A ​pénzváltó 12 csillagozás

William G. Winkler: A pénzváltó

Herclija ​gyönyörű strandján, ahol az „Iroda” műveleti osztályának igazgatója nyaral, idilli békesség honol. Avram Meir éppen a házassági évfordulóját ünnepelné, amikor a miniszterelnök magához rendeli, hogy sürgős feladattal bízza meg. Valamit sürgősen tenni kell, mert a palesztin rakéták a legutóbbi támadásból ítélve az izraeli fővároshoz mind közelebbi célpontok elérésére képesek. És a válasz nem lehet katonai ellencsapás, mert a rakétákat nem támaszpontokról, hanem sűrűn lakott arab településekről indítják…
Avram a 39 fokos nyárban nem térhet vissza családjához, hanem még aznap éjszaka hozzá kell fognia egy különítmény megszervezéséhez. A feladat: megakadályozni a soron lévő rakétaüzlet lebonyolítását. A különítmény élére pedig az a férfi kerül, aki sok évvel korábban Münchenben levadászta az izraeli olimpiai csapat elleni bombamerénylet elkövetőit. Most azonban olyasvalakit kell megtalálnia, aki évtizedek óta képes volt láthatatlan maradni.
A zöld pecsét William… (tovább)

Atlantic Press, Budapest, 2017
Atlantic Press, Budapest, 2014

Könyvmoly33>!
William G. Winkler: A pénzváltó

Nagyon de nagyon jó volt, pörög a cselekmény, kapkodom a fejem hogy mikor hol történik minden.
Régóta porosodott a polcomon, örülök hogy levettem onnan és elolvastam. :)

William G. Winkler: A pénzváltó

Őrületes hajsza a pénztáros után, sok pörgő akcióval. Hihetetlenül igaznak tűnik.
Blogon többet:

Szédültnapraforgó>!
William G. Winkler: A pénzváltó

Ez most különösebben nem ragadott meg, túl sok szálon futott a cselekmény.
Rögtön az elolvasása után nem írtam meg az értékelést, így most pár héttel az elolvasása után már nem tudnám elmesélni pontosan miről is szól a könyv…de akkor elolvasgattam a történetet.

lampard12>!
William G. Winkler: A pénzváltó

Nem volt rossz könyv,hamar végeztem vele, olvashatta magát.Csak.4,5 csillagot adtam,mivel számomra túl sok helyszín volt, túl sok szereplő és nagyon sok szálon futott a sztori.Összességében nem bántam meg,hogy elolvastam,de nem fog nagyon maradandó élményt nyújtani.

robinson P>!

A megállapodást kézfogással és nagy lakomával pecsételték meg aláírás helyett. Egyik fél sem volt érdekelt abban, hogy az üzletnek írásos nyoma maradjon.

robinson P>!

Az első rakéta ebéd közben csapódott be a házba.

robinson P>!

Az emberek általában nem sok figyelemre méltattál a csendes, visszahúzódó fiatal férfit, és ez volt az ő egyik legerősebb fegyvere.

robinson P>!

– Hohó! Szóval máris lefeküdtél vele?
– Máris? Nem is értem, miért érdekes ez? Talán nem ez volt a feladatom?

robinson P>!

A diákotthon kényelmes volt, a koszt szokatlan, de bőséges. A legnagyobb gondot számára a hideg jelentette. Havat életében először látott, fogalma sem volt, hogyan védekezzen a szibériai fagy ellen.

robinson P>!

Budapesten abban az időben már sok arab élt. Több törzshelyük volt, ahol rendszeresen találkoztak.

robinson P>!

A belvárosban minden sarkon pénzváltók nyíltak, de nem tudtak konkurálni az arabok mozgékony és a piaci helyzethez azonnal alkalmazkodó hálózatával.

robinson P>!

– Azt hiszed, ha vagdosod a hidra lábait, végzel vele: A szívébe kell találni, ahogy Herkules tette – riposztozott a miniszterelnök.
– Mit vársz tőlem, főnök?

robinson P>!

Három évvel korábban egy hirtelen ötlettől vezérelve, felkereste a müncheni izraeli konzulátust, és jó pénzért felajánlotta szolgálatait. Azóta számos hasznos információt szállított az izraelieknek.