William Shakespeare: Királydrámák William Shakespeare: Királydrámák William Shakespeare: Királydrámák William Shakespeare: Királydrámák William Shakespeare: Királydrámák William Shakespeare: Királydrámák William Shakespeare: Királydrámák

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Helikon klasszikusok · Shakespeare összes művei · William Shakespeare összes drámái · Shakespeare összes drámái · Shakespeare összes drámai művei

Európa, Budapest, 1988
1252 oldal · keménytáblás · Fordította: Arany János, Németh László, Somlyó György, Vas István, Weöres Sándor
Magyar Helikon, Budapest, 1972
944 oldal · keménytáblás · Fordította: Arany János, Németh László, Somlyó György, Vas István, Weöres Sándor

chamichaze>!
William Shakespeare: Királydrámák

"Megesküszöm, jobb koldusnak születni
S szeretteink között békében élni.
Mint csillogó gondok közt, híresen,
Vonszolni arany bánatot."
VIII.Henrik – Lady Anna szövege.
Jó volt így egyben, szépen sorban elolvasni a király drámákat. Felért egy történelem leckével, bár sokszor nehéz volt követni, hogy ki kivel van. A tanulság, hogy tényleg nem volt egy élet biztosítás akkoriban a királyi családba, vagy udvarba tartozni. A nagy meglepetés most a VI.Henrik három része volt, ettől tartottam a legjobban, de mégis könnyen csúszott és egészen más volt így olvasni a III.Richárdot, folyamatában.
Ebben a tetralógiaban Margit személye fogott meg. Hatalmas ívet jár be a sorsa, a fiatal, vonzó királynéból harcos királyné, majd mindent elvesztett öreg pária, akinek átkai kísérik végig a III.Richárdot.
Rajta kívül, az összes királydrámát tekintve, Falstaff, a Talbotok és persze III.Richárd, voltak az emlékezetes szereplők.
A VIII.Henrik tetszett a legkevésbé, olyan, mint egy agyon filterezett fotó, Richárd féktelen öldöklése és cselszövései után, sótlan lezárás.
Ezt biztos nem fogom újra olvasni, de a többit simán előveszem még, ha úgy adódik.

Honey_Fly P>!
William Shakespeare: Királydrámák

A drámák jó részénél a szereplők neveit mai közszereplők nevére behelyettesítve remek aktuális korrajzot kapnánk.