Szentpétervár ​és környéke 1 csillagozás

Wierdl Viktor: Szentpétervár és környéke

Szentpétervár mindig is különös figyelmet érdemelt a magyar utazók és a páratlanul gazdag orosz kultúra kedvelőitől.
A földrajzi fekvése miatt Észak-Velencéjének is nevezett volt orosz főváros a rendszerváltás óta gyorsan levetette kopottasabb ruháját és újra teljes pompájában várja a rá kíváncsi turistákat.
Útikönyvünk mintegy 400 fénykép és 16 térkép segítségével mutatja be a hatalmas világbirodalom második legnagyobb városát, a benne lüktető életet, csodálatra méltó, lenyűgöző monumentalitását és elragadó pompáját.
A legfontosabb szentpétervári látnivalók mellett kitérünk a tágabb környéken található szintén bámulatos érdekességekre is, de rengeteg hasznos tudnivaló, kisszótár segíti az utazásunkat.

Hibernia Nova, Budapest, 2016

ppeva P>!
Wierdl Viktor: Szentpétervár és környéke

Ez a másik nyerő útikönyv, ami velünk jön majd az utazásra is. Ezzel már szinte teljesen elégedett voltam, beleértve az orosz nevek magyarra átírását is. (Igen, tudom, nehéz a kedvemre tenni.)
Nem szórja szét a könyvben az információkat, néhány sétára fűzi fel a látnivalókat, és ott mond el róluk mindent. Tömören, lényegre törően, de alaposan.
Sok benne a szép fotó, talán egy kicsit több térképnek örültem volna még. Nemcsak Szentpétervár, hanem a környező, nagyobb nevezetességű helyiségek (Carszkoje Szelo, Petergof /Petrodvorec/, Gatcsina stb.) látnivalói is szerepelnek benne.
Megfogadtam viszont, hogy az utazásig éjjeli villanyoltás előtt nem olvasok orosz útikönyvet, mert fél éjszaka a látnivalókkal foglalkoztam alvás helyett…