Búza ​nélkül 12 csillagozás

William Davis: Búza nélkül

Mi ​lehet az oka annak, hogy 50 évvel ezelőtt mindenki jóval karcsúbb volt, mint manapság? A neves kardiológus, dr. William Davis több évtizedes klinikai tapasztalataira alapozva állítja, az ok nem a lustaságban, még csak nem is a mértéktelen habzsolásban keresendő. A világ legnépszerűbb gabonája, a búza a felelős az elhízásért és az egészségügyi panaszokért, kezdve a bőrproblémáktól egészen a magas vércukorszintig.
    Dr. William búzamentes diétával elért eredményei megdönthetetlen érvekkel támasztják alá a provokatív tényt: alapvető gabonanövényünk és a belőle készült termékek – beleértve az egészségesnek tartott teljes kiőrlésű árucikkeket is – a világ legkárosabb élelmiszerei.
    Ha egyelőre nehéz is elképzelni az almás pitét liszt nélkül, a szerző által javasolt étrend a gyakorlatban is bizonyította már a létjogosultságát, egyszerre kínálva megoldást a reménytelen fogyókúrákra és korunk legfontosabb egészségügyi problémáira.

A nagy sikerű könyv több mint… (tovább)

Eredeti cím: Wheat Belly

Eredeti megjelenés éve: 2011

328 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633103418 · Fordította: Kelemen László
328 oldal · ISBN: 9789633106518 · Fordította: Kelemen László
Bookline Könyvek, Budapest, 2014
324 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633103418 · Fordította: Kelemen László

Annamarie P>!
William Davis: Búza nélkül

A szerző, William Davis kardiológus az Egyesült Államokban, aki annak a hipotézisének ad hangot, miszerint korunk népbetegségeinek legfőbb oka a búza fogyasztásában keresendő. Szerteágazó kutatást folytatott, ezer és egy oldalról támogatja meg elméletét, aminek az az alapja, hogy ez már nem az a búza, amit eleink ettek. A sikeres génmanipulációk eredménye egy sokkal többet tűrő, gazdaságosabban termeszthető, bőségesebb termést hozó gabonaféle. (Törpebúza, Féltörpebúza)
A könyv részletesen tárgyalja a búza szervezetünkre gyakorolt hatását a vércukorszint emelkedéstől, a hasmenésig, bőrproblémáinkon át a szív és rákbetegségek kialakulásáig. Sőt, külön fejezetben tér ki a szerző a búza addiktológiai hatásaira is, hiszen -bár nem tudjuk- függősség alakult ki bennünk a búzával kapcsolatban. Miután megtudjuk, hogy mi mindenben van ebből a „gonosz” ételből a rágótól a szalámiig, és teljesen kilátástalannak érezzük helyzetünket, Davis doktor felvázolja, hogy véleménye szerint hogyan kellene táplálkoznunk ahhoz, hogy minél teljesebb életet tudjunk élni, minél tovább! A könyv végén néhány receptet is találunk, amíg rá nem érzünk erre a táplálkozási formára. Végül is a paleolit táplálkozás térhódításával számunkra ez már nem is jelenthet gondot, aki tehát belevágna a búza leszámolásába, az ötletet meríthet a paleolit szakácskönyvekből.
William Davis könyve nagyon alapos, a laikus olvasó számára már-már túl részletes. Mindvégig érthetően ír, nem elvont, csak nem tudom, hogy szükség van-e erre, amikor a cél az lenne, hogy inspirálja az olvasót a búza elhagyására. Nekem leginkább a szerkesztéssel és arányokkal voltak problémáim. Sok példát hoz a munkájából, de ezek nem úgy simultak bele a mondanivalójába, hogy valamiféle járható utat kínáljanak felénk. Külön bosszantott az a hozzáállás, amit a szerző a végén, mint alternatívát tár elénk, nevezetesen böjtöljünk (itt úgy értsd: koplaljunk) , mert az ilyen-olyan jó. Sok könyvet olvashatunk a böjt élettani hatásairól, rendkívül ajánlom én is, de úgy gondolom, nem ilyen formában kellene ezt elénk dobni.

Annamarie P>!

A búzafogyasztás a hegymászáshoz, a bázisugráshoz és a kötélugráshoz hasonló extrém sport. Ez az egyetlen olyan mindennapi táplálék, amely hosszútávon növeli a halálozási arányt.

Kapcsolódó szócikkek: bázisugrás · búza