Putyin ​virtuális háborúja 3 csillagozás

Hogyan formálja át és destabilizálja Oroszország Amerikát, Európát és a nagyvilágot
William Nester: Putyin virtuális háborúja

Mi ​motiválja Putyint? A pénz és a hatalom iránti mohó vágynál sokkal több dolog mozgatja: fanatikus nacionalista, aki elszántan törekszik arra, hogy újra naggyá tegye Oroszországot. Sajnálkozik a Szovjetunió felbomlása miatt, mondván hogy „szétesése az évszázad legnagyobb geopolitikai katasztrófája volt”. Nosztalgiája érthető: kiterjedését, népességét, katonai erejét és presztízsét tekintve az orosz birodalom a Szovjetunió idején állt hatalma tetőpontján.

Putyin a hatalomgyakorlás virtuóza. A téttől függően ez „kemény” fizikai erő, például páncéloshadosztályok, multinacionális vállalatok és bérgyilkosok, vagy „lágy” pszichológiai ráhatások, például diplomácia, „mézcsapda”, kibertrollok és álhírgyárak megfelelő arányú, okos alkalmazását foglalja magában, hogy elhárítsa a fenyegetéseket és megragadja a kínálkozó lehetőségeket. Orosz hekkerek betörtek Hillary Clinton kampánycsapata és a Demokrata Nemzeti Bizottság (DNC) informatikai rendszerébe, ahonnan több tízezer kényes… (tovább)

Eredeti cím: Putin's Virtual War

>!
Hajja & Fiai, Debrecen, 2020
384 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789637054938 · Fordította: Moczok Péter

Enciklopédia 4

Szereplők népszerűség szerint

Borisz Jelcin · Vlagyimir Putyin


Várólistára tette 3

Kívánságlistára tette 13


Népszerű idézetek

Anton_Gorogyeckij P>!

Közben 1997. júniusában doktori címet szerzett a Szentpétervári Állami Egyetem Bányászati Intézetében, jóllehet nem járt előadásokra, soha nem írt zárthelyit vagy vizsgadolgozatot, és főképp nem doktori disszertációt. Mindezt mások írták meg helyette, és ők is jórészt plagizáltak. Pusztán a státuszért, látszatból odaítélt doktori címről volt szó, hogy kifüggeszthesse a diplomáját a falra. Ez bepillantást enged Putyin jellemébe: szégyenletes módon sok pénzt fizet azért, hogy megszerezzen egy megbecsült titulust, amit nem érdemelt ki. A legtöbb ember szemében ez értéktelenné teszi a doktori címét, de ez nem akadályozza abban, hogy büszkélkedjen vele azok előtt, akik nem ismerik a háttértörténetet.

88-89. oldal, 3. fejezet - Putyin útja a hatalomhoz (Hajja & Fiai, 2020)

William Nester: Putyin virtuális háborúja Hogyan formálja át és destabilizálja Oroszország Amerikát, Európát és a nagyvilágot

Kapcsolódó szócikkek: Vlagyimir Putyin
2 hozzászólás
Anton_Gorogyeckij P>!

Egy elemző a Jelcinnel való összehasonlítással igyekezett magyarázatot kínálni Putyin népszerűségére:
Egyszerre jelentett „folytonosságot” és „kontrasztot”. Jelcin öreg volt, betegeskedett és egyre inkább elszakadt a valóságtól, Putyin ellenben fiatal, határozott és lendületes. Jelcin nagydarab, püffedt arcú, ősz ember, míg Putyin arányos testalkatú férfi, finom arcvonásokkal és vékony hajjal. Putyin sugárhajtású katonai gépet vezetett, hadihajón pózolt és küzdött a cselgáncsszőnyegen, világosan, higgadtan, határozottan beszélt. Jelcinhez képest, aki maga volt az oroszok kvintesszenciája – lobbanékony, impulzív és szerette az alkoholt –, szinte nem is tűnt orosznak: tartózkodó volt, visszafogott, józan, érzelemmentes, majdhogynem túlzottan is pedáns… Putyinnak előnyére szolgált, hogy úgy tűnt, mintha a semmiből érkezett volna, akinek nincs terhes politikai múltja, személyét pedig sem a peresztrojkához, sem a kommunizmushoz nem lehet társítani.

96. oldal, 3. fejezet - Putyin útja a hatalomhoz (Hajja & Fiai, 2020)

William Nester: Putyin virtuális háborúja Hogyan formálja át és destabilizálja Oroszország Amerikát, Európát és a nagyvilágot

Kapcsolódó szócikkek: Borisz Jelcin · kommunizmus · peresztrojka · Vlagyimir Putyin

Hasonló könyvek címkék alapján

Sz. Bíró Zoltán: Putyin Oroszországa
Garri Kaszparov: Közeleg a tél
Anna Politkovszkaja: Orosz napló
Timothy Snyder: A szabadság felszámolása
Ljudmila Ulickaja: Daniel Stein, tolmács
Jimmy Carter: Teljes élet
Oliver Stone: Putyin tabuk nélkül
Peter Frankopan: Új selyemutak
Douglas Murray: Európa furcsa halála
Tim Marshall: Falak