Sakk ​és póker 3 csillagozás

Krónika a magyar gazdasági szabadságharc győztes csatáiról
Wiedermann Helga: Sakk és póker Wiedermann Helga: Sakk és póker

A ​Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió már két éve játszotta a szimultán sakkot Magyarországgal, amikor 2010 júniusában a magyar térfélen új játékosok ültek a tábla mellé. A parti ezen az oldalon már nagyon mattközeli helyzetet mutatott. A magas államadósság, a zsugorodó gazdaság, a munkanélküliek és a lakossági devizaadósok százezrei miatt ugyanis Magyarország a csőd szélén táncolt. Azonnali váltásra volt szükség a magyar gazdaságpolitikában és a nemzetközi szervezetekkel folytatott sakkjátszmában is.

Hosszú és fordulatos játszmák sorozata vezetett a 2010-es kormányváltással megörökölt, katasztrófaközeli gazdasági helyzettől Magyarország gazdasági önrendelkezésének helyreállításáig és a növekedés beindításáig. Ez a kötet ezeknek a mozgalmas, nemzetközi politikai és pénzügyi csatározásokkal tarkított játszmáknak a krónikája, amelyben az Orbán-kormánynak – a sakk szabályainak betartása mellett – a póker módszereit is alkalmaznia kellett.

Nemcsak a nemzetközi… (tovább)

>!
Pallas Athéné Books, Budapest, Magyarország, 2021
262 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155884825
>!
Kairosz, Budapest, 2014
356 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636626761

Enciklopédia 7

Szereplők népszerűség szerint

Orbán Viktor


Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 4


Kiemelt értékelések

Barbár>!
Wiedermann Helga: Sakk és póker

Wiedermann Helga: Sakk és póker Krónika a magyar gazdasági szabadságharc győztes csatáiról

A második Orbán-kormány gazdaságpolitikájáról szóló könyv nélkülözhetetlen annak megértéséhez, hogy mit miért csinált Matolcsy György gazdasági miniszterként.
A szerző közeli munkatársa volt a miniszternek, így jó rálátása van az akkori gazdasági történésekre. Az ember könnyen felejt, van aki még a közelmúlt eseményeit is, ezért jó, ha első kézből, közérthető nyelven tájékozódhatunk a bonyolultnak tűnő gazdasági folyamatokról.
Sikertörténetnek tűnik az a négy év. A számok nagy része, és a 2014-es választás eredményei is ezt bizonyítják. Pedig hatalmas ellenszélben kellett vitorlázni, ezt a szerző eléggé visszafogottan ábrázolja. Érdekes olvasni az idézeteket néhány ellenzéki képviselőtől 2011-ből, akik a kormány közeli bukását vizionálták, és nem feledhetjük Cohn-Bendit idegrángásos megnyilvánulásait a televízió képernyőjén, amint éppen a magyar demokrácia állapota miatt aggódik.


Népszerű idézetek

Barbár>!

Az első Orbán-kormány 52 százalékos államadóssággal adta át 2002-ben a kormányzást a szocialistáknak. Nyolc év múlva ez a mutató már 80 százalék fölött járt.

82. oldal

Wiedermann Helga: Sakk és póker Krónika a magyar gazdasági szabadságharc győztes csatáiról

Kapcsolódó szócikkek: 2002
Barbár>!

1998-ban Orbán Viktor egyszer már ajtót mutatott a valutaalapnak, miután a Horn Gyula vezette szocialisták által 1996-ban felvett hitelt teljes egészében kifizettük. Nem is volt itt dolguk egészen 2008-ig, amikor ismét egy szocialista, ezúttal a Gyurcsány-kormány fordult hozzájuk segítségért. Bár a megállapodás megkötésekor a szocialisták azt állították, az IMF-pénzekre nem lesz szükség, a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány a készenléti hitelkeretből 2010-g mégis 14 milliárd eurót hívott le.

39. oldal

Wiedermann Helga: Sakk és póker Krónika a magyar gazdasági szabadságharc győztes csatáiról

Kapcsolódó szócikkek: 1996 · 1998 · Horn Gyula · Orbán Viktor
Barbár>!

Hogy az uniós tárgyalódelegáció miért akadékoskodott ezért, nem nagyon értettük. A magyar jegybankelnök, Simor András csaknem havi 8 millió forintos fizetése ugyanis nem csak a hazai bérek közül volt kiemelkedően magas. A 2010-es magyar átlagkereset több mint negyvenszeresét kitevő összeg éppen a duplája volt annak is, amit akkoriban az amerikai jegybank, a Fed elnöke kapott kézhez.

48. oldal

Wiedermann Helga: Sakk és póker Krónika a magyar gazdasági szabadságharc győztes csatáiról

Kapcsolódó szócikkek: 2010 · Simor András

Hasonló könyvek címkék alapján

Reményi Péter (szerk.): Állam- és nemzetépítés a Nyugat-Balkánon
Szent-Iványi István: Quo Vadis Hungaria? – Merre tartasz Magyarország?
Antal Attila (szerk.): A civilek hatalma
Drábik János: Örvénylés – A globalizmus viharzónájában az emberiség
Gécs Béla: Csabai bírók – csabai históriák
Báger Gusztáv: Magyarország integrációja a nemzetközi pénzügyi intézményekbe
A. Gergely András (szerk.): 19. századi magyar történelem 1790–1918
Václav Klaus: Az infláció visszatérése
Peterecz Zoltán: Royall Tyler és a Horthy-korszak krízisei
Drábik János: A kiválasztottak