Óriásvadász (Warhammer: Gotrek és Felix 7.) 39 csillagozás

William King: Óriásvadász

Gotrek és Felix harcba száll a gonosz ellen, amely rémületben tartja Albion lakosságát, és pusztulással fenyegeti az Öregvilágot. Szövetségre lépnek a Teclis-szel, az elfek főmágusával, hogy együtt fejtsék meg az Elődök titkait. Kalandjuk során aljas káoszmágusokkal, orkokkal és goblinokkal kell megküzdeniük, valamint egy olyan teremtménnyel, amelynél erősebbet és veszedelmesebbet még nem hordott hátán a föld…

Eredeti megjelenés éve: 2003

Szukits, Budapest, 2009
438 oldal · ISBN: 9789634971825 · Fordította: Szente Mihály

Gotrek Gurnisson · Felix Jaeger

pdaniel>!
William King: Óriásvadász

Vannak jó könyvek, amik nem tetszenek, és vannak rosszak, amik viszont igen, és ez az utóbbi kategóriába tartozik.

Hippoforaccus>!
William King: Óriásvadász

Tetszik ez a trollvadászos, becsületből addig gyilkolós, amíg meg nem halós ötlet. Számomra tökéletes kikapcsolódást nyújtott… semmi mély, rejtett mondani való, csak a „csapjunk bele a lecsóba”. Attól függetlenül, hogy egy véres káosz az egész, még vicces is, úgyhogy engem második olvasásra is teljesen megvett.

Molroth>!
William King: Óriásvadász

Harmatgyenge rész volt, tele ismétléssel és teljesen üres, időkitöltő részekkel.
Az első három rész után abba kellett volna hagynia Kingnek. Kíváncsi vagyok a következő részre, mert azt már nem ő írta.

Zapee>!
William King: Óriásvadász

Kicsit félve kezdtem neki ennek a kötetnek mivel sok negatívumot olvastam erről a könyvről. Nekem kellemes csalódás! Ugyanúgy tetszett mint az előző részek!:)

mcgregor P>!

Mert az igaz Felix Jaeger, hogy én vagyok a legnagyobb élő mágusok egyike, de én sem tudok mindent.
– Figyelem mindenki, történelmi pillanat! – mordult fel Gotrek, és szélesen vigyorogva folytatta: – Alighanem ez volt az első alkalom az írott történelem folyamán, amikor egy elf beismerte, hogy nem tud mindent. El ne felejtsd beleírni a költeményedbe, emberifjonc!

Hippoforaccus>!

– Szóval azt állítod, hogy ha nem csinálunk semmit, akkor Ulthuan a víz alá süllyed – összegezte a beszámolót a trollvadász, majd megvonta a vállát, és a rá jellemző módon hozzátette: – Nem értem, hogy ezzel mi a gond.
– Igen, nagyjából ezt a választ vártam egy törpétől – vágott vissza sértődötten Teclis. Már mérhetetlenül bosszantották Gurnisson goromba megjegyzései, és ha nem lett volna elég, nem szokott hozzá, hogy udvariasan beszéljen, és körültekintően bánjon a környezetében tartozó teremtményekkel.
– Vagyis az összes elf elpusztul – dünnyögte Felix Jaeger.
– Ha nem is az összes, de a népem java része biztosan – erősítette meg Teclis.
– Én még most sem értem, hogy mi ezzel a gond – közölte a fejét csóválva a trollvadász.

Kapcsolódó szócikkek: Felix Jaeger · Gotrek Gurnisson
kriz>!

– Meg kell ölnünk a mágusokat!
– Az elfet is? – horkant fel Gotrek.
– Nem, őt nem.
– Nagy kár – sajnálkozott fejét ingatva a trollvadász –, de üsse kő, beérem azokkal az ocsmány káoszimádó fattyakkal is!

Warhammer: Gotrek és Felix sorozat · Összehasonlítás