E. ​T. – A Zöld Bolygó könyve (E. T., a földönkívüli 2.) 85 csillagozás

William Kotzwinkle: E. T. – A Zöld Bolygó könyve

Akkor váltunk el a remek kis botanikustól, amikor drámai hajsza után övéinek sikerül kimenteni E.T.-t a földi hatóságok karmai közül. Viszontagságai azonban csodálatosan fejlett hazájában, a Zöld Bolygón sem érnek véget. A tudós doktor vágyik vissza a Földre. A kamaszkorba lépő Elliott és a csodálatos csokidrazsé után sóvárog. Muskátliját dédelgeti, földi zsargonban beszél, és azzal ámítja barátait, hogy ha vele tartanak, biciklijük, esetleg rögbisisakjuk is lehet. Ilyen csábításnak persze nem lehet ellenállni.

Megkezdődnek az egyszerre izgalmas és kacagtató kalandok. E.T. és kis csapata különös űrhajót készít, hogy meglátogassák Elliottékat. Az út nehéz és veszélyes, de E.T. nem tévedhet el, hiszen a legválságosabb pillanatokban is felragyogó szívfénye vezérli.

Az újabb kötet, ha lehet, klasszikussá vált előzményénél is mulatságosabb, szívbe markolóbb. E.T., a kisnövésű, ám állhatatos kertészzseni a világirodalom legnépszerűbb hőseihez zárkózott fel.

Eredeti cím: E.T. The Book of the Green Planet

Eredeti megjelenés éve: 1985

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kozmosz Fantasztikus Könyvek

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1987
252 oldal · puhatáblás · ISBN: 963211762X · Fordította: Trethon Judit

William Kotzwinkle: E. T. – A Zöld Bolygó könyve

Első olvasásom az írótól, akinek olyan fura neve van, azt gondoltam lengyel származású :)
Nekem a sorozat 2. része van csak meg, így azt olvastam el, lehet, hogy ha az elsővel kezdem jobban tetszett volna. Így hol unatkoztam, hol élveztem a történetet. E.T. még annak idején – gyerekkoromban – ismertem és szerettem meg a filmből, akkortájt 10 éves lehettem és a sci-fi nálunk még eléggé gyerekcipőben járt :) De ott elsőre kedvenc lett E.T, Elliott és persze Gertie. A könyvben kevesebb szerep jutott a kislánynak, itt főként E.T. és Elliott ténykedéséből kaptunk képeket.
Totyizselére nem emlékeztem a filmből, de itt kedves barát volt. Fura növényeket ismerhettünk meg E.T. által: Fürge Döféce, Csiki mut mut.
E.T. nagyon vágyik vissza a Földre, de a lényeg, hogy spoiler

Elsen>!
William Kotzwinkle: E. T. – A Zöld Bolygó könyve

Valahogy nem erre számítottam…mégis nagyon örülök, hogy rászántam az időt. Kimondottan hangulatos sci-fi, amely úgymond ember nélküli könyv. Hihetetlen növények, furábbnál furább karakterek. Mindenképp kiemelném Totyizselét, és természetesen a nagy kedvencet, a kicsi csoszogós E.T.-t.
Nyugodt tempója eleinte megrémített, de mégsem untam el magam rajta. Fantáziám szárnyalt olvasás közben. Utoljára talán a „Végtelen történet” tett rám hasonló benyomást.
Remek, ajánlani tudom gyermeknek és felnőtteknek szintúgy.

MóroczMárk>!
William Kotzwinkle: E. T. – A Zöld Bolygó könyve

Na ez a rész sokkal de sokal jobb volt mint az első. Nem is értem miért nem ez lett a film.

Ebben megismerjük E.T. szülőföldjét a Zöld bolgyót, a legjobb barátját Totyizselét, meg egy bolygónyi idegen növényt. spoiler

spoiler

Pont úgy van lezárva, ahogy kell egy ilyen kis aranyos történetet.

Morn>!
William Kotzwinkle: E. T. – A Zöld Bolygó könyve

Totyizselé barátot mindenkinek! Őt nem számítva ez a rész kevésbé tetszett, hiába ismerjük meg E.T. szülőföldjét. Gyerekeknek biztosan sokkal izgalmasabb, engem csak fárasztott, ahogy szegény kis szerencsétlen próbálkozik ugyanazzal mint előzőleg, csak más irányban.

moncsicsi83>!
William Kotzwinkle: E. T. – A Zöld Bolygó könyve

Nem rossz könyv, de az első sokkal jobban tetszett. Mondjuk kíváncsi lennék rá, mi lenne a folytatása… Vajon E.T. visszatér a Földre?:)

Mudry>!
William Kotzwinkle: E. T. – A Zöld Bolygó könyve

Az egyik legkedvesebb mese gyermekkoromból, főleg a lenyűgöző világa, és szerethető karakterei miatt. Totyizselé! A bukott fémlények. Élő hajó…

Számtalanszor újraolvastam. Az első rész a film és ez után szinte unalmas volt.

Schuler_Zsófia>!
William Kotzwinkle: E. T. – A Zöld Bolygó könyve

Egyszerűen fantasztikusan jó! Totyizselé a világmindenség atyja és legbölcsebb teremtménye!

Jawa>!
William Kotzwinkle: E. T. – A Zöld Bolygó könyve

Nagyon aranyos történet! Teljes egészében hozta az első rész színvonalát, mégis más hangulata volt. Nagyon tetszett!

page>!
William Kotzwinkle: E. T. – A Zöld Bolygó könyve

.nekem jobban tetszett (általános iskola :)), mint az első – bocs, de növeszteni egy űrhajót?? 8DDD – hatalmas! :)

Elsen>!

Fényévekkel távolabb E.T. azon tűnődött, hogyan lehet, hogy Elliott nem vette őt észre, mikor pedig agyhulláma tökéletesen telibe talált.
A Totyizselé ránézett. Bele is hallgatott E.T. kozmikus kommunikációjába.
-Most serdül!
– Micsoda? – kérdezte megütközve E.T., és értetlenül nézett a Totyizselére.
-Öregszik – tette hozzá a Totyizselé, és tovább folytatta az ásást.
-Öregszik, még hogy öregszik – dohogott E.T., miközben két sor növény között fel-alá járkált. Lelke felbolydult. Tapasztalta, hogy a Földön az emberek elvesztik bölcsességüket, amint kinőnek a gyerekkorból. A Zöld Bolygón ez éppen fordítva volt: E.T. társai úgy lettek egyre bölcsebbek, ahogy korosodtak.. A Földön, ha felnőttek a gyermekek, elveszítették szabadságukat, szolgákká, ostobákká váltak, és fel is robbantották egymást. Éppen eleget látott ilyesmit a reggeli tévéhíradóban.
-A barátom veszélyben van! Rövidesen a lehető legborzalmasabb lény válik belőle. Férfi lesz.

Baba082>!

– Ki rendezi ezeket az ünnepeket?
– A gyerekek, mert tulajdonképpen ők a Kék bolygó urai. Sokkal érzékenyebbek és értelmesebbek, mint a felnőttek, és sokkal gyorsabban tudnak biciklizni is. – E.T. a muskátli szirmai közé temette arcát.

Baba082>!

– Nafferü, nafferü … – dadogta Micron. – Aszontad, ser? Fura egy pia … hukk..

XDóra>!

– Azt hiszem, a te rejtélyes lényedet még soha senki nem fejtette meg igazán. Nem így van? – kérdezte E.T.
– Ez bizony tényleg nem sikerült még senkinek a bolygónk hosszú-hosszú fennállása óta – mosolygott Totyizselé.

165.

Szédültnapraforgó>!

A lányok más bolygóról származó lények – motyogta az orra alatt, miközben figyelte, hogyan lépked végig Julie a nyüzsgő termen.

Szédültnapraforgó>!

E.T. a kerek ablakon keresztül kipillantott az űrbe, és ráncokba gyűrődő ajkáról egy földi szó, egy név kelt szárnyra, hogy végiglebbenjen a virágok miriádjai fölött: „Elliott!”
A másik botanikus körbejáratta tekintetét a magasból alácsüngő növényeken, majd megvakarta a fejét. Nem emlékezett rá, hogy akár egyetlen ilyen nevű növényt is a fedélzetre hoztak volna.
– Mi bajod? – kérdezte E.T.-től.
A vén tudós elfordult az ablaktól, és társára nézett. Arcára szenvedélyes vágyakozás ült ki.
– Kipurcantam… – motyogta halkan.
Kipurcantam? A másik botanikus végigkutatta agyának azt a zugát, ahol a Galaxisban beszélt nyelvek szókincsét tárolta, de ezt a szót nem lelte sehol. Purc. Talán perec. Ősi sütemény. Talán perec után sóvárog – tűnődött.
– Maradj itt egy darabig a Földről hozott növények között. Biztos, hogy nemsokára jobb kedvre hangolódsz.
És E.T. – ahogy tanácsolták neki – ott maradt a földi növények és virágok társaságában. Babusgatta leveleiket és szirmaikat, halkan duruzsolt, hízelgett nekik. Időnként mélyen beszívta egyik-másik virág kelyhének illatát, hogy elevenen tartsa a Föld emlékét. az emlék azonban korántsem ugyanaz, mint az élmény.

Jawa>!

– Gyerünk! – Sinistro lézerpisztolyt húzott elő. – Láss neki, vagy lelőlek!

142. oldal (Kozmosz könyvek,1987)