Hazugságvizsgáló ​könyv 1 csillagozás

William J. Majeski – Ralph Butler: Hazugságvizsgáló könyv William J. Majeski – Ralph Butler: Hazugságvizsgáló könyv

A szerzők öt lépésből álló módszert ismertetnek, amellyel tévedés nélkül felismerhetjük, ha valaki hazudik. A könyv egyebek mellett bemutatja: hogyan olvassuk a hazudó tetbeszédét, hogyan tanuljunk meg figyelni az üzenet lényegét jelentő hogyanra, hogyan tegyük fel a megfelelő kérdést a megfelelő pillanatban, hogy megtörjük a hazudó ellenállását. Vannak, akik művészei a hazudozásnak, ám még nagyobb művészet a hazugság rutinszerű kiderítése olyan módszerekkel, melyeket mindenki elsajátíthat.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Kulcs Könyvek Bagolyvár · Kommunikáció Bagolyvár

Bagolyvár, Budapest, 1998
98 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639197041 · Fordította: Doubravszky Sándor
Bagolyvár, Budapest, 1996
102 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637423834 · Fordította: Doubravszky Sándor

WickyNicky>!
William J. Majeski – Ralph Butler: Hazugságvizsgáló könyv

Nagyon gyakorlatias, könnyen érthető könyvecske. Lényegretörő és praktikus. Megéri elolvasni, jó alap.
Viszont. A könyv már nem egy mai darab, ezért jó pár olyan dologról is szó van benne, amikről ma már sokkal többet tudunk. Ezek közül néhány már – már közhelyesen hat.
És bár ez leginkább egy rövid, tömör összefoglaló, én hiányoltam hogy a deviáns személyiségekre nem tér ki, csak az általános „egészséges” emberekre terjed ki a figyelme. Bár amikor a könyv íródott, maga a tudományág nem tartott még ott, hogy ezekben az összefüggésekben a devianciákat teljesen értették/kezelni tudták volna.
Szóval alapnak a téma iránt frissen érdeklődőknek elég jó, a már tájékozottabbaknak nem fog semmi újat mondanin és pár dolog módszertanilag már túl elavult.