Elefántsirató 36 csillagozás

Wilbur Smith: Elefántsirató Wilbur Smith: Elefántsirató

Zimbabwéban még léteznek hatalmas elefántcsordák, és olyan agyarak, amelyek a gyűjtők legvadabb álmait is felülmúlják. Daniel Armstrong, természetfilmes, Afrika szülötte, azonban arra kénytelen rádöbbenni, hogy a leölt állatok agyaráért sokan akár gyilkolni is képesek. Egy ilyen vérengzés szemtanúja, amikor a taiwani nagykövet, híres gyűjtő, és az őt támogató bűnszövetkezet lemészárolják a nemzeti park felügyelőjét, és példátlan kegyetlenséggel végzik ki a családját is, hogy megszerezhessék a csodás „műkincseket”.

Eredeti cím: Elephant song

Delej, Budapest, 1998
720 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639124095 · Fordította: Stein Sz. Imre

bokrichard>!
Wilbur Smith: Elefántsirató

Megdöbbentő, súlyos erejű, elgondolkodtató bemutató az elefántvadászatról. Az agyarukért, vagy csak szórakozásból. Nagyon nehéz, nagyon fájdalmas, nagyon aktuális még most is. Wilbur Smith bekomolyodott.

Wilbur Smith: Elefántsirató

Jó kis kaland, aminek az eleje valós, a veleje egy kitalált országban játszódik. A főhős indítékaival nem teljesen, de a harcmodorával elég jól tudtam azonosulni, hasonlóan viselkedtem volna a vele kapcsolatba kerülőkkel, és jó, hogy nem kellett mindent úgy végigvinnie, ahogy elképzelte.
A könyvet gyorsabban is el lehetett volna olvasni, hiszen az író többi művéhez hasonlóan ez is jól olvastatja magát, csakhogy az adventi-karácsonyi készülődés és az ünnepek kipihenése közbejött. Újra talán nem olvasnám, de érdemes volt belepillantani, elszörnyülködni, keseregni, háborogni, tervezgetni, várakozni, megtalálni, megsebesülni, felgyógyíttatni, szemlélődni, filmezni… A legizgalmasabb részek egy Nandi nevű szereplőhöz kötődnek, mindkétszer kapkodtam a levegőt. Egyszóval: kikapcsolt.

Sziszi>!
Wilbur Smith: Elefántsirató

Izgalmas kalandregény, mint minden Wilbur Smith könyv.

kitty27 P>!
Wilbur Smith: Elefántsirató

Első Wibur Smith könyvem. Első öt oldal után úgy gondoltam leteszem, nem tudom tovább olvasni. Megrendítő volt a történet. Aztán mégis folytattam tovább. Nem bántam meg. Tetszett a történet. Fordulatos, több szálon futó krimi.

Eynregiujkonyvek I>!
Wilbur Smith: Elefántsirató

Először is ez akcióregény, részben kaland. Sok ellentmondásos érzést kelt. Szeretem, ahogyan pörögnek az események, jó a történet. Viszont Wilbur Smith túlzottan nyíltan leír mindent, amit nem kellene. Egyes véres, széttépős jelenetek kimaradhattak volna… A közepe felé van egy hosszabb szakasz, amikor kicsit leül a regény, de a végére remekül felpörög.
Teljes elemzésem a regényről: https://regiujkonyvek.blogspot.com/2020/03/elefantsirat…

Sándor_Tősér>!
Wilbur Smith: Elefántsirató

A Wilbur Smith-től eddig olvasott könyvek közül az egyik legjobb, sőt talán a legjobb.

padamak>!

Roppantsd össze a kígyó fejét, vagy újra a nyakad köré szorul.

162. oldal (Delej, 2006)

Hóvirág72>!

Nem öröm az élet, hacsak legalább egy kis őrület nincs az emberben.

padamak>!

Nincs erő, se hatalom, amely megállhatna igaz emberek és egy igazságos ügy előtt.

460-461. oldal (Delej, 2006)

zsigonega>!

Chetti Singh magasra emelte a forrasztópákát és a rézfejre sercintett, hogy próbára tegye hevét; a nyál szisszenő hanggal távozott a forró rézfejről – apró kis gőzfelhő pihegett föl nyomán.

zsigonega>!

– Singh úr, kérem – szólalt meg Daniel kedves, simulékony hangon –, kérem ne tegye. A bőrborításra kiömlő vér és belek erősen csökkentenék a Cadillac viszonteladói árát…

zsigonega>!

Legalább száz vadonatúj Toyota állt rendezett sorokban a garázs előtt létesített parkolóterületen.

Hóvirág72>!

Közelgett az idő, mikor a malária, közvetlenül az AIDS után, a földrész leggyilkosabb betegségévé válhat. A sors kegyetlen fintora volt, hogy mindkettő átkos vész maga az emberiség legősibb bölcsőjéből eredt, a kelet-afrikai Nagy Vetődési Árok vidékéről, ahol először egyenesedett föl az ember, s tette meg botladozó lépteit az örök dicsőség és gyalázat felé.

zsigonega>!

A behatolás leggyorsabb és egyben legbiztonságosabb módja a drótvágó olló lett volna, ám – ha lehet – szerette volna árulkodó nyomok nélkül tiszteletét tenni a telepen.

zsigonega>!

A tornacipő gumitalpa éles, sercegő fénnyel lobbant föl, ahogy a lángok belekaptak.

zsigonega>!

Daniel belekotort a hasára erősített tasakba, és egy huszonöt centis csavarhúzót halászott elő onnan.