Fuss ​önmagadért 8 csillagozás

Önismeret, stresszkezelés és mindfulness
William Pullen: Fuss önmagadért

Mindannyian ​tudjuk, hogy egy hosszú séta, lassú kocogás vagy gyors futás már önmagában is jótékonyan hat a lelkiállapotunkra. Mi lenne, ha ezt az energiát tartósan be tudnánk emelni az életünkbe, hogy pozitív változásokat érjünk el?

William Pullen pszichoterapeuta a testmozgást, a pszichoterápia egyes elemeit és a mindfulnesst (tudatos jelenlétet) ötvözi egységes önismereti módszerré. A dinamikus futásterápia egy olyan új megközelítés, amely a szervezetünkből és a testmozgásból indul ki, forradalmi módon csökkenti a szorongást és növeli a motivációt. Jótékony hatása van, akár a stresszoldásra, a változásokkal vagy nagy döntésekkel való megbirkózásra keresünk stratégiákat, akár egyszerűen csak arra törekszünk, hogy jobban összpontosítsuk az elménket a hétköznapi életben vagy a munkában.

A Fuss önmagadért számos egyszerű, a testmozgás meditatív, gyógyító erején alapuló mentális gyakorlatot kínál. A módszer végezhető egyedül vagy egy barát társaságában, de… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2018
248 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633046432 · Fordította: Becz Dorottya, Biró Andor

porcellan>!

William Pullen: Fuss önmagadért Önismeret, stresszkezelés és mindfulness

A könyv hátoldalát végig futva a könyvtárban mazsolázás közben nekem nem jött le, hogy ez nem futásra felkészítő könyv, hanem ha futsz annak kiegészítésére, hogy hogyan használd a futás közen szabadon lévő agytekervényeidet, gondolataidat.
Hát így kb. az első fejezetben kijött, hogy ez nem a nekem való könyv, mert én nem futottam kb. 12 éve ( az első gyerekemmel való terhességem előtt a barátnőmmel rendszeresen tornáztunk és ezt mindig egy kb 12 perc futás előzte meg) és most úgy fix 15 kilóval vagyok nehezebb, mint akkor, ezt így előljáróban.
A könyvet végig olvasva, rájöttem, hogy én nem vagyok depressziós, eddig is sejtettem amúgy, de itt van egy sok pontos lista, amiből ha 4 igaz rád akkor depressziós lehetsz ( persze nem biztos, de érdemes tovább lépni ezen a fronton) Viszont a Szorongással kapcsolatos fejezet, már kicsit felcsigázott, mert sajnos nekem is vannak olyan dolgaim, ami miatt szorongok, így ezen érdemes lenne fejlesztenem, sejtem is hogyan, szóval lassan belekezdek ebbe a giga projektbe.
A másik érdekes fejezet a Szülő és gyerek rész volt, mert annyira jó vezetett kérdések voltak, amiből beszélgetést lehet kezdeményezni egy olyan gyerekkel aki nyitott erre, elvileg közös futás közben, de mivel én is ha futni fogok örülök, ha egy Sziát ki tudok majd nyögni a szomszédoknak egy jó ideig, erre max kinti közös hintázások alatt lesz lehetőség ;)

Ja és hogy valamire mégiscsak jó volt a könyv, háááát tádám elmentem futni, bakker 20 percet futottam ki sem merem írni, hogy 2,7 km haladtam, ( kb. csigatempó, a tüdőm épp nem ugrott ki, de majdnem, szóval a nagy kihívás, hogy hetente legalább 3x elmenjek futni és hátha fel tudom tornázni a távot a 20 percben, egyenlőre ennyi aztán majd meglátjuk, gondolkozni hátha tudok egy idő után ,azon kívül, hogy jobb láb, bal láb, ne állj meg mantrát ismételgetem magamnak, ha igen majd visszatérek és elmondom mire jutottam)

szikszai_2 P>!

William Pullen: Fuss önmagadért Önismeret, stresszkezelés és mindfulness

Ezt a könyvet eredetileg a címe miatt vettem. Aztán ahogy elolvastam, hogy a könyvben leírt módszereket már évek óta használom. Legalábbis sokat belőlük, mert ha szomorúság ér, akkor elmentem futni egy jó hosszú távot és utána megnyugodtam.
A futás nálam amúgy is feszültségoldó tevékenység és van, amikor agyalok valamin futás közben.
Az elgondolás egyébként nagyon jó és jól használható. Önismereti utazás önmagunk felé.
Ajánlom mindenkinek, aki szeret futni és érdeklődik a pszichológia iránt is.

Írhatnám_Polgár>!

William Pullen: Fuss önmagadért Önismeret, stresszkezelés és mindfulness

A mozgás pozitív hatással van a lelkiállapotra, ez kb. köztudott. A könyvben van futás meg mindfulness, meglehetősen nyögvenyelősen összekapcsolva. Nincs vele semmi baj, csak nincs benne semmi.

lindiszm>!

Ha egy szóban akarom összefoglalni, hogy számomra mit jelent az élet: mozgást. Élni annyi, mint mozgásban lenni.
– Jerry Seinfeld

8. oldal, Előszó - Mi a dinamikus futásterápia? (HVG Könyvek, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Jerry Seinfeld
lindiszm>!

A mozgás gyógyír.

7. oldal, Előszó - Mi a dinamikus futásterápia? (HVG Könyvek, 2018)