Maci, ​Cindy és Bubu 45 csillagozás

William Hanna – Joseph Barbera: Maci, Cindy és Bubu

A meglepő szépségű Jellystone-park hírhedt lakója Maci Laci, akinek állandó társaságába még két medve tartozik: a széplelkű, ábrándos Bubu a falánk, a túristák elemózsiás kosarát fortélyokkal fosztogató Maci Lacinak afféle jószelleme, Cindy pedig a park legvonzóbb medvelánya, Maci szíve-hölgye. Barátságukat, életük boldog folyását semmi sem zavarná, ha a megrabolt túristák panaszai fel nem keltenék John Smith vadőr indulatait. Mivel Maci visszaeső bűnös, a vadőri türelem pedig véges, hősünknek – így szól a döntés – el kell hagynia a parkot. Az állatkert lenne új, meglehetősen nyomorúságos otthona, ha fortélyos esze cserbenhagyná, de ettől nem kell félnie….

Eredeti cím: Hey It's Yogi Bear

Eredeti megjelenés éve: 1984

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 1986
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631145085 · Fordította: Pintér Erzsébet

Nikolett0907 P>!
William Hanna – Joseph Barbera: Maci, Cindy és Bubu

„– Öblögesd a szád fűrészporral! – javasolta egy tűzoltó.
„Hű, micsoda fantáziája van az embereknek!” – gondolta Maci Laci, és széles mozdulatokkal, beleegyező mosolyokkal próbálta nyugalomra inteni valamennyi hangoskodót.”

Gondolom nem lesz senkinek sem újdonság, ha azt írom, ez a kötet is a szívem csücske.
Szintén gyermekkorom egyik kiemelkedő meséjeként tartom számon.
Bár anno csak a filmet láttam, biztosan örültem volna, ha tudom, hogy könyv formájában is létezik.

Ezt a kötetet a mostani antikvár ajándékozás alkalmából kaptam, szeretet barátnőmtől, @Oláh_Zita molyocskától, amit itt és szeretnék őszinte szeretettel megköszönni.
Páratlan élményt nyújtottál számomra, nem csak a kellemes nosztalgikus élményekért, hanem azért a sok vidám percért, ugyanis könnyesre nevettem a szememet.
Nagyon hálás vagyok neked és köszönöm szépen.

Maga történet a medvék legrafináltabbjáról szól, Maci Laciról.
Természetesen nem hiányozhat hű barátja Bubu és szíve hölgye, Cindy!
És ne feledkezzünk meg a vadaspark legkitartóbb, ugyanakkor számomra legviccesebb őréről sem, John Smith úrról se.

Ha nem lenne egyértelmű, minden sorát, minden rajzát és minden poénját imádtam.
Úgy ahogy van pottyantom a legkedvesebb könyveim polcára és biztos, hogy újra fogom olvasni.

Kedvenc!♥

BertaPalikSzilvi P>!
William Hanna – Joseph Barbera: Maci, Cindy és Bubu

Nemrég vásároltam pár antikvár mesekönyvet, többségét nosztalgiából. Volt ami csalódás volt, az emlékeimben szebb kép élt róla, ez a kötet viszont pozitív élmény lett.
A rajzfilmet is szeretjük, és a humor ebben a könyvben ugyanúgy jelen van.
Az illusztrációk kedvesek, Maci Laci és barátai kosár szerző akcióin pedig jókat nevettünk.

Ács_Milán>!
William Hanna – Joseph Barbera: Maci, Cindy és Bubu

Bárhol meghallom a Jellystone-park nevet, azonnal Maci Laci és Bubu ugrik be róla.
Gyermekkorom egyik legmeghatározóbb és mondhatom, hogy kedvenc meséje volt.
Érdekes volt így felnőtt fejjel olvasni ezt a mesét, de határozottan azt vettem észre magamon, hogy folyamatosan mosolyra húzódik a szám olvasás közben és a szívem tele van jó érzésekkel. Igen, így felnőttként is tökéletes szórakozást és felüdülést nyújtott Maci Laci és barátai történetének olvasása.
Ez a mese vicces, szórakoztató és a szerethető szereplőknek köszönhetően az olvasó minden figyelmét leköti, legyen az felnőtt vagy gyerek.
Gyermekeknek és gyermeklelkű felnőtteknek is egyaránt ajánlom! Tökéletes és zseniális mese!

Homolya_H_Tímea P>!
William Hanna – Joseph Barbera: Maci, Cindy és Bubu

Maci Laci története pont olyan vicces, mint a tévében, bár néhol talán érthetetlen a kicsgyerekek számára. (Lagalábbis az én gyerekeim nem mindent értettek elsőre).
A történet tavasszal kezdődik, mikor a medvék kibújnak barlangjukból a téli álmuk befejeztével. Maci Laci csak erre vár, végre érkeznek a túristák hatalmas, sosem üres elemózsiás táskáikkal. A falánk medve minden trükköt bevet, hogy megszerezze a látogatók finomabbnál finomabb falatjait. Csakhogy Smith vadőr ezt folyton megakadályozza…
Mi lesz ennek a vége?

Badiga>!
William Hanna – Joseph Barbera: Maci, Cindy és Bubu

Tesóm kapta ezt a könyvet..de nagyon irigy voltam rá, mert olyan szép képek voltak benne, amikor meg már tudtam olvasni ki is olvastam, és még jobban csodáltam a képeket, a legjobban a Yellowstone parkos tetszett. emlékszem olyan 9-10 éves lehettem amikor rajzfilm is ment a tv-ben

Zsuzsanna_Makai>!
William Hanna – Joseph Barbera: Maci, Cindy és Bubu

Én egyáltalán nem emlékeztem rá, hogy Maci Laci ennyire egy idegesítő figura. Szerintem én Ő miatta utálom a beszélő állatokat. A történetre egyáltalán nem emlékeztem, de a csodaszép képek minden apró részlete tisztán megvolt. Cindy és Bubu nagyon cukik voltak, ha Maci nem lett volna 5 csillagot adtam volna.

Blissenobiarella >!
William Hanna – Joseph Barbera: Maci, Cindy és Bubu

Gyerekkoromban ez valami iszonyú menő volt, rengeteget forgattam, imádtam a fényes papírját és a sok színes képet. Sajnos, az évek során elkallódott (tuti, hogy valami rokongyerek nyúlta le), így nem tudom ellenőrizni az emlékek igazságtartalmát. De talán nincs is rá szükség, ugyanis a sztoriból semmi nincs a fejemben, csak arra emlékszem, hogy a képek szinte hipnotikusan tartottak fogva.

Lahara IP>!
William Hanna – Joseph Barbera: Maci, Cindy és Bubu

Fura Maci Laci könyvben, de ezt a könyvet azért párszor elolvastam, még a sűrű betűk ellenére is.

almamag>!
William Hanna – Joseph Barbera: Maci, Cindy és Bubu

Hát nem is tudom… Igazából teljesen rendben volt, de azért Maci Lacitól valami sokkal-sokkal viccesebbet vártam. De lehet, hogy csak túlkoros vagyok, szóval érdemes letesztelni a pöttömökön :)

MissWenut>!

– Tudom, tudom: az emberek nem szoktak téli álmot aludni. Ez az egyik ok a sok közül, amiért örülök, hogy medve vagyok… Mi lehet szebb egy hónapokig tartó álomnál? Semmi az égvilágon! Sőt, ha meggondolom a dolgot, mindjárt vissza is bújok aludni!

10. oldal (Móra, 1986)

MissWenut>!

– Tessék, ez a tiéd – fogta rövidre Smith vadőr, s Maci Laci nyakába tett egy kis láncon függő hatalmas medált.
– Mi ez? – Tudakolta Maci. – Ostobasági éremrend?
– Nem, ez csak egy jel, amiről majd felismer…
– Köszönöm szépen az ilyen jelet! – Kiáltott Maci Laci a medálra bandzsítva.

33. oldal (Móra, 1986)

MissWenut>!

– Uraim – kiáltotta –, mit szólnának egy szép vershez?!
– Ne! – üvöltötte ezer száj.
– Jó, nem mondtam semmit! – kiáltotta Maci Laci. – Akkor eléneklek önöknek egy szép románcot valamelyik olasz operából.
– Ne! – harsogta a közönség.
– Pedig szép lenne… – erősködött Maci. – Két magas hanggal kezdődik…

97. oldal (Móra, 1986)

MissWenut>!

– Öblögesd a szád fűrészporral! – javasolta egy tűzoltó.

99. oldal (Móra, 1986)

MissWenut>!

Aztán egy csodálatos ötlettel állt elő könnyedén.
– Mi lenne, ha elénekelnénk egy szép kis dalocskát?
– Nekem olyan hamis a hangom, mint a villamosnak a kanyarban – Mondta John smith, az első vadőr –, de azért szívesen éneklek. Szeretem a zenét.
– Egyik éjjel elmegyek, és szerenádot adok önnek – kiáltott Maci.

151. oldal (Móra, 1986)

berg>!

Egy héttel az iménti események után Maci Laci, még mindig „Barna Szellem”-nek álcázva, egy félórácskát pihent Jellystone egyik legeldugottabb sarkában, amikor akaratlanul is a következő szavak jöttek az ajkára:
– Ez a „Barna Szellem” határozottan fáraszt. Meg aztán… Bubu is nagyon hiányzik, igen…
– Ez nagyon jó! – mondta egy hangocska.
Maci felemelte az arcát, és egy levélen megpillantott egy icipici medvét, aki épp olyan kalapot és nyakkendőt viselt, mint ő.
– Ki vagy te?
– Én a te személyiségedtől ideiglenesen elkülönült lelki tevékenység vagyok. Érted?
– Nem.
– Más szóval, bennem láthatod a lelki jelenségek együttesét, azaz a benned együtt létező elsődleges és másodlagos tudati tevékenység megnyilvánulási formája vagyok. Érted már?
– Még kevésbé, mint az előbb.
– Hú! – mérgelődött a medvécske. – A te tudatalattid vagyok, te tudatlan!
– Ugyan, menj már!
– Igen, kedves Maci Laci, én vagyok a te rejtett gondolataid összessége.
– Tudom, mi vagy te, egy karikatúra!
A tudatalatti mancsocskáját a csípőjére téve, kihívóan kiáltotta:
– Akarod, hogy megmondjam, mire gondolsz most valójában?
– Ühüm! – dünnyögte Maci.

67. oldal – A medvéknek is van tudatalattijuk (Móra, 1986)