Az ​irodalmi Európa mágikus városai 2 csillagozás

Wiesława Czapińska: Az irodalmi Európa mágikus városai

A kitűnő lengyel írónő könyve az irodalomtörténet, az esszé és az útleírás határterületén mozog. Czapinksa sorra felkereste azokat a „varázsvárosokat”, ahol az európai irodalom néhány legnagyobb alkotása született: A Mester és Margaríta Moszkváját, Moravia Rómáját, Kafka Prágáját, azt a Bécset, amely Muslik, Kokoschka és Mahler városa volt, vagy épp Molnár Ferenc Budapestjét.

Gondolat, Budapest, 2010
196 oldal · ISBN: 9789636932718 · Fordította: Csisztay Gizella

egy_ember >!

Van még három napom. Pont annyi, mint a 20. század egyik legnagyobb regénye, a Mester és Margarita, mely Bulgakov tollából született hőseinek.

egy_ember >!

Az ő novellája, Mintha álomban címmel rendezte ellentmondásos filmjét Stanley Kubrick a Tágra zárt szemeket , és maga Schnitzler – ez igazán csemege – iskolatársa volt Hitlernek.

egy_ember >!

Így történt ez …. a Ne nézz mostban. Julie Christie és Ronald Sutherland a kamera előtt igazi szerelemi jelenetet mutatott be.

egy_ember >!

Gustav Gründgens, Klausmann regényének a hőse negyvenéves volt, és a harmadik birodalom vezető színésze.

egy_ember >!

Nem tudom, ez a bolt itt állt-e már az írónő életében, de "a hosszú, sovány Anaisra, akinek sárga fogtömései voltak, és aki nagyon hasonlított valakire.

egy_ember >!

Kafka búcsúlevelében sokat sejtetően így írt: „Tudom, hogy ezzel nekem…”

egy_ember >!

Elias Canetti … Önéletrajzi regényciklusokat írt ( A megmentett nyelv [1977], Füljárat [1980], A szemek játéka