Lánykereskedők (Lánykereskedők 1.) 31 csillagozás

William G. Winkler: Lánykereskedők

A ​szexrabszolgaságról, a pedofilokat kiszolgáló bűnszövetkezetekről, az új, kifejezetten kelet-európai típusú maffiák kegyetlenségéről szól William G. Winkler hatodik regénye, mely nagy valószínűséggel a legkeményebb krimi, ami valaha magyar nyelven megjelent. Sötét világ idegborzoló hitelességgel ábrázolva, ami alighanem a szerző korábbi műveit is jellemző alapos helyismeret és gondos kutatómunka eredménye.
A sebesen pergő, fordulatos történetnek Budapest, Köln, München, valamint Erdély és Oroszország a helyszínei. Válogatott nehézfiúk, kíméletlenül kihasznált és rettegésben tartott örömlányok, szüleiktől elrabolt és pokoli létre ítélt gyerekek a szereplők. És néhány – mindig hátrányban és késésben lévő – magyar és német nyomozó, akik csaknem esélytelenek az évtizedes tapasztalatokkal rendelkező és több országban is nyilvánosházak hálózatát működtető keleti bűnszövetkezettel és annak mindenható főnökével szemben.
A küzdelem egyenlőtlen, az emberi élet olcsó, a… (tovább)

Atlantic Press, Budapest, 2017
Atlantic Press, Budapest, 2017

Henche>!
William G. Winkler: Lánykereskedők

Fú. Ez egy nagyon erős, szókimondó könyv. A történet nagyon pörgős, de erős idegzetűeknek ajánlott, mert vannak benne durva dolgok, amik igen csak 18+-osak, és olyanok is, amikhez nem lehet felnőni. Akár igaz történet is lehetne, mert sajnos egy mindig aktuális témáról, problémáról olvashatunk. Összességében jó könyv volt, az író több könyvét is szeretném megismerni.

OkinaanikO>!
William G. Winkler: Lánykereskedők

Olvasási útmutató: Éhgyomorra, és csak erős gyomrúaknak….
Masszív a könyv. Nem finomkodik, rögtön az elején lefekteti, hogy mi a téma és milyen stílusban, mit lehet várni. Sok könyv van a prostitúcióról és emberkereskedelemről, erőszakról, de a másik oldalról szólók nem igazán vannak jelen. Hát ha ez a történet akkor értem miért. Ahol az áldozat van bemutatva, ott általában 1 maximum néhány egyéb érintett áldozat bemutatása, végigkísérése zajlik, sok tragédiával, de a happy end ígéretével.
Itt ezt nem nagyon lehetett megoldani. Ezeknek a főszereplőknek az erőszak mindennapos, az emberélet nem számít, a nők csak eldobható, könnyen cserélhető árúcikk, pontosan behatárolt szavatossággal és árcédulával.
Megrendítő volt ennyi áldozatról olvasni, akik arcot és történetet kaptak. A könyv nem hagyja, hogy csak egy véres massza legyen, mert rákényszerít, hogy az embert lássuk és ez nagyon megviseli a lelket. Legalábbis a normális embereket.
A Kosztya bácsi és Volkov féléket hidegen hagyja. Mint a könyvben is.
Sajnos nem tudok tőle elvonatkoztatni, hogy vajon a valóságban mennyi embernek – nők, férfiak, gyerekek(!!!) – ez a sorsa.
Ebben a sötétben és mocsokban, mielőtt még az ember üvöltve falhoz vágná a könyvet, hogy ez mégis hogy történhet meg, szerencsére megjelenik a remény – Kasszás Ádám személyében.
Kell,mint éhezőnek egy falat kenyér! Köszönöm!

bluething>!
William G. Winkler: Lánykereskedők

Teljesen magával ragadott a könyv. Hol aggódtam, hol féltem és féltettem.
Sajnos számomra teljesen hihető a szervezett leírása.
A szexrabszolgaság mindig egy aktuális probléma lesz világunkban.
A korrupcióról is tökéletes képet kaptunk a könyv lapjain. Sokan megvehetők és megvehetők lesznek.
Ádám nagyszerű nyomozó aki a sok viszontagság alatt se adja fel a harcot a bűnözök ellen.

Tamas_Wallner>!
William G. Winkler: Lánykereskedők

A konyv pozitivuma,hogy rovid. A negativuma,hogy kemenyen es nyersen akarja bemutatni a valoban kemeny es nyers vilagot,csak nem eleg bator hozza es pont ezeknel a reszeknel fordul el szemermesen (pedig a tema nagyon jo es az alapfelvetes is), de ami a legborzasztobb,az az altalanos iskolas fogalmazasokra emlekezteto nyelvezet,mindenfele dinamika nelkul (rovid mondatok egymas utan,rengeteg szoismetlessel,mint a romantikus fuzetek szoftpornoi a 90es evekben). Ezen mar csak keveset ront a szinte teljesen eletszerutlen karakterek halmozasa.

Riel>!
William G. Winkler: Lánykereskedők

Nem tudom miképp működhetnek a könyvben szereplő bűnszövetkezetek a valóságban, de szerintem Winkler regénye egész közel járhat a valósághoz. Izgalmas történet volt, és borzasztó, hogy némelyik karakter milyen sorsra jutott. Azért is éreztem valósághűnek az egész sztorit, mert nem voltak „legyőzhetetlen” karakterek, csak hús-vér emberek.

Tinka_GothMortuary P>!
William G. Winkler: Lánykereskedők

Hiány témával foglalkozó kötet, melyből több kellene. Persze érthető, hogy egy ennyire nehéz, durva és sajnos valós témával rendelkező könyv, miért nem lesz populáris vagy maga a téma, miért nem felkapott. Ennek ellenére kötelező olvasmánnyá tenném, mert tanulságos és nem áltat hiú reménnyel, naiv gondolatokkal és mesébe illő dolgokkal. Nyers, gyakran erőszakos és nem kíméli az olvasót. Rövid, de tömör. Szerintem, sajnos épp ez a hátránya is. Mármint megértem, hogy az író igyekezett a lényeget kiemelni és mindig akkor lassultak a cselekmények, amikor fontos volt a történet szempontjából. Márpedig a történet fő témája a kényszerített prostitució, ember és gyerek kereskedelem. Ezzel nem spoilereztem, mert már a fülszövegben sem igér mást. És eme kemény témája miatt kapta meg a 4 csillagot.
Viszont az az egy azért hiányzik, mert ahogy utaltam már rá, a tömörsége miatt, gyakran elvesztettem a fonalat. Hirtelen ugrottunk pár napot vagy hetet, amik nem jókor jöttek. Két mondat alatt hetek teltek el és ez nem volt jól érzékelhető. Illetve, az a sok utazás! Megértem, hogy nemzetközi szinten gond mindez, de ebből általában azt érzékeltem, hogy mindig máshol vagyunk. Már követni nem tudtam a fonalat. Persze, ha épp ez volt a cél, akkor az író egy zseni. :D

Ennek ellenére ajánlom olvasásra, feltéve ha az olvasónak erős lelke van és gyomra. Mindenképp korhatárosan, csak +18 karikával ajánlom. Viszont, ennyi idősen már kötelezővé tenném. Egy élmény volt ez az olvasás és egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem. Kegyetlen, ahogy a benne szereplő áldozatokat bántalmazó emberek is.

fatal>!
William G. Winkler: Lánykereskedők

Szerintem jól sikerült a könyv. Könnyen olvasható és magával tudja ragadni az embert ez a sötét világ. Érződik a gyűjtőmunka a történeten, életszerűnek tartom. Néhol nyersen tálal, de mit is finomítsunk ebben a témában. 5 csillag!!

miszimaszi>!
William G. Winkler: Lánykereskedők

Jól megírt, érdekes történet. Sajnos napjainkban teljesen hihető ez a történet, amitől helyenként forogni tudott volna a gyomrom. Érdemes elolvasni!

christine I>!

Konsztantyin Volkov – ekkor már papírjaiban is ez a név szerepelt – a beavatatlanok szemében csak egyike volt a mintegy harmincezer Magyarországon élő orosznak, akik közül többszázan az Oroszországból ideutalt vagyonukból éltek Budapesten a gazdagok gondtalan életét.

Lánykereskedők sorozat · Összehasonlítás