A ​csókolózás művészete 13 csillagozás

William Cane: A csókolózás művészete

Egy ​csók csak egy csók… vagy mégsem? Valamennyi hozzáértő egyetért abban, hogy a csók nagyszerűségéhez a csücsörítésnél többre van szükség…
A csókolózás művészete 28 féle csók kézikönyve. Ebből a műből minden érdeklődő kiolvashatja azokat a mesterfogásokat, amelyekkel valamennyi csókját egyénivé varázsolhatja, a röptében odavetett évődő puszitól a nagy felkészültséget igénylő francia csókig. Megtudja, mivel érdemes próbálkozni és mitől óvakodjon, ha a tettek mezejére lép. Lélegzetelállító tanácsokat kap a víz alatti csókolózáshoz, útbaigazítást arra, hogy mit kezdjen a kezeivel csókolózás közben, és biztos tippeket a moziban, színházban és az autóban lopott és visszalopott csókokról.
A csókolózás művészetében lekerül a lakat a szájról, megoldódnak a nyelvek, kiteljesednek az új és újjászületnek a régi szerelmek. Próbáld ki Te is, és meglátod, minden csókod olyan lesz, mintha az első volna…
Szinte biztos, hogy ez a könyv kézről kézre, szórakoztató, néha… (tovább)

Planétás, Budapest, 1991
160 oldal · ISBN: 9637931228 · Fordította: Szabados Katalin

imma P>!
William Cane: A csókolózás művészete

abszolút hiánypótló, a csókolózásról más könyvvel még nem is találkoztam. kamaszkoromban olvastam, amikor kezdtem elmélyülni a témában, és akkor sokat számított, hogy kimerítően olvashattam a csókok nedvességtartamáról, a csókok hosszáról, a csókok helyéről, különféle csókokról és azok trükkjeiről, történeteiről. meg még egy csomó minden másról is.

Ferenc_Talabér>!
William Cane: A csókolózás művészete

Hú, nagyon érdekes volt olvasni mire gondolnak közben, és hogyan favorizálják a megkérdezett nők. No meg, honnan máshonnan lehetne megismerni a Trobriand-szigeteki csóktechnikát :)

Szabella>!
William Cane: A csókolózás művészete

10-11 évesen akadt először ez a könyv a kezembe.
Volt egy „barátom” negyedikes koromban akivel talán a szájra pusziig se jutottunk végül.
A nővérének megvolt ez a könyv és valahogy a kezembe akadt. Jó molyként már akkor beleolvastam abba ami érdekelt.
Emlékszem hogy dörzsöltük a szőnyeget higy megrázzuk egymás ajkait, de csak nevettük, míg meg nem jelentek a testvérei.
Valahogy hozzám került ez a könyv és végre elolvastam. Sok sok év tapasztalattal a hátam mögött már nem mondott sok újat, de azért kellemes kis olvasmány volt. Az nagyon tetszett hogy több embert is megszólaltatott a témában és nem csak leírta a szituációkat.

Coffee I>!
William Cane: A csókolózás művészete

Egy szónoki beszédet kellett írnom a csókolózásról, ezért szereztem be.
Mellette szól, hogy nagyon kevés irodalom található erről a témáról, s voltak benne olyan adatok, amik felhasználhatók voltak, viszont ellene szól, hogy nagyon felületes, és a csókolózáson belül kevés területet érint.
Engem érdekelt volna egy kis biológia, pszichológia is, mivel ugye ezek is szóba jöhetnek ennek kapcsán…

Alexia28>!
William Cane: A csókolózás művészete

Pár évvel ezelőtt olvastam, hátha segít az első csókom előtt… Amolyan „előbb elmélet, aztán gyakorlat” gondolattal vágtam neki. Elsőre nem értettem semmit, valahol az elejénél abba is hagytam, de határozottan segített annál az első lépésnél. Mikor már túl voltam rajta, gondoltam folytatom ötletszerzésként és úgy lehetett csak igazán érteni, egészen addig nem.

Eszter01>!

A legközelebbi randevútokon kezdj el beszélgetni a csókolózó állatokról. Indításként mesélj a kedvesednek a csimpánzokról és a halakról, és fogadok, hogy egykettőre a humán változatnál köttök ki.

Eszter01>!

A számlálós csók nyolc lépésben
1. Várd meg, amíg a kedvesednek kezd elege lenni a csókolózásból (megérzed).
2. Döntsd el, még hány csókot szeretnél neki adni.
3. Pillants körbe a szobában, és eközben lázasan kutass emlékezetedben is jelentőségteljes dátumok, számok után (pl. a lány kora; híres történelmi évszámok; a házszám, ahol lakik; telefonszámának első vagy utolsó két-három számjegye stb.).
4. Közöld vele, hogy most még x-szer meg fogod csókolni (pl. 25-ször, mert huszonöt könyv van a középső könyvespolcon; 42-szer, mert ez az utolsó két jegye a telefonszámának; 101-szer, mert annyi kiskutya szerepelt Walt Disney filmjében stb.).
5. Kezdd el csókolni a lányt szíved szerint, magadban számolva.
6. Igyekezz az első néhánnyal, hogy azt higgye, valamennyivel gyorsan végzel majd.
7. Időnként hangosan jelentsd be, hol tartasz, mondjuk minden tizediknél. „Ez a tizedik! …Húsz! …Ez volt a harmincadik, és még hetvenegy van hátra! …Már a negyvenediknél tartunk, szerelmem, csak türelem!…” és így tovább.
8. Az indító gyors csókzápor után lelassulhatsz, hogy élvezd a mókát.

Eszter01>!

A férjem időnként ölelésre tárt karokkal száguld felém, azt a látszatot keltve, mintha a karjaimba rohanna, aztán egyszerűen csak elmegy mellettem.

A hosszan tartó csókolózás
A hosszú csókok mellett nagyon sokan szeretik a hosszan tartó csókolózást. Úgy is mondhatjuk, hogy szívesen smaciznak vagy smárolnak órákig. Ennek az elfoglaltságnak az időtartama széles határok között mozoghat. Vannak, akik hamar ráunnak, talán mert nemigen ismerik a különböző csókfajtákat. Ám, aki megszerzi a kellő jártasságot – e könyvből –, akár egész délutánokat, estéket elpiócázgathat kedvese ajkán a találka kezdetétől a végéig.

Bede_Mariann>!

Suttogj mindenféle kedves dolgot a szerelmesednek. Például ilyesmit: „szeretlek”, „olyan édes vagy”, „drága kis cimpátlanom” (ha lenőtt, lefutó a cimpája), vagy éppen azt, hogy „imádom a füledet.”

A rajtaütés taktikája
1. Várd ki az alkalmas időt. Ahogy Hannibál is akkor támadt, amikor senki nem hitte, hogy megteszi, neked is akkor kell megrohamoznod a kedvesed, amikor nem számít rá: kora reggel vagy mások jelenlétében, esetleg amikor együtt vásároltok.
2. Rohand le olyan helyen, ahol rendszerint nem csókolózol.
3. Elterelő hadműveletekkel fokozd a meglepetést. Mondd neki, hogy milyen szuper a fülbevalója, és miközben úgy csinálsz, mintha azt vizsgálgatnád, csókold meg a nyakát, a vállát.
4. Bármilyen kockázatos vagy kényelmetlen helyzetben tarts ki szándékod mellett. Ha kell, vágj át záporesőn, havazáson, az éjszaka sötétjén, hogy mögé lopakodhass, amikor munkába indul – aztán csapj le rá! (Azért nehogy frászt kapjon!)

Eszter01>!

A csókolózásra jó néhány kifejezést ismerünk a magyar szlengből is, ilyenek például a smacizás vagy smacázás, smárolás, pusszantás, csumizás vagy csumizkodás, csumigálás, csőrözés stb. és ha másokról beszélünk, gyakran mondjuk, hogy nyalják-falják vagy rágják, esetleg eszik egymást.

Eszter01>!

A kedvesed közelében állva (ülve) suttogj a fülébe a következőkhöz hasonlóan (bugyuta) mondatokat:
– „Gyere már kis maci, most jön egy kis smaci.”
– „S máris itt a smár is!”
– „Kérsz egy szippantott pusszancsot?”
– „Ne dumálj, inkább csumigálj!”

Bede_Mariann>!

Az évődő csók az aktív fél fegyvere, akkor kerül elő a kelléktárból, amikor az összes többi már sorra került, amikor az ajkaidat pergamennek, a nyelvedet egy darab taplónak érzed, amikor azon a ponton vagy, hogy kezeidet az égnek emelve sikítani szeretnél: "De hát a csókolózás nem lehet azonos a kerékbe töréssel!