Orros, ​a törpe 7 csillagozás

Wilhelm Hauff: Orros, a törpe

A ​gyermekirodalom klasszikusait felvonultató sorozatunk második darabja Wilhelm Hauff újabb öt történetét tartalmazza. A Grimm-testvérek kortársaként élt német meseíró megdöbbentően rövid alkotói pályája során írt regényt, novellát, szerkesztett újságot, mégis elsősorban a meséi által vált világhírűvé. Műveiben szülőföldje, Németország mesekincsét keleti motívumokkal ötvözte. Az eredmény egy rejtelmes hangulatú, jellegzetes hauffi mesevilág, amely nem nélkülözi a már-már meghökkentő és tanulságos elemeket sem. Ezúttal megtudhatjuk, milyen bánat nyomja Alexandria sejkjének, Ali Banunak a szívét; milyen varázslat folytán lesz egy Jakab nevű kisfiúból Orros, a törpe; választ kapunk arra, vajon miért tett szert Grünwiesel városkában nagy tekintélyre egy „idegen úr”, de Almanzor és Szaid kalandjai sem maradnak rejtve előttünk.
E mesebeli tájak bebarangolásához ezúttal is a Szép Magyar Könyv-díjas illusztrátor, Szegedi Katalin egész oldalas rajzai nyújtanak segítséget. A meséket a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A gyermekirodalom klasszikusai General Press

General Press, Budapest, 2013
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435257 · Fordította: Jékely Zoltán, Rónay György · Illusztrálta: Szegedi Katalin

Wilhelm Hauff: Orros, a törpe

Kicsit félve kezdtem bele a könyvbe. Esti meseként olvasgattuk kisfiammal. Az illusztráció nyomasztólag hatott rám, emiatt is voltam bizalmatlan. De kellemesen csalódtam. Eltekintve attól, hogy az egyik mese számomra egy állatkínzás részletes leírása volt, összeségében izgalmas, élvezhető, helyenként mulatságos, és minden esetben tanulságos történeteket kaptunk. Elő fogjuk még venni a hosszú téli estéken.

Nokimaki>!

Mit ér a tanultság, ha az ember a tudatlanságával jobban érvényesül?

Az ifjú angol (54.old.)

Nokimaki>!

Alexandria sejkje, Ali Banu különös ember volt.

Nokimaki>!

Az ifjúság a boldogság kora. (..) Az ifjúság balga is, és napszámba összevissza fecseg, anélkül, hogy tudná, mit cselekszik.

Nokimaki>!

Ha az egyik jobban, tud, mint a másik, lássa be tévedését.