A ​harag napja 130 csillagozás

William R. Forstchen: A harag napja

Egy átlagos őszi reggelen Bob Petersen megérkezik kiskamasz lányával a portlandi gimnáziumba, ahol tanárként dolgozik. Nem hagyják nyugodni a gyanús eseményekről szóló reggeli híradások, és amikor az iskoláját több másikkal együtt támadás éri, a balsejtelemből valóság lesz: fegyveresek rontanak az épületbe, hogy lemészároljanak mindenkit – gyereket, tanárt egyaránt.

A The New York Times bestsellerszerzője, William R. Forstchen iszlamisták kegyetlen, kiterjedt és összehangolt akcióját vizionálja regényében. A terrorista csoportok iskolákat és autópályákat támadnak meg, gyakorlatilag megbénítva ezzel az Egyesült Államok életét.

Az Egy másodperccel később, az Egy évvel később és Az utolsó nap nemzetközi bestseller szerzője valójában Amerika felkészületlenségéről és gyengeségéről ír ebben a komoly vitákat kiváltó regényében, erőteljesen kiállva amellett, hogyha az állam nem védi meg a polgárait, akkor nekik kell megvédeniük magukat.

Eredeti megjelenés éve: 2014

284 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155759185 · Fordította: Nagy Ambrus
320 oldal · ISBN: 9786155759192 · Fordította: Nagy Ambrus

ProKontra>!
William R. Forstchen: A harag napja

Komoly témát feszeget az író, ami a világban, nagyon is aktuális. Nehezen tudom összeszedni a gondolataim, mert eléggé megviselt lelkileg. A 21. század egyik legaggasztóbb problémája a terrorizmus, mely világszerte terjed, és egyre kegyetlenebb formában nyilvánul meg. A könyv haladtával egyre jobban és jobban előtérbe kerülnek a letaglózó események, többször is pihentetnem kellett, mert túlságosan felzaklatott.

William R. Forstchen A harag napja című könyvében, brutálisan, és kegyetlenül mutatja be a történet bizonyos napját, olyan részletesen kidolgozva az eseményeket, mintha egy filmet vetítenének a szemem előtt. Igazából másra nem voltam képes a könyv olvasása alatt, mint fogni a fejem, a szám elé kapni a kezem, és magamba mormolni, azt hogy „te jó ég”. Nem nagyon találkoztam még íróval, aki ilyen erőteljesen fogalmaz, és ilyen kendőzetlenül tárja elénk a történeteit.
Teljes értékelés:

bokrichard>!
William R. Forstchen: A harag napja

A XXI. század kiadásában bemutatkozik a XXI. század. Forstchen „EMP-trilógiá”-ja után itt egy olyan téma, ami aktuálisabb nem is lehetne. Nem kívánom ismételni azokat a jelzőket, amiket korábbi értékelések sokkal jobban taglalnak nálam a Nyugat és a Kelet konfliktusáról, és az ebből a sebből kifakadó bűzös, gennyes végtermékekről. Igen, akár lehetne ténydokumentum e rövid, ám annál súlyosabb regény, de a sokat emlegetett 2001. szeptember 11. után nem történt (félve teszem hozzá: még) meg mindaz, amit az író feszeget. Sokan az undor, a sokk hatása alatt állva talán nem is érzik a tanító célzatot, amit a könyv hordoz magában. Nagyon ügyesen, és hatásosan.

A korábbiakhoz hasonlítva: talán ez tetszett a legjobban. Ehhez illik a filozofálgatós kitekintés, miközben az elkeseredett, véres harcok folynak, utóbbiból relatíve sok is. Rövid, lényegre törő, nem kertell, beletolja az olvasó arcába, mi is lehet ebből az egészből. Ijesztőbb, mint az elektromágnes, szerintem. Kell hozzá idegzet, kell hozzá szív, de érdemes, mert oda üt, ahova kell (nem úgy mint a munkás, vasököl).

tmezo P>!
William R. Forstchen: A harag napja

Nekem ez nagyon „bejött”, pedig durva, erőszakos, spoiler. DE amit tükröz, ahogy bemutatja a cselekményt, a leírás módja, ez mind olyan eleven, hogy nem tudtam félretenni. Napi aktuálisnak mondható témát mutat be, az Iszlám Állam által indított támadást Amerika felé, és döbbenet, hogy milyen pikk-pakk megy ez. Hihetetlen.
Nem állítom, hogy nem elrugaszkodott, lehet, hogy az, de én nem vagyok történész, se semmilyen szakértő, de ez a lelketlenség, ez a fajta lelkiismeret nélküli gyilkolás, maga a felkészülés, és az elszenvedett fél pánikhangulata, és mindent semmibe vevő, cselekedni akarása, a média, az internet ártó/segítő (?) szándéka, nagyon hatásosan volt tálalva, összekapcsolva mindent-mindennel, mint egy nagy gépezet. Megmutatott több lehetséges gyenge pontot az életünkben, a kényelmünkben, a védekezésünkben.

SzRéka P>!
William R. Forstchen: A harag napja

Ez a könyv többek között azt is jól bemutatja, hogy miért nem szeretem a vallást, vagy éppen érzem magam kényelmetlenül ettől a témától. A harag napja nem megtörtént eseményt dolgoz fel, de túl sok valós terrortámadást és iskolai lövöldözést is megemlít – elszomorító és félelmetes, csak Amerikában hány áldozata volt ezeknek az eseteknek…
Tudtam, ez nem lesz könnyű olvasmány, zsebkendőt mégsem készítettem ki magam mellé. Kellett volna, és nem is értem, ez miért lepett meg. Szülők, iszlamisták, ápolók nézőpontjából egyaránt végig lehet követni a kibontakozó támadásokat, és egy pillanatra sem lehetett fellélegezni. Az utolsó oldalakig feszült a helyzet, ezt sajnos nem egy alkalommal váltja fel a brutalitás és a fanatizmus színre lépése, és bár a befejezés tartogat boldogabb pillanatokat, azokat is beárnyékolja a rengeteg veszteség, az értelmetlen halál. Itt nincs happy end – az utolsó mondatok után egyedül az ürességet éreztem, magam elé bámulva szóhoz sem jutottam. Kegyetlen és megrázó, nem is mertem félretenni, nehogy túlzottan elhúzzam a fájdalmat, amit az olvasása okozott. Azonban megérte: megismerkedhettem az író ígéretes stílusával, új szemszögekből láthattam a terrorizmus kibontakozását és megtapasztalhattam milyen az, amikor szíven üt a történet, de nem szeretném abbahagyni. Nem ajánlom, és közben mégis szeretném – erre nem lehet felkészülni, egyszer átélni a lapokon keresztül éppen elég megterhelő, bár leszögezném, biztosan az olvasóval marad ez a nap.

buzavirág>!
William R. Forstchen: A harag napja

Iszonyat megrázó a könyv, nem hiszem hogy lenne kedvem még egyszer elolvasni, így is napokig ezen fogok agyalni.
Forstchen remekül ír, írásai bekúsznak az olvasó bőre alá, ezért is az egyik kedvenc íróm. Ez azért nem véletlen, hiszen a mondanivalója túlságosan valóságos.

Aoimomo P>!
William R. Forstchen: A harag napja

Szeretek olvasni tőle. Szerintem az óráján ülni is szeretnék, mindegy, hogy miről beszél, én meghallgatnám, mert jó előadó. De…
Viszont nem szerettem ezt a regényt és nem a brutalitása miatt, pedig az is megér egy misét off. Zavar, hogy a felvetett kérdésekre nincs jó válaszom és zavar, hogy amíg én egy jó válaszon agyalnék, addig egy mindenféle gátlásoktól mentes terrorista vagy háromszor lőne agyon. Ez itt a probléma. Szabályok kellenek, de mi van akkor, ha vannak, akik szabálytalanul játszanak? És honnan lehet tudni, hogy valaki készül szabálytalanul játszani, mondjuk a szomszédod, aki tizen akárhány éve minden reggel kedvesen üdvözöl, de magában ezerszer is elátkoz? Hol kell meghúzni a határt off
Csak egy rakás kérdés, és nincsenek jó válaszok.

Bélabá>!
William R. Forstchen: A harag napja

Kemény történet, akár valóság is lehetne… Az Iszlám Állam az USA-ban merényakciókat hajt végre iskolák ellen, már a 911 után, egész pontosan 2014-ben. Szerencsére szenvtelenül tudtam átszáguldani rajta, elég olvasmányos volt, ha jobban belemélyedek biztos, hogy megvisel, szerencsére fikció. Részletesen leírja a történéseket, a főszereplők élnek, a történet életszerű. Kellemes meglepetés volt, nem gondoltam előtte, hogy ilyen jó fiktív történelmi sztori lesz.

agi452 P>!
William R. Forstchen: A harag napja

Nagyon megrázó könyv. Brutális, elkeserítő, mélyen elgondolkodtató, hova is tart a világunk. Nem is találok szavakat, melyek leírnák, mit érzek az elolvasása után. Az a tény pedig, hogy sajnos a valóságban is hallunk ilyen esetekről, hogy tényleg léteznek ilyen fanatikusok, és tényleg megtörténhet ez a gyerekeinkkel, még megrázóbbá teszi. Maga a könyv nagyon izgalmas, szívből szorítunk a szereplőkért és könnyezünk az értelmetlen halálok miatt. Forstchen maradandót alkotott. Még biztosan sokáig vissza fogok emlékezni erre a történetre.

kratas P>!
William R. Forstchen: A harag napja

Nagyon-nagyon amerikai. Hősök, szabadság, összeesküvés-elmélet.
De ettől függetlenül kegyetlenül odavág, magába szippant és elkeserít. Igazán jó thriller is lehetne akár, de sajnos amit eddig volt szerencsém ettől a szerzőtől olvasni, az mind – a hatásvadász fülszöveg most nem hazudik – elképzelhető.

IrodalMacska P>!
William R. Forstchen: A harag napja

Ha egész röviden akarom megfogalmazni az érzéseimet a könyvvel kapcsolatban, akkor csak annyit mondhatok, hogy megviselt. Félelemmel vegyes rettenet lett úrrá rajtam a sorokat olvasva, mert ugyan gondoltam, hogy egy, a terrorizmus borzalmait bemutató könyv nem szolgálat könnyed kikapcsolódás tárgyául, de ennyire brutális, véres olvasmányra nem számítottam. Bevallom, hogy voltak olyan részek, ahol fel kellett függesztenem az olvasást, mert a gyomrom görcsbe, a kezem pedig ökölbe rándult az olvasottak következményeképpen.

A történet az ISIS által előkészített és az amerikai iskolákban, illetve az autópályákon végrehajtott leszámolást mutatja be – mind egy érintett család, mind a terroristák szemszögéből. Az író elképesztően ügyesen hat az érzelmekre, azonban olykor átcsap hatásvadászba, így számomra túlságosan amerikaira sikerült spoiler.

Egy szó, mint száz, érdemes elgondolkodni a könyv mondanivalóján, tartani az esetlegesen ránk leselkedő veszélytől, de azért egy dolgot ne felejtsünk el: a muszlimok túlnyomó többségét ne keverjük össze a vallási fanatikus terroristákkal!

284 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155759185 · Fordította: Nagy Ambrus

SzRéka P>!

„Olyan régen élünk már együtt az abnormalitással, hogy normálisnak hisszük.”

Barbár>!

Még ha az ellenséges hitetlenek felfigyeltek is valami gyanúsra, a hosszú évek megszokása beléjük nevelte, hogy ha sértően viselkednek, nem figyelnek a politikai korrektségre, ujjal mutogatnak másokra, vagy farkast kiáltanak, akkor mások könnyen fóbiásnak vagy rasszistának bélyegezhetik őket, amitől mind rettentően féltek.

VeSpa>!

Egyenesen elvárjuk, hogy hazudjanak nekünk – gépelt tovább –, sőt, az igazsággal immár olyan ritkán találkozunk, hogy az arcába bámulva azt hisszük, csak egy újabb hazugságról próbálják elterelni vele a figyelmünket.

serengeti P>!

A konyhából tovább visszhangzott a tévéműsor, ezúttal a texasi határvidékről szóló tudósításokkal a középpontban: a riport szerint az átjutással próbálkozók nem kizárólag Közép-Amerika elszegényedett régióiból érkező menekültek voltak.

serengeti P>!

A rendőrtiszt rádión jelentette a történteket a saját akciótervével együtt, majd a szirénák bekapcsolása nélkül maga is gyorsítani kezdett, és hátulról öklelte föl a támadók kocsiját.

serengeti P>!

A tükörben egy, az immár legalább száz méterrel mögötte lévő felüljáró fölött köröző helikopter is feltűnt.

serengeti P>!

#diesirae631: Szablya Egyes: négy óra, Szablya Kettes: négy és fél óra, Allah akbar.

serengeti P>!

Mindeddig egy Austin melletti, egy bakersfieldi iskoláról és egy portlandi gimnáziumról kaptunk megerősített híreket Texasból, Kaliforniából és Maine-ből. Jelenleg úgy tudjuk, ezt a három iskolát érte támadás.

Kapcsolódó szócikkek: Kalifornia · Maine · Texas
VeSpa>!

A szörnyű valóság és a vég elkerülhetetlen felismerésének pillanatában az emberi tudat teljesen kiüresedik. Az áldozat megérzi, hogy nem a selymes árnyékként előkúszó, békés elmúlás közeledik, amellyel már előre megbékélt… hanem a legbrutálisabb, legcsúfabb és legsötétebb halál kopogtat az ajtón, maga az emberi embertelenség felfoghatatlan szörnyetege.

Barbár>!

Diadalmas hőstetteiket hamarosan több száz millióan látják majd, és biztatják tovább őket Allahhoz imádkozva az újabb és újabb sikerekért. Ennyi támogató imával Allah védelmező pajzsa bizonyára még elsöprőbb győzelmet hoz majd nekik, mielőtt eldördülne életük utolsó lövése.