A ​vadász végzete (Courtney 10.) 20 csillagozás

Wilbur Smith: A vadász végzete

1913-ban ​Leon Courtney, a katonatisztből lett hivatásos vadász gazdag, befolyásos amerikaiakat és európaiakat kalauzol nagyvad-szafarikon Brit Kelet-Afrikában a maszájok földjén, akikhez különleges kapcsolat fűzi.
Leon egyik ügyfele Otto von Meerbach gróf, a német gyáros, aki repülőgépeket és járműveket szállít a császári hadseregnek. Leont nagybátyja, Penrod Ballantyne (A nap diadalából ismerjük), a kelet-afrikai brit erők parancsnoka beszervezi, hogy szerezzen információkat Meerbachtól, de ő ehelyett halálosan beleszeret Meerbach gyönyörű és titokzatos szeretőjébe, Eva von Wellbergbe.
Röviddel az I. Világháború kitörése előtt Leon véletlenül tudomást szerez Meerbach összeesküvéséről, melynek célja, hogy lázadást szítson a búr háború kiábrándult túlélői között Nagy Britannia ellen és Németország mellett, és rá kell ébrednie, hogy egyedül ő hiúsíthatja meg Meerbach tervét. Ekkor urával visszatér Eva von Wellberg Afrikába, és Leon megtudja, hogy ki és mi is ő az álarc… (tovább)

Eredeti mű: Wilbur Smith: Assegai

Eredeti megjelenés éve: 2009

Delej, Budapest, 2009
468 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639124523 · Fordította: Boda Mária

szkeri
Wilbur Smith: A vadász végzete

Unalmas nem volt, nem rossz könyv, de nem is veszettül izgalmas darab. Kicsit jobb volt a közepesnél, és jobb csillagozást adtam volna, ha kimaradnak Eva és Leon számomra rettentően nyálas szerelmi jelenetei. Senkit nem akarok ezzel megbántani, mindenkinek más az ízlése, nekem ez kicsit sok volt, bár tény, hogy a könyv nagy része mentes volt tőle.

Toto12
Wilbur Smith: A vadász végzete

Egy kicsit döcögős de nem egy rossz kaland ! Mint egy gyenge koktél.

Courtney sorozat · Összehasonlítás