A ​sólyom röpte (Ballantyne 1.) 39 csillagozás

Wilbur Smith: A sólyom röpte Wilbur Smith: A sólyom röpte

A férfi világcsavargó, a tengerek ura, a törvényeknek fittyet hányó rabszolga-kereskedő. Hatalmába kerít mindenkit ? legyen bár férfi vagy nő –, akit kiválaszt magának. Az asszony orvos, aki eltűnt apja nyomát kutatva, behatol Afrika rejtelmes vadonjába. Nemcsak testi enyhülést, hanem lelki vigaszt, Isten igéjét is viszi a bennszülötteknek.
Robyn Ballantyne és Mungo St. John, mint két ősellenség esik egymásnak. Dühüknél csak a szenvedély erősebb, amely egymáshoz hajtja oket, szinte akaratuk ellenére, a sors parancsára. Együtt élik át a nagy kalandot és a lángoló szerelmet, miközben átvágnak a fekete kontinensen, a múlt század második felében, a gyarmatbirodalmak aranykorában.

Eredeti megjelenés éve: 1980

Delej, Budapest, 2000
618 oldal · ISBN: 9639124222 · Fordította: Boreczky Elemér, Szekeres Gábor
Delej, Budapest, 1994
618 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637696202 · Fordította: Boreczky Elemér, Szekeres Gábor

Jaina>!
Wilbur Smith: A sólyom röpte

Szeretem a szómenéses írókat, de azt hiszem Wilbur Smith-től most olvastam először. A helyszínek, Afrika bemutatása, a hajóséletbe nyújtott bepillantás nagyon tetszett. A szereplőket viszont egymás után löktem volna a cápák közé, élükön a minden lében kanál Robynnal és az elefántgyilkos Zougával. Azt hiszem az én lelki világomnak túl sok volt a vér (és az egyéb testnedv) is a történetben. Erős közepes…

kratas P>!
Wilbur Smith: A sólyom röpte

Ezt a történetet is nagyon szerettem tőle, mert valami olyan elképesztő stílusban tud írni, hogy egyszer csak a hajón találod magad, érzed a tenger sós illatát, hallod, ahogy a vitorlát tépi a szél… utána máris az afrikai vadonban vagy, olyan helyeken jársz, ahova még más fehér ember nem tette be a lábát… aztán elefántvadászatra mész, ahol az elefántnak szurkolsz titokban… Szóval a történet ötös, fél pont levonás azért jár, mert utálom Zouga-t :)

Dexter79 P>!
Wilbur Smith: A sólyom röpte

Nagyon szeretem Wilbur Smith könyveit, mert olvasmányos, sokat lehet belőle tanulni és izgalmas.
Ez a könyv csak szakaszosan adta meg ezt az élményt. Nagyon jól indult, érdekesek voltak a szereplők, de a fele után, amikor csak meneteltek az afrikai vidéken, akkor egy idő után unalmas lett, még az se tudta azt a részt feldobni, hogy néha a történet másik szálán lévő szereplők a tengeren hajóztak.
Aztán átlendültünk kb 100 oldal után ezen és megint pörgős és érdekfeszítő lett a könyv.

Maya11>!
Wilbur Smith: A sólyom röpte

Nagyon szeretem Wilbur Smith történeteit. Olvasni olyan, mint egy jó filmet nézni. De ebben a könyvben nem találtam egy kedvelhető szereplőt sem.

Angellin>!
Wilbur Smith: A sólyom röpte

Imádom! Hihetetlenül izgalmas, fordulatos cselekmény. Remekül megismerjük belole Afrika tortenetet.

Polyák_Margit>!
Wilbur Smith: A sólyom röpte

Még eddig nem olvastam semmit az írótól, de ez rendkívül izgalmas volt. Igazi, vérbeli kalandok és klassz pasi.

Naomi1>!
Wilbur Smith: A sólyom röpte

Első 200 és utolsó 200 oldal nagyon – nagyon izgalmas. Középső kétszáz oldalon nem sok minden történt, ennek ellenére mégis kedvencem lett a könyv.

Wilbur Smith: A sólyom röpte

Azt hozta számomra amit már az írótól megszoktam. Kalandregény írok közül még mindig a kedvencem.

Selous>!
Wilbur Smith: A sólyom röpte

Számomra ez Wilbur Smith legjobb könyve. Hogy miért?
Mert ebben benne van minden, amiért szeretem ezt az írót.
Kemény, igazi férfiak, kalandok, Afrika végtelen tájai, fordulatok, izgalmak.
Az a rész pedig, amikor Zouga láztól gyötörve is üldözőbe veszi a hatalmas, vén, óriás agyarú elefántbikát, és irgalmatlan hajsza után leteríti, egyszerűen remek!

Dyta_Kostova IP>!

Hát nem furcsa […], hogy az emberek Isten nevével az ajkukon követték el a történelem legszörnyűbb bűneit?

Dyta_Kostova IP>!

[…] úgy hullott le róla a ruhája, mint a reggeli köd a hegycsúcsokról […]

cassiesdream>!

Mindig azelőtt kell a skorpiót eltaposni, mielőtt megszúrna.

oregon>!

A hideg Benguela áramlat által nyaldosott afrikai part rejtőzködő oroszlánként, sárgásbarnán és aranyszínben lapult meg a horizonton.

Selous>!

-Sakkie!- kiáltott bele Robyn a csendbe, s az eltűnt hottentotta hangja halkan válaszolt a meredek folyópartról.
– Die leeuw het my! Elkapott egy oroszlán! Die duiwel gaan my dood maak, megöl engem az ördög!- azzal irtózatosat kiáltott fájdalmában, és elhallgatott.
A sikoltás ellenére is jól hallották, hogy roppan egy csont, s morgó hang hallatszik, mintha egy kutya rágná a csontot. Robyn iszonyattal döbbent rá, hogy egy olyan ember hangját hallja, akit alig ötven méterre tőle élve fal fel egy fenevad. A felismeréstől libabőrös lett egész testében.

Nikóka13 P>!

Apjának a beteg afrikaiak témájában írt értekezéséből tudta, milyen fontos az élni akarás. Egy tökéletesen egészséges ember is kívánhatja a halált, és ez esetben semmi sem tarthatja életben.

184. oldal, (Delej, 1994)

Nikóka13 P>!

Tudta, hogy a legtöbb, amit ebben a helyzetben tehet, az, hogy vigaszt nyújt neki, s megkönnyíti azt a magányos utat, amit mindenkinek egyedül kell megtennie.

387. oldal (Delej, 1994)

oregon>!

– Mégsem csodálom, hogy az anyukája kedvelte magát, őrmester – mondta. – Maga nemcsak szép, hanem okos is.
– Ja – biccentett Jan Cheroot kurtán. – Mindenki ezt szokta mondani nekem.

Nikóka13 P>!

A hosszú sárga agyar most már, a kényelmetlenségen és fájdalmon túl, halálos veszedelmet is jelent. Emiatt kelti fel egyetlen ellensége, az ember figyelmét.

320. oldal, (Delej, 1994)

Ballantyne sorozat · Összehasonlítás