A ​tigris zsákmánya (Courtney 4.) 6 csillagozás

Wilbur Smith – Tom Harper: A tigris zsákmánya

Indiai Óceán 1700-as évek, Malabor partja. A Monszun c. könyv folytatása.
A Courtney családból gyerekként megismert: Francis és Christopher sorsának alakulását ismerhetjük meg.
Francis elmenekül kényelmes otthonából, Dél-Afrikába, hogy megbosszulja apja halálát.
Christopher saját útját járja a világban, amely szintén sok veszéllyel jár.
A Courtney férfiak élete összefonódik, az apák bűnei örökké élnek a fiatalabb generációban.

Eredeti mű: Wilbur Smith – Tom Harper: The Tiger's Prey

Delej, Budapest, 2018

Wilbur Smith – Tom Harper: A tigris zsákmánya

Elfogult vagyok, ezért én csak a jót látom Wilbur Smith könyveiben (többnyire), még akkor is, ha ő is a korral kénytelen (vagy nem) társszerzővel bedolgozni. A 17. századba utazhattam a könyvvel, először Afrika, majd India tájaira. Átéltem rengeteg küzdelmet a családi viszály, na meg a mocskos pénz és hatalom miatt. Két ifjú hányattatásai közepette láng és vértengerbe csöppentem. A csaták tengeren és szárazföldön is igencsak intenzíven folytak, válogatott fegyverekkel estek egymásnak a felek, torkok lettek átvágva, végtagok lettek leszelve, emberek robbantak darabokra. spoiler A könyv teljes egésze merő kaland, egy-két átvezető rész meg biztosította a terepet a drámai benső harcoknak is. Itt néhányszor megakadt a lemez, és ugrott egyet a tű, de az összkép így is nagyszerű. A fantasykben olvastam mostanában ennyi véres jelenetet, de ez a történelemben is így volt, még akkor is ha a Courtneyk fiktív szereplők. Lelkesedésem töretlen, a sorozat folytatását ide!

darkfenriz
Wilbur Smith – Tom Harper: A tigris zsákmánya

Ismét egy élvezetes, tartalmas, fordulatos Wilbur Smith-kötet.
Már Hal Courtney gyerekei is érett férfiak, bár ismét messzire űzi egymástól őket a sors. A Neptun-kard központi szerepet játszik és a vitorlákat bevonva ezúttal inkább szárazföldi kalandokban bővelkedünk. Ismeretlen ismerősök bukkannak fel, bővül a család és persze az indiai szubkontinens mindennapjai is filmszerűen tárulnak fel, mint az afrikai kalandok idején. Szinte tökéletes, nem tudom mikor lesz majd szükséges 5 csillagnál kevesebbet adnom bármelyik Courtney könyvre. Szerintem soha!

Nashira
Wilbur Smith – Tom Harper: A tigris zsákmánya

Inkább szólt Tom és Christopher Courtney hánykolódásairól és sokszor a Courtney-khez nem mèltó viselkedésről, mint Francisről és Christopherről.

bokrichard

Ha egy hazugsághoz ragaszkodsz, végül is elpusztít téged.

bokrichard

Tom törte meg a csendet.
– Néha egyszerűbb, ha karddal a kezedben találkozol egy emberrel – szólt mogorván. – Nem kell azon gondolkoznod, hogy mit mondj.

Courtney sorozat · Összehasonlítás