Növényklinika 10 csillagozás

William Davidson: Növényklinika

Minden, amit kedvenc szobanövényeink neveléséről és gondozásáról tudni kell, a helyes öntözéstől, a tápanyagellátástól és a hőmérsékleti igényektől kezdve az egészséges növények kiválasztásán keresztül a betegségek és kártevők elleni küzdelemben szükséges lépésekig.
A kötet részletesen leírja a legnépszerűbb szobanövényekre vonatkozó lényeges tudnivalókat. Segítségével a lakás bármely zugában egészséges és szép növényeket nevelhetünk, mivel szakszerű útmutatóként szolgál a gyakran előforduló problémák, betegségek orvoslásához is.
A szemléletes növényfotókkal illusztrált kézikönyv átlátható szerkezetbe foglalt ismeretekkel, könnyen követhető tanácsokkal segíti az olvasót.

Eredeti cím: Doctor Houseplant

Eredeti megjelenés éve: 2020

Kossuth, Budapest, 2021
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635445141 · Fordította: Basa Brigitta · Fotózta: Janneke Luursema

nicosia P>!
William Davidson: Növényklinika

Gyönyörű, igényes kiadás, és a legtöbb kedvencemet meg is találtam benne. Nekem elég alaposnak tűnik, de nyílván nem vagyok szakértő. A képek alapján simán tudtam azonosítani néhány virágomat, amiket az idők folyamán kinyírtam. Sőt el is kezdtem gondolkodni honnét szerezhetnék újra krotont vagy ausztrál kúszókát.

Sippancs P>!
William Davidson: Növényklinika

Nagyon szép, igényes kötet, ami egy kezdő kertésznek jól jöhet. Persze nem szabad mindent készpénznek venni, amit leír a szerző, de az alapokat jól összefoglalja. Személy szerint magamnak nem venném meg, de ajándéknak tökéletes lehet.

William Davidson: Növényklinika

Nagyon szeretem a virágokat, növényeket megnyugtatnak ugyanakkor kihívást is jelent őket életben tartani. Kezdőként roppant hasznos ez a könyv. Sok képpel, leírással arról, hogy milyen is az adott növény, milyen alfajai vannak, mik a gyakori betegségei és milyen a számára ideális környezet.

Sok hasznát vettem a leírásoknak, a képeknek, a csodálatos grafikának. Tetszett, hogy a betegségeknél rajzokkal mutatták meg a jeleket. Ez az útmutató által rájöhettem, hogy milyen vétségeket követtem el egyik, másik szegény növény ellen. Tanulhattam a hibáimból, sőt már ki is néztem az Anyósnyelvet, ami a jövőben díszíthetné az otthonomat és amit a leírás alapján nagyobb eséllyel tarthatok életben.

Továbbiakért kattints a blogomra :)

kukumaluthch>!
William Davidson: Növényklinika

Nagyon szépen összeállított kötet, 42 ismert és (szerintem) kevésbé ismert növényt találhatunk benne. Szép képekkel, a betegségek illusztrálásával, ami szerintem nagyon hasznos, főleg kezdők ( o/ ) számára. Jól felépített, könnyen áttekinthető részekkel, tetszett hogy külön van egy kis leírás az adott növényről, majd gyakori problémák – valahol illusztrációval –, ideális körülmények. Így gyorsan fellapozva is könnyen megtalálható a számunkra éppen szükséges információ (a régebbi, ’80-as kiadású könyveket én például nem annyira szeretem, mert nem voltak képek vagy csak egyszerű illusztrációval volt szemléltetve pl a levélfoltosság vagy a pajzstetű által okozott kár, illetve leginkább egybefolyó szövegként volt minden). Az egyetlen zavaró dolog, hogy növényenként a 2 – 4 oldalas leíráson belül is előfordultak ismétlések – és persze az ismétlés a tudás anyja, de azért kicsit túlzásnak érzem, hogy egy oldalon belül kétszer, de volt hogy háromszor is le volt írva, hogy kevés vizet igényel, tápoldatozásra nincs szükség a pihenőidőszakban.
Ami nekem kicsit hiányzott, hogy jelölni lehetett volna pl egy kis ikonnal, hogy mely növények enyhén mérgezőek vagy állatbarátok vagy levegőtisztító hatásúak.
Ettől függetlenül tetszett, készítettem is belőle rövid jegyzetet a meglévő növényeimhez, de saját polcra nem féltetlenül venném meg.

mimi_cz>!
William Davidson: Növényklinika

Címéhez hűen sokkal inkább adott növények betegségeire, tartási hibáira van kiélezve az egész könyv, ami nem rossz dolog, sőt, csak néha azt éreztem minden oldalon ugyanaz van írva. Ettől függetlenül találtam benne jó tippeket, új információkat. A képek igényesek, szépek. Kezdő növénygazdiknak megfelelő lehet, amíg nem találok részletesebb növényes könyvet, addig az én polcomon is van helye. Ajánlásokkal ne kíméljetek

Bianka_Kincsei>!

A szobanövények nevelése, avagy a beltéri kertészkedés reneszánszát éli napjainkban.

Bianka_Kincsei>!

A legegyszerűbb módja a növények gondozásának, ha figyelünk az általuk küldött jelekre. A szabályok egyszerűek, idővel megtanulunk bízni a megérzéseinkben és abban, amit a józan ész diktál. Ha valamiben nem vagyunk biztosak, csak kövessük a Növényklinika tanácsait. Fedezzék fel velünk a szobanövények nevelésében rejlő örömöt és szépséget, és élvezzék, ahogy megtelik az otthonuk élettel.