Hauff ​legszebb meséi 23 csillagozás

Wilhelm Hauff: Hauff legszebb meséi Wilhelm Hauff: Hauff legszebb meséi Wilhelm Hauff: Hauff legszebb meséi Wilhelm Hauff: Hauff legszebb meséi

Wilhelm Hauff meséi közül a legszebbeket adjuk közre gyerekeknek szóló feldolgozásban, hogy a mi fiataljaink is szívükbe zárják a felejthetetlen, küzdelmes sorsú Orros törpét, a kis Mukkot, az álruhás kalifát és Szénégető Pétert, a Kőszív című népszerű mese szenvedő hősét. Az író több mint száz évvel ezelőtt írta meg történeteit, melyeket azóta a világirodalom értékeiként tartunk számon. Nem ok nélkül: Hauff úgy egyesíti a tanulságost a csodálatossal, ahogy rajta kívül kevesen. A színvonalas mesekötetet kitűnő műfordítói az eredetivel egyenértékű fordítást alkottak meg; a mesékhez illő rajzok Heinzelmann Emma tehetségét dicsérik.

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2010
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632997650 · Fordította: Batinkov Krisztina, Jékely Zoltán, Rónay György
Kriterion, Bukarest, 1988
230 oldal · Fordította: Jékely Zoltán, Szinnai Tivadar, Rónay György
Móra, Budapest, 1983
304 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631138534 · Fordította: Jékely Zoltán, Rónay György, Szinnai Tivadar · Illusztrálta: Heinzelmann Emma

Lahara ISP
Wilhelm Hauff: Hauff legszebb meséi

Leginkább a kis Mukk miatt, a Kőszívet már ismertem máshonnan is. Nagyon jó mesék, kár, hogy egy csomóan nem is ismerik ezeket.

Schuler_Zsófia
Wilhelm Hauff: Hauff legszebb meséi

Méltatlanul ismeretlen meseíró, bár Andersen se rossz, mégis Hauff szerintem a legjobb, igen furcsán és gyönyörűen csavarintja a meséit :D

Zábráczky_Olivér
Wilhelm Hauff: Hauff legszebb meséi

Ezek a történetek pillanatok alatt átvarázsolják a gyereket Mesevilágba. Stílusuk van varázsfüstösek.

Luca87 I
Wilhelm Hauff: Hauff legszebb meséi

Alsóban olvastam először, de még a gimi idején is ezt olvasgattam, ha betegen feküdtem otthon – a régi idők emlékére, amikor soron kívüli mese-félórákat kaptam, ha beteg voltam. A kedvencem Orros, a törpe története, ami nagyon félelmetes volt számomra, de azért hátborzongatóan gyönyörű is.