2012 23 csillagozás

Whitley Strieber: 2012

Ez ​az az év, amelyben a maják szerint időszámításunk véget ér. Kutatók azt állítják, ugyanebben az évben érkezik el Földünk egy 26 000 éves ciklus végére, egy vonalba kerülve a Galaktika síkjával. Az indián mítoszok az Ősi Bölcsesség visszatértét jövendölik bolygónkra 2012 december 21-én.
Vajon pontosan mi fog történni? Mi vár az emberiségre ezen az egyáltalán nem távoli napon? A pusztulás? Vagy egy új kor hajnala? Amikor legutóbb hasonló együttállás következett be, a a cro-magnoni ember csodálatos barlangrajzokat hozott létre Franciaország déli részén. Következhet be újabb ilyen fontos fordulópont civilizációnk történetében? A válaszoktól egész világunk sorsa függhet. És talán nem is csak a mi világunké.

Whitley Strieber amerikai bestsellerszerző közelebb állhat a titok megfejtéséhez bármelyikünknél. Amióta a ’80-as évek közepén idegen lények rabolták el, hátborzongató könyveket ír földönkívüli látogatókról és az emberiséget fenyegető katasztrófákról. Egy korábbi… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Metropolis könyvek Metropolis Media

Metropolis Media, Budapest, 2009
298 oldal · ISBN: 9789639828278 · Fordította: Juhász Viktor

KillerCat>!
Whitley Strieber: 2012

Valószínűleg én vagyok rosszul bekötve,de szerintem nem volt ez olyan rossz könyv. Nekem legalábbis minden világos volt,a cselekmény sem volt lapos,a szereplők is rendben voltak.

Sentry_D>!
Whitley Strieber: 2012

Évekkel ezelőtt olvastam már Strieber Roswell témájú könyvét, és reméltem, hogy ez hasonló hangulatot fog hozni, mert az igen kellemes volt. Sajna nem ez történt, ez a gyíkos marhaság valami rettenet. A feltehetően az író alteregójaként szolgáló, szintén író főszereplő felesége egyszer beszólt neki, hogy írnia kell, mert pénzszűkében vannak, valószínűleg maga Strieber is hasonló indíttatásból vetette ezt papírra. Annyira rossz azért nem volt, különösen a gyíkvilágban játszódó események, mert abban legalább volt némi fantázia, ami némi hangulattal dobta meg a középátlag fogalmazás élvezeti szintjén. Részemről nem volt azért olyan rossz élmény, egyszer simán olvasható, de pár hónap, és csak a blődségekre emlékszem majd (amiből volt bőven), a sztorira egyáltalán nem. Viszont pozitívum, hogy a filmhez semmi köze, Emmerich rettenetét nem tudta alulmúlni.

Cirimo76>!

A szeretet a legnagyobb kincs, azért születünk, hogy átélhessük, és amennyit megkaphatunk belőle, azt meg is kell szereznünk, mert egyáltalán nem is hasonlít az élet többi részére. Szinte minden mást elfelejtünk halálunkban.

Ninácska P>!

Egy XIX. századi filozófus, bizonyos Karl Lenin kitalált egy munkásszervezési rendszert, ami ebben a világban hatalmas mozgalommá fejlődött.

Cirimo76>!

A vallások történetében sokszor történt ilyesmi: a tegnap istenei a ma démonai lettek.

Shanara>!

– Szívesen mondanám, hogy fingom nincsen, de lassan kezdek rájönni. Én vagyok a mérleg nyelve a pozitív és a negatív Föld között.
– Persze. Ez teljesen logikus. De akkor maga most Isten vagy csak Jézus?
– Napóleon, maga barom.
– Akkor nem érdekel Wylie. Minden pszichiáter eléri azt a pontot a pályafutása során, ami után nem hajlandó többé a Napóleonokkal foglalkozni. Jómagam ezen már nagyon régen túljutottam.
– Őrült vagyok?
– Persze, hogy őrült.
– És mit tudok tenni?
– Járjon hozzám gyakran. Fizesse a konzultációs díjat.

78. oldal (Metropolis Media, 2009.)

Shanara>!

Új világok két helyen teremtődnek: a régiek romjain – és a túlélők gondolataiban.

293. oldal (Metropolis Media, 2009.)