Képes ​állatkönyvem 19 csillagozás

Wilfried Carstens – Pascale Védère d'Auria: Képes állatkönyvem

Ez a sok szép rajzokkal készült könyv érthető módon mutatja be a gyerekeknek a különböző környezetben élő állatokat.

Hemma, Chevron, 2009
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638345370 · Fordította: Bakó Krisztina · Illusztrálta: Philippe Salembier
Hemma, Chevron, 2005
keménytáblás · ISBN: 2800658797 · Fordította: Bakó Krisztina · Illusztrálta: Philippe Salembier
Hemma, 2002

Dorka_9>!
Wilfried Carstens – Pascale Védère d'Auria: Képes állatkönyvem

Nagyon tetszett. Elsős, másodikos koromban olvastam utoljára, de akkor nagyon sokat. :) Jó volt feleleveníteni ezt a könyvet, és a gyönyörű illusztrációkat. :)

Vaklarma P>!
Wilfried Carstens – Pascale Védère d'Auria: Képes állatkönyvem

Érdekes, tényleg félúton van az ismeretterjesztő és a mese között! Szépen bemutatja az állatokat és a kicsinyeiket az élőhellyel együtt, aztán meg is szólaltatja őket. Felnőttként kicsit butácskának érzem, és nagyon zavart, hogy minden átmenet nélkül ugrál az évszakok között (például két tavaszi jelenet igazán kerülhetett volna egymás mellé), és ismeretterjesztőnek sokkal jobb mint mesének, mert igazából nem történetek hanem jelenetek vannak, de mégis szeretni fogjuk. Egyszerűen elképesztően szép, gyönyörűek a rajzok, az kisállatok pedig annyira cukik lettek, hogy legszívesebben egy fél napon keresztül próbálgatnám hogy tudnék ilyeneket rajzolni. Ha egyszer nagyon ráérek, lehet hogy meg is teszem.

eeszter>!
Wilfried Carstens – Pascale Védère d'Auria: Képes állatkönyvem

Gyönyörű könyv tanyáról, erdőről szóló állatos történetekkel. Sajnos a fordító valóban nem tudja, mi a különbség őz és szarvas között (az íróról azért nem feltételezném…), valamint nyest és hermelin között. Ez mondjuk egy gyerekkönyv esetében azért sem szerencsés, mert a gyerekek lehet, hogy épp most ismerkednek ezekkel az állatokkal, így még akár rosszul is rögzülhetnek.

ChaiLatte>!
Wilfried Carstens – Pascale Védère d'Auria: Képes állatkönyvem

Nem igazán mese, de nem is ismeretterjesztő. Határvonalon mozog. A rajzok szépek, de a fordítás problémás több helyen is.

Nashira>!
Wilfried Carstens – Pascale Védère d'Auria: Képes állatkönyvem

Bár vannak benne pontatlanságok (őz=szarvas…) de imádnivaló ismeretterjesztő könyv gyermekeknek az állatokról. Emészthető mennyiségű infó, gyönyörű grafika :)

Ditke22>!
Wilfried Carstens – Pascale Védère d'Auria: Képes állatkönyvem

A „nem is tudom mit olvasnék” állapotban került a kezembe ez a mesekönyv – ami nem kifejezetten mesekönyv. Nem is tudom, mikor láttam már ilyen szépen illusztrált könyvet. Inkább mondanám gyermeki értelem számára készített ismeretterjesztőnek, mint igazi mesekönyvnek. Felnőttként is jó volt elgyönyörködni, ezekben az élethűen megrajzolt képekben. A szövegek – sok esetben a fordítás hibájából – felejthetőek, de szerencsére ezeket a hibákat nálam felülírta a kinézet igényessége.

GoneTom>!
Wilfried Carstens – Pascale Védère d'Auria: Képes állatkönyvem

Meglepő módon ez is ajándékba kapott könyv. A polcon elfér…meg mivel elég nagy így papíralátétnek is megfelelő…

lilijan>!
Wilfried Carstens – Pascale Védère d'Auria: Képes állatkönyvem

ehhez már nehéz nem értékelést írni. a rajzok gyönyörűek, a könyv koncepciója, gondolatvezetése abszolút rendben van, hangulatos az egész. a fordító viszont nemes egyszerűséggel nem tud magyarul. pofátlan, hogy egy ilyen alapvetően szép kiadvány magyar kiadási jogainak megszerzése után ilyen szintű igénytelenség mutatkozzon szöveg terén.