A ​kísértet 5 csillagozás

Wilkie Collins: A kísértet

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Légrády Testvérek, Budapest, 1880
124 oldal

Kisanna >!
Wilkie Collins: A kísértet

Kicsit ponyvairodalom érzésem volt. Rövid történet, egy angol úr Amerikába utazik gyógyulni, ahol is egy féltékenységi dráma közepébe keveredik. Bűnügyi része is van a történetnek, meg bírósági tárgyalás is. A vége viszont kellemes meglepetés.

Cneajna P>!

Ne itélje meg oly keményen Silast. Nem ő az egyedüli, ki keresztényi szeretetét a templom padján felejti.

4. fejezet

Cneajna P>!

– Ha szavát adta, ugy meg is kell azt tartania, miss, – folytatám. De ha kegyed csak legkevésbé is nyugtalankodik, ugy engedje meg, hogy meghuzódjam a kert valamely részén, hol kiáltását meghallhatom.
Naomi tudatlanságomat fejének hetyke hátravetésével és szánakozó mosolylyal hallgatta.
– Ön idegen köztünk, mr. Lefrank, azért beszél igy. Amerikában nem részesitjük a férfiakat abban a szerencsében, hogy féljünk tőlük. Amerikában a nő saját maga védője.

3. fejezet

Kisanna >!

Az első benyomás tiz esetben kilencszer igaz szokott lenni. Naomit első pillanatra megkedveltem. Barátságos mosolya, szivélyes kézszoritása bemutatásunkkor, nagyon vonzott.
– Ha e házban senkivel sem lépek is barátságba, de veled mindenesetre, – gondolám.

MÁSODIK FEJEZET. UJ ARCOK.